Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig, mindenki beleszól a...

Mindig, mindenki beleszól a gyereknevelésbe csak mert még nagyon pici a babátok?

Figyelt kérdés

Egy mai kérdésről jutott eszembe ez.

Nekem mindig, mindenhol beszólnak hogy "jaj nem fázik?", vagy "nincs melege?" idegenek is, ráadásul akik meg ismernek, ők aztán néha minősíthetetlenül osztogatják a kéretlen tanácsokat.

Főleg pl. apósom és gyermektelen rokonaim.

Mindig tudják, hogy mit hogyan kéne csinálni és mit miért rontok el. HIába mondom hogy én így csinálom és kész, csak összenéznek szánakozón hogy hogy milyen butaságokat beszélek.

PL. rendszeresen beszekszenek velem és férjemmel, ha felvesszül a síró babánkat, miután szegény már 10 perce csak sírdogál a kiságyban vagy valaki kezében. Múltkor borzasztóan sírt anyósaom kezében a gyerek, felálltam hogy átvegyem megvigasztalni (még csak én tudom egyelőre mert icipici) erre apósom visszanyomott a székbe hogy vegyem el, miért ugrálok fel hozzá.


2010. okt. 21. 15:06
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsi, "ne vegyem el" akart lenni..
2010. okt. 21. 15:07
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

amikor már egy nap a 20. ilyen volt akkor eldurrant az agyam és mondtam hogy ha más ilyen jól ért hozzá akkor szüljenek a férfiak is!


ettől eltekintve igen utálom mert mindenki azt hiszi hogy kihordtad megszülted de minden másra képtelen vagy.

nem kell felvenni sőt néha még tettem alájuk a lovat hogy otthon meztelenül van meg félévesen rátettük a bilire és hogy kanállal késsel villával eszik amikor rászóltak hogy 7 hónaposan cumisüveg volt a kezében.

2010. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja, szörnyen idegesítő. múlkor én is kérdeztem itt ilyesmit. Vadidegenek az utcán rámszólnak, hogy miért van sapka a fejében (októberben, 2 hónapos gyereken....), mert aznap épp 15 fok volt..., meg bekiabál az utcáról hogy ne huzogassam a kocsit, mert rászokik... Öt perce vannak itt látogatni, és megállapítják, hogy nem kéne annyit kézben lenni a gyereknek, azért hisztis... mikor fogalmuk sincs mennyit van kézben, és hogy zajlik a nap. anyós is 3 hónap alatt 2x látta, de mindig azzal kezdi mikor ideállít, hogy hadd sírjon ám, őt nem zavarja, ne kapkodjam fel. mindezt akkor mikor még édesdeden alszik, fogalma sincs mit csinálok ha sír, mikor veszem fel stb. persze, fáj szegényke hasa, sír mintha nyúznák és nem veszem fel, persze megnéztem volna hogy ő se vette fel az 1-2 hónapos gyerekét mikor sírt szegényke. 85 éves nagyim még a kezemre is rácsapott mikor altatni próbáltam a babakocsiban és húzkodtam... hogy ne huzigáljam. meg nyáron 35 fokban rámszólt hogy adjak rá pulóvert mert megfázik! Baromi kiakasztóak, csak egyszer vissza ne szóljak úgy ahogy nem kéne! :)
2010. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nálunk is előfordul...

pl keresztanyámmal már évek óta nem tartom a kapcsolatot, erre mit ad isten a 7végén összefutottunk anyáméknál vidéken, és hát meg se kérdezte h mi van velünk, hanem elkezdte adni a jó tanácsokat, h midnen nap más színű kaját adjak a ygereknek, meg h mit hogy csináljak vele, hát kössz van anyám, meg végőnő, meg mki más akitől szívesebben meghallgatom, és ez csak 1 a sok közül! persze vannak helyzetek mikor jót tanácsolnak, és azt megköszönöm, illetve megfogadom, de ha nem kérdezek akkor nem kell oktatni... de hát hiába! midníg is voltak, és lesznek ilyenek akik mindíg mindent jobban tudnak!

én pl nem hagyom sírni babámat, felveszem ha elkezdi, és megnyugszik visszateszem, és béke van! igaz mi már 4 hósak vagyunk...

2010. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgyis napok óta forrong bennem, most legalább kiírom magamból!

11 hónapos múlt a fiam. Sétáltunk hazafele és összetalálkoztam egy nyugdíjas kolléganőmmel, aki megkérdezte, miért ül a kocsiban a gyerek és miért nincs a lábán cipő. Mondtam, hogy mert még nem tud járni. Mire ő leosztott az utca közepén, hogy azonnal adjak rá cipőt, és tolja az a gyerek a kocsit, mert azért nem tud menni, mert én babakocsiba hurcibálom, és ezzel visszafogom a mozgásfejlődését. Ha odaállítanám a kocsihoz, hogy tolja, majd meglátnám, hogy 1-2 napon belül menne!

2010. okt. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erre az utolsóra leesett az állam... Komoly..
2010. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Azta, ezek nem semmik, úgy látom valóban nagy az Isten állatkertje és túl alacsony a kerítés :) Főleg az utolsó írásban a kolléganő, hát az nagyon durva!

Ha valakinek van még nyugudtan írja ki magából, néha jó kiengedni a gőzt. Nekem is az a bajom hogy már nem győzöm mondogatni boldog-boldogtalannak aki osztogat hogy nem vagyok hülye, ha meg tudtam szólni, fel is tudom nevelni. A baj az hogy sok ember imád tanácsokat osztogatni és leginkább olyanok akinek nincs is gyerekük! Na ez a durva.

2010. okt. 22. 10:17
 8/8 A kérdező kommentje:
nem szólni, hanem szülni. Nem tudom mi van velem, mindent elírok :)
2010. okt. 22. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!