Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám ezeket tudja,...

8 hónapos babám ezeket tudja, szerintetek elegendő?

Figyelt kérdés

-Hallgat a nevére

-Érti, ha valamit nem szabad és hallgat is rá

-Ha kérdezem, hogy hol van a csibe plüss, béka rágóka: érti, rá néz felveszi

-Kérem, hogy menjen a játék után akkor megy és elkapja

-Kérem, hogy szeretgesse meg a plüsst, adjon puszit; ha olyan kedve van ad nekik

-Szívószálas pohárkából iszik magától

-Táncol

-Lapozza a könyvecskéit

-Ha kérem, hogy menjünk a tükörben nézzük meg magunkat, akkor indul és megy a tükörhöz, vagy apához, vagy másik szobába stb

-Ha magamhoz hívom akkor is jön

Ő már áll, tárgyak mellett lépeget.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Nektek miket tud a babátok? Szeretném legjobb tudásom szerint nevelni a picim.

Szerintetek ennyi elegendő?

Tanuló fázisban van a tapsolás,nyelv öltögetés. Olyan tipusu baba, hogy csak akkor csinálja ha neki kedve van.



dec. 23. 07:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

Azért az nem a te érdemed jegyzőkönyvezzük, a mi máaodik gyerekünk már 6 hónapos kora óta hallgatott nevére,pusztán mert naponta 150x ismételtem a nevét, az első gyereknek is 150x elmondtam a nevét, de érdemben 8-9 hónaposan hallgatott rá először. Mind a két gyerekkel rengeteget foglalkozunk.

Minden baba egyéni ütemben fejlődik... ezt jegyezd meg.

dec. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Utolsó neharagudj, de nagyon el vagy tájolva. Senki nem említette, hogy az a baba aki nem tud ennyi mindent kevesebbet érne. Akik itt lázadnak csak a frusztrációt adjátok ki. Főleg aki a mozgásfejlődésről ír. Nem is tudásképp írtam oda,hanem hogy adjak egy képet a gyerekről. Nyugodtan vígasztaljátok magatokat 🤣
dec. 23. 10:12
 13/26 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező,nem kell tudnia ennyi mindent,állás se túl jó,de majd kiderül lesz e később belőle problémája. Az majd később dől el,túl gyors mozgás se mindig oké. Azért bízok benne nem leülteted és tanítod mint egy lovat,de biztos nem.

A másik,az hogy ezek mennek nem a foglalkozás miatt van,ügyes a pici,de a 10 gyerekes putriba is megcsinálja,ha agyilag érettebb már rá. Nem a te érdemed,ettől függetlenül biztosan jó anya vagy. Engem őszintén érdekel,ha olvastál már más babákról(nyilván olvastál,gond,ha nem),akkor tudod,hogy bőven sok is,komolyan felmerült benned őszintén,hogy gond van vele vagy hogy ez kevés?:( Ne legyen elvárás. Én mindig státusznál néztem mit "kellene",de az sem kőbe vésett és ennyi,foglalkoztam vele de nem volt tanuló fázis,jó ég.:D

És igen aki idekerül,90%-t nem kell tudja,ne aggódjon más 8 hónapos szülő,mert normálisan fejlődik náluk is.

dec. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

Nyugodtan vígasztaljátok magatokat 🤣


Nincs miért magunkat vigasztalni...legalábbis nekem nincs mert másfél éves fiam van,volna mit dicsekednem vele miket csinált mennyi idősen,és miket csinál most,mennyit beszél.

De nem teszem,mert nem fogok itt elajulni idegen emberek előtt hogy jaaaaj milyen ügyes a gyerek.

Te sem írtad ki más miatt a kérdést,mint azért,hogy megdicserjunk téged hogy te milyen isteni cukimuki anya vagy.

dec. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%
14# De nem az,mert ez nem az ő érdeme,gyerek érettségétől függ. Szülőnek ehhez semmi köze,gyerekekkel foglalkozom,láttam olyan elhanyagoltat,hogy ihajj,de már még is szavai is voltak ebben a korban bőven. Én a helyébe inkább a gyors mozgás miatt aggódnék.
dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
87%

15 igen,tudom hogy nem az ő érdeme.de ő azt hiszi,és buksisimit vár érte,hogy milyen fasza 🙄

14

dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én 8 hónaposom ezekből annyit tud, hogy talán a nevére hallgat. De ebben sem vagyok biztos, mert ha ugyanazzal a hangsúllyal másik nevet mondok, arra is figyel 😆 Na jó, még talán a kiskönyv lapozgatás néha megy neki, de inkább csak rágcsálja a karikát rajta.
dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Emberek.. attól hogy felállt a pici még minden nagymozgáson végig ment és mászva közlekedik 🤣 tökeletes ebben is.
dec. 23. 17:16
 19/26 anonim ***** válasza:
69%
Én írtam a mozgást és nem arra céloztam,hogy végig ment e,ha nem,hogy gyors,de ennek később látod majd lesz e kára vagy sem. Nem tökéletes,neked viszont az és ez így van jól.:) Nektek kell annak tűnjön.
dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
69%
Hú,kérdező. Itt mindenki normálisan válaszolt,de most nézem hogy te mekkora bunkó nő vagy,ezt ne add át a gyereknek legalább.:/ picit most sajnálom,nyomatod bele az elvárásaid már. Fogsz még koppani az életben úgy látom,ha azt gondolod ezektől függ minden,látszik mennyire nem vagy sem olvasott sem tapasztalt az egy szem gyerekkel. Majd az élet megtanít.
dec. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!