Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feszes izomzat 6 hetes kisbabá...

Feszes izomzat 6 hetes kisbabánál?

Figyelt kérdés
Sziasztok, arra gyanakszom hogy a kisbabámnak feszes az izomzata. Mindig ugyanazon az oldalon tartja a fejét alvás közben (így már kicsit el is deformálódott neki), és bár meg tudja fordítani mindkét irányban, de igazán csak az egyik oldalra szeret nézni. Hason fekve utál lenni, üvölt ha úgy teszem le, bár nagy kínkeservesen meg tudja fordítani a fejét. Ha felveszem, akkor is sokszor feszíti ki magát C alakban. Van már időpontunk a gyógytornászhoz, de annyira el vagyok keseredve. Évekig küzdöttünk ezért a babáért, végül lombikkal sikerült és annyira aggódom érte, hogy most meg valami komoly baja lesz. Lehet hogy én aggódom túl, de nagyon megviseltek lelkileg az elmúlt lombikos évek, és azt érzem, hogy még most sem nyugodhatok meg :((( az elmúlt napokban rengeteget sírtam már emiatt :((( tudna valaki írni valami biztatót? :((( rendbe fog jönni?:(( 6 hetes lesz most.
nov. 26. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A feszesség lófütty, pár alkalom torna és nyoma sincs.

Ha laza lenne, akkor parázhatnál.

De ne gyógytornászhoz vidd, hanem neurológushoz. Ha úgy kezeli a gyógytornász, hogy valami komolyabb baja van, amit nem volt lehetőség előtte kiszűrni, meg is nyomoríthatja

nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú, te jóisten, igyál meg egy pohár bort és nyugodj meg. Sok csecsemő csinál ilyenek, ezért nehogy napokig sírj már, majd megnézik és nax. picit tornáztatni kell, nem lesz torzsszülött.
nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért gyógytornászhoz megyünk, mert a gyermekorvos azt mondta, hogy oda kell vinni. Ha neurológus kellene, akkor gondolom azt mondta volna. Nekem így laikusként nehéz eldönteni hogy hova is kellene vinni, így a dokira hallgatok.
nov. 26. 15:04
 4/6 A kérdező kommentje:
A pohár bor jó lenne, vagy inkább egy üveg 😂 biztos túlérzékeny vagyok, de annyira kikészítettek már az elmúlt évek, hogy nem is csoda…
nov. 26. 15:05
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Korrekt gyogytornasz hozza sem nyul a gyermekhez neuro szakvelemeny nelkul…
nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is hülyeség a gyógytornásszal kezdeni, fejlődésneurológus kellene...

Minket ahhoz küldött 2 hósan a doki, meg is állapították a feszességet, és szerencsére azt is, hogy idegrendszeri probléma nem kapcsolódik hozzá.

Hááát, az a "pár alkalom torna" közel egy év volt, 13 hónapos múlt, mikor végre lezártak minket, mert meg akarták várni, hogy önállóan elinduljon...

Az más kérdés, hogy szerintem már a végén semmi értelme nem volt (és nem is indokolta már semmi), de legalább szakemberek felügyelték a fejlődését heti rendszerességgel.

A lényeg, hogy azt leszámítva, hogy valószínűleg az első pár tornát végig fogja üvölteni a pici, semmi nagy baja nem lesz sem a feszességtől, sem a tornától.

Sőt, ha tényleg feszes, akkor még könnyebbek is lehetnek majd a mindennapjaitok a tornának köszönhetően, pl. könnyebb lesz öltöztetni és hasonlók.

Ne aggódj emiatt ennyire, rosszabbul hangzik, mint amilyen, hidd el! 🙂

nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!