Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek? Minden anyós...

Szerintetek? Minden anyós bele akar szólni vagy beleszól a gyereknevelésbe? Hogyan reagáltok rá?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nanáááááá. Legalább is az enyém.

Én úgy oldottam meg, hogy már a terhességem alatt megbeszéltem vele, hogy minden tanácsot nagyon szívesen fogadok, de én döntöm el, hogy melyikre hallgatok és melyikre nem. Volt némi vita miután megszületett a fiam, de szépen higgadtan elmegyeráztam neki, hogy az én fiam, én nevelem és úgy csinálom, ahogy szerintem a legjobb neki. Néha még ma is próbálkozik (11 hónapos a fiam) de lerázom egy aham, vagy jó majd meglátommal.

2009. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
nem,nem akar,nem is szól bele.olyan van,hogy elmondja a véleményét,sose bántóan,vagy kioktatóan,és pontosan tudja,hogy mi vagyunk a szülei,igy mi döntünk.anyám sem.
2009. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósok és a sógornők mindig mindent sokkal jobban tudnak mint te. :-)) Legalábbis azt hiszik.

A pocsék az egészben ha megmondod szintén nem bántóan hogy te nem így csinlod/gondolod,és erre megsértődnek.

2009. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem először akart csak bele szólni mit hogyan, aztán rájött hogy a falnak beszél :) Szóltam neki normálisan /amúgy jóban vagyunk/ hogy úgyis az lesz amit én akarok és ezt meg is értette. A véleményét persze elmondja, meg is hallgatom de most már nem erőltet semmit.
2009. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az enyém is ilyen, de már leszokott róla, mert észrevette, hogy nem érdekelnek a tanácsai (tudom, hogy ő is felnevelt 2 gyereket, de a tanácsaiból ítélve, az hogy felnőttek inkább a szerencséjüknek, mint az ő nevelésének köszönhető).


Nálunk mindig a férjemnél hisztizett/hisztizik, hgoy nem fogadom meg a tanácsait, a férjem engem hordott le...


Nagy színész, csak az a baj, hogy nem úgy mondja el a dologokat, ahogy történtek, hanem mindig úgy, hogy ő legyen a szegény megnemértett...

Most már kezdi a férjem is észrevenni, hogy csak össze akar ugrasztani minket (sose veszekszünk, ha mégis, mindig anyós miatt), és már javul a helyzet itthon :)

2009. okt. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze!

Bár az enyém inkább tanácsokat próbál adni, de annyira agresszív voltam pár alkalommal vele (pedig jót akart), hogy szegény lassan meg sem mer szólalni. Kicsit elegem volt a jótanácsokból, amit mindenki osztogat és őt kapta el a vihar :-(

2009. okt. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen megoldás a távolság. Anyós és mi közöttünk 1500 km van. :-)
2009. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2 vagyok,vajon miért lettem lepontozva?mert nem kaparom ki anyósom szemét?a kérdésre válaszoltam,vagy bántó ha valaki nem veszekszik és jóba van az anyósával?ennyire fusztrál titeket ez?hát sajnálom.
2009. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem ezt a lepontozást. Én felfelé pontoztam, pedig nálunk is a beleszólós anyós volt a jellemző, ráadásul mi együtt is lakunk, én meg olyan típus vagyok, aki magába fojtja a mérgét, aztán egyszer elszabadul a pokol. Nálunk ez 7 hónap után jött el. 1 hónapig nem álltunk szóba egymással. Persze a "tanácsok" mellett az is hozzájárult, hogy költözni akartunk, neki meg nem tetszett (mielőtt valaki megjegyezné, hogy nem kötelező együttlakni az anyóssal).

Szóval beleszólás volt, reakció is.

De mint látszik, létezik olyan anyós is, aki emlékszik arra, milyen volt, amikor az ő gyerekei születtek... És ez nem "lepontozandó" válasz.

2009. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nem pontoztam le senkit,örülök,hogy mindkét félről kaptam véleményeket.

2009. okt. 13. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!