Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogom egyedül a két...

Hogy fogom egyedül a két gyereket rendezni?

Figyelt kérdés

Van egy 5,5 éves lányom és egy 3 hetes fiam.

Férjem decemberben itthon lesz, de januartol megy vissza dolgozni.

Van olyan, hogy nem alszik itthon, mert munka miatt vidéken van.

Nagyon be vagyok ijedve mi lesz velem a két gyerekkel.

Egyelőre a kicsivel 0-24 teljesen, állandóan kézben van szinte..

Ha leteszem, sír.

Mindkét gyereknek szeretném megadni a figyelmet, de félek, hogy hogy fog menni.. Sírni hagyni nagyon nem szeretem a kicsit.

Pedig ha pl a lányomat furdetem, akkor muszáj lesz egyedül hagynom a kicsit. A fürdő picike, nem tudom őt is bevinni pl pihenoszekben/hordozóban..

Kérlek írjatok, ki hogy engedte el ezt a feszülést, hogy ne sírjon a kicsi és a nagynak is megfeleljen :(


dec. 16. 09:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%

Nyitott fürdőszoba ajtó? Problem solved.

Ilyen nagy korkülönbséggel hogy lehet egyáltalán probléma?

A nagy hogy nem fürdik már eleve egyedül? Mindjárt iskolás!

dec. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Jövő héten elvileg megjön a hordozóm is (Manduca). Elvileg abba újszülött kortól lehet tenni a babákat. Remélem bejön neki.

Illetve vettünk Adamo hintat is, ahhoz is nagy reményeket fűzök.

El kell engednem valahogy ezt a nem tudom sírni hagyni dolgot :/

A nagy elég eleven, mire bemennék a fürdőbe, valószínűleg minden úszna.

dec. 16. 09:24
 3/30 anonim ***** válasza:
67%

És ahol 6-8 gyereket nevel egyedül az anya?


Kissé túldramazod a helyzetet. Legyen nyitva a fürdő ajtaja. Az 5,5 éves pedig már tud egyedül fürdeni.

dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
77%

Nálam 2.5 év van köztük, nem 5.5 😅

Simán megoldottam az első naptól mindent.


5.5 évesen már elég önállónak kellene lenni. Nekem a nagy 4.5, egyedül fürdik már 😅

dec. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%
Azért egy 3 hetes még rengeteget alszik. 5x is megfurdik addig a nagy.
dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%
Az 5,5 évest szerintem már nem kell aktívan fürdetni, max felügyelni hogy ne fulladjon bele a vízbe. Simán megodlható hogy a nagy a kádban fürdik, te meg ott vagy a kicsivel a kezedben. Az öltöztetéssel nem tudom hogy állnak ennyi idősen ( nekem a nagy 2 éves múlt, a kicsi 3 hónapos), de ha nagyon öltöztetned kell akkor abban a 10 percben semmi baja nem lesz a kicsinek ha addig a játszószőnyegen van. Az én férjemnél is van hogy nem alszik itthon havi 3-4 alkalommal, akkor egyedül vagyok a két gyerekre. Baromi nehéz, de meg lehet oldani. Ha meg pár percet sír valamelyik, ez van, nem tudom klónozni magam sajnos. Ha meg a lányom később amiatt jár pszichológushoz mert baba korában le kellett raknom hogy felöltöztessem a bátyját akkor majd fizetem neki a terápiát :D
dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%

Ha ekkora korkülönbséggel vállaltam volna (direkt nem akartam, mert testvérem és köztem ennyi van és sok volt), hawaii dizsi lett volna az életem a második csecsemőkorában 😅

Most 4 a kisebb és simán önálló annyira, hogy vígan szoptathatnám maratoni hosszúsággal is az esetleges harmadikat, nemhogy egy fürdetés (?), ami már bőven önálló pancsolás, beleférjen.

Kimegy a víz?

És akkor?

Manducaba nem való újszülött, marketing bullshit.

dec. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%

Már multkor is kérdezted ugyanezt.

Január meg messze van.

Örülj,hogy addig otthon van a férjed

Az enyém nem volt otthon csak egy hetet.

Kisiskolás a lányom,jogsim nincs,szóval őt is rendeznek kellett a pici babával minden reggel és minden délután.

dec. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Nem bántásból, de gondolom nem 3 hete derült ki, hogy hopp lett még egy gyerek. Volt 9 hónapod ilyeneken gondolkozni. Amúgy én se értem ezt a kiborulást, egy 5,5 éves gyerek már tök sok mindenben tud segíteni is, na meg már önállóan kéne fürdenie, ahogy ezt fentebb is említették. Sajnálom, de ez innen nézve csak hiszti.
dec. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Több, mint egy hónapig otthon van veletek a férjed is. Semmi okod a hisztire. Felesleges harmadszor is kiírni.
dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!