Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódjak? 5 hónapos unokám...

Aggódjak? 5 hónapos unokám egyáltalán nem emeli a fejét, hátracsuklik a két kezénél óvatosan felhúzva is. Annyi rosszat hallani.. A lányomat nem akarom ezzel terhelni,de itt sokan vagytok,kérlek írjatok tapasztalatot.

Figyelt kérdés
Gyerekorvos nem mondott semmit erről.

2022. nov. 4. 11:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen tudom elhinni hogy ennyi idős babánál nem mondd semmit a védőnő sem az orvos. Akkor kérjen ki másod véleményt. Mert tartania kellene a fejét.
2022. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pedig így van kedves 1-es válaszoló. Hason szépen tartja a fejét.
2022. nov. 4. 11:51
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja hat azt nem írtad hogy hason pedig szépen tartja. Akkor sztem nem olyan vészes hogy nem tartja a fejét ha kezénél fogva emelik. Majd fogja
2022. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

"Aggódjak?"

Van miért aggódnod, legfőképp azért, mert úgy húzod fel kezeinél fogva, hogy nem támasztod meg a fejét.

2022. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell hason erosodnie a nyakanak. Ulesbe huzasra gonfolsz, igaz? Kisfiam 3,5 hos kora ota mar forgott hasra. 3 hosan azt mondtak ulesbe huzasnal nem jo, hatracsuklik a feje. Aztan a kovi kontrollon mar gyonyoruen felhuzta a fejet is, rengeteget volt hason, kemeny feluleten. Nem kellett semmi torna :)
2022. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Keressenek fel egy Dévény tornászt vagy csecsemő gyógytornászt, valószínűleg laza a nyaki izomzat (hipotón), 5 hónaposan valamennyire kellene tartania a fejét ha emeled.

Forogni forog? Kúszás hogy áll?

2022. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha hason szépen tartja és az orvos szerint nincs baj akkor gondolom még időben van. Azt mondjuk nem értem miért húzgáljátok ülésbe
2022. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

3 hónapos korig ki kellene alakulnia a fejtartásnak, nem szabadna már ennyi idősen hátracsuklania. Nagyon fura, hogy ezt nem jegyezték még meg.


De miért nem mered mondani a lányodnak, nem vagytok jó kapcsolatban?

2022. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem mi húzgáljuk, főleg én nem, lányom sem, hanem a gyerekorvos az ellenőrzéskor. Köszönöm az eddigi megnyugtató válaszokat, mindenkinek ment a hasznos-jel.
2022. nov. 4. 12:36
 10/19 A kérdező kommentje:

6.! Igen, oldalra forog.

Annyira félek, hogy SMA. Ne a lányomat szidjátok, én vagyok féltős. De mint írtam, nem terhelem vele. Bizom benne, hogy akinek ilyen babája volt, tud írni tapasztalatot. Nem vagyok FB-s babás csoport tagja. Ezért kérdezek itt.

2022. nov. 4. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!