Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban ennyi embert érint,...

Valóban ennyi embert érint, hogy visszaállítják-e a gyest?

Figyelt kérdés

Előre elnézést kérek, senki zsebében nem szeretnék turkálni, ezért is nem ismerős anyukákkal beszélem meg a kérdést. Csak eléggé csodálkozom azon, hogy tényleg ennyi család megengedheti magának, hogy az anya jövedelme egy évig 26-28e Ft (most nem tudom pontosan, mennyi) legyen? Tudom, sok helyen nincs bölcsi, meg nem is mindenkit vesznek vissza a munkába, de ez utóbbi esetben a gyes csak elodázza, hogy meg kelljen oldani a problémát.

Nálunk a férjem teljes fizuját elviszi a hitel meg a rezsi, a gyedből és az én különmunkáimból élünk. Tudom, szerencsések vagyunk, hogy marad havi 85e a szimpla megélhetésre, de ha ez lecsökkenne 26e-re, egyszerűen éhen halnánk. Azt hittem, a legtöbben ilyen, vagy rosszabb körülmények között élnek.

A kérdésemmel nem szeretnék indulatokat kiváltani, még kevésbé politizálni, de már nagyon régen meg szerettem volna kérdezni.


2010. okt. 20. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyes mellett már lehet 8 órában is dolgozni, és a fizetés mellett az a 26-28ezer forint sok családban sajnos nagyon is számít, pláne ha azt nézzük, hogy egy bölcsissel azért annyira jól fizető állásokat nehéz kifogni (már ha nem ilyenről ment gyedre valaki).
2010. okt. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én szeretnék itthon maradni a babámmal ha betölti a 2 évet.Nem vagyunk gazdagok,a férjem jól keres aránylag (kb 150 ezer ft),hitel csak kocsi hitel van ami nem frankos hál istennek,a lakás meg saját.Most kb 60-65 ezer a gyedem,igy kb 30 ezer ft-tal kapnék kevesebbet ha itthon maradnék.Ha azt nézem hogy a bölcsiért és a kajájáért fizetni kell nem is keveset,akkor nem járok igy rosszabbul mintha mennék dolgozni.(A régi fizum kb 75 ezer volt).Most egyenlőre jól kijövünk,azt tervezzük hogy valamennyit félre teszünk(havi 10-20 ezer ft-ot)tavasztól,igy az is ott lesz.Most még van kis idő erre mert 5 hónapos a kislányom.
2010. okt. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is úgy vagyunk,mint ti:(

Amikor kiderült,hogy babát várok,mondtam a főnöknőmnek,hogy amint betölti a kicsi a 2.évet,számíthat rám.

A lakástörlesztőnk,amit az én majdnem maximum Gyedemből fizetünk 67ezer forint,a 26 ezer ft-os Gyesből nem tudnám fizetni.

Nálam az itthon maradás lehetősége fel sem merült.

Az én baráti körömben,akiknek a gyerkőce annyi idős,mint az én fiam,már vissza mentek dolgozni(2 éves kor előtt).

Én maradok itthon 2 éves koráig,plusz utána kiveszem a szabadságom,és egy barátnőm marad itthon a kislánya 3 éves koráig,ő bölcsiben dolgozott előtte,nem sokkal több volt a Gyed-e sem,mint a Gyes,38 éves,és több,mint 10 évet vártak a babára,így kiélezi az összes időt,amit a picivel tölthet,a férje ezért 2 helyen dolgozik.

Az én férjem is 2 helyen dolgozik,amíg itthon vagyok,de így is szűkösen élünk meg.


Szerintem azok tehetik meg,hogy otthon maradjanak 3 évig,akiknek kettőnél több gyerekük van,vagy nagyszülőknél laknak,vagy nincs hitelük(nekünk 2 van).

2010. okt. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
jó nektek sajna vidéken 1 kis faluban még bölcsiröl hallani se lehet ja és persze én 3 müszakba dolgoztam 1 gyárba havi 65e ért a férjem reggel 5kor indul hogy 6-ra beérjen a munkába és este 6 körül jön!nagyszülők nincsenek akik esetleg a bölcsiig (ha lenne )elvinnék a gyereket hát csak ennyi problémám van a visszamenéssel a munkába sajnos nem mindenki 8-16-ig dolgozik.....
2010. okt. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is vissza kell menni, már ha egyáltalán visszavesznek. Márciusra beírattam bölcsibe kisfiamat. De az új törvény szerint gyes alatt nem köteles a munkáltató visszavenni, de elmehetsz máshova. Ja és valószínű, hogy januártól csak 4 órába lehet dolgozni gyes mellett.
2010. okt. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valóban nem nagy összeg az a 26 ezer Ft, viszont, akinek nincs más lehetősége, nem veszik vissza dolgozni (bizony nagyon sok ilyen van) és nincs más lehetőség sem... vidéken bizony nem könnyű munkát találni, az az 1 év legalább lehetőséget ad a keresésre. Nekem pl. hiába van 2 pedagógusi diplomám, ha lehetőség sincs bejutni sem óvodába, sem iskolába, mert minden hely be van töltve... Más munkahelyen meg csak fanyalognak, hogy nekik szakirányú végzettségű dolgozó kell... Engem nem érint a mostani rendszer, mert a lányom 2 éves és 3 éves koráig kapom a GYES-t, mégis tudom, hogy sokan nem jó dolgukban maradnak otthon ennyiért, hanem a gyerek érdekében és muszájból... Az alatt meg kicsit talán időt nyerek, hátha lesz üresedés valahol... keresgélek. Szerencsére saját házunk van, hitelmentes, hitelünk sincs másra, így bár elég nagy érvágás, hogy a GYED után most csak ennyit kapok, de amíg nincs más lehetőség, ehhez kell alkalmazkodni... 4 gyerekkel költözni nem fogunk (bár máshol sem biztos, hogy lenne munka) utazgatni 60-80 km-ket a legközelebbi nagyvárosba meg nem érné meg, elvinné az útiköltség azt, amennyivel több pénzt kapnék, közben meg a gyerekeim kallódnának... Szóval annyira azért nem fekete és fehér ám a helyzet...
2010. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8.18-asnak! Nem az új törvény szerint nem kötelesek visszavenni a munkáltatók a gyerek 3 éves kora előtt... bizony, eddig se kötelezte erre semmi Ha rendesek voltak, visszavettek, ha nem, akkor maradhattál otthon 3 évig.
2010. okt. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én szeretnék itthon maradni 3 évig,mert kistestvért szeretnénk.Igazából a munkahelyemen annyira rendesek voltak,mert feküdnöm kellett a terheség alatt,és egyik napról a másikra "otthagytam" őket,hogy nem szeretném velük még egyszer ezt eljátszani.Visszavárnak,de ezt még meg kell beszélnem a főnökömmel.Ha elfogadja,hogy akármikor ismét otthagyom őket egy időre,akkor visszamegyek 2 év után.

Anyagilag talán megélnénk akkor is,csak kicsit szűkösebben.

2010. okt. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!