Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A pelenka reklámoknak mi...

A pelenka reklámoknak mi értelmük van? Van olyan anyuka, aki reklám alapján választ pelenkát a babának?

Figyelt kérdés

Akárhányszor látok pelenka reklámot a TV-ben, mindig elgondolkodok ezen.

Ugye elég sok kritérium van pelenka vásárlásnál: ne folyjon ki belőle pisi/kaki, ne ázzon át hamar, ne nyomja a gyereket, ne okozzon kiütést, és lehetőleg ne a legdrágább legyen.

Viszont reklámozni ugye a TV-ben a Pampers-t és a Libero-t szokták, amiknek azért elég magas az áruk, pl. a dm-es vagy a Rossmann-os saját márkás pelusokhoz képest.

Amikor meg próbálgatni kell az elején, hogy melyik válik be, akkor gondolom olcsóbbtól halad a drágább felé a szülő, és akkor vesz pl. Pampers-t ha más már nem válik be olcsóbb (ha meg csak Pampers vagy Libero pelenka jó a babára, akkor meg reklámtól függetlenül azt veszi). Később pedig ha van egy bevált márka, szintén nem próbálgat másikat a szülő, pláne drágábbat.

A fentieket figyelembe véve érdekel a kérdés, vajon a pelenka reklámok mennyi szülőre gyakorolhatnak hatást? Mi szól az ilyen reklámok mellett?

Van itt olyan szülő, aki pont a reklám miatt használ Pampers-t, vagy Libero-t?



dec. 23. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
100%, hogy van olyan aki Pamperst vagy Liberot vesz, mert azt ismerik, arról hallanak a legtöbbet és akkor biztos az a legjobb. Nem hiszem, hogy mindenki nekiáll kísérletezni az olcsóbbal. Ez pont olyan, mint a Coca Cola reklám. Az emberek nagy része (akinek van rá pénze) azt veszi, nem fog kísérletezgetni no name üdítökkel, pedig aztán lehet az is van olyan jó
dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

"Amikor meg próbálgatni kell az elején, hogy melyik válik be, akkor gondolom olcsóbbtól halad a drágább felé a szülő"

. Rosszul gondolod. A többség abból indul ki, hogy ismerős anyukák mit próbáltak ki, és mi a tapasztalat.

Akinek nincs ilyen ismerőse elindulhat az internetes fórumok kavalkádjában, vagy kiindul abból, hogy ismerős márka (itt jönnek képbe a reklámok), nem gyanúsan olcsó, "a gyerek megér ennyit" stb. Tekintve, hogy az emberek többsége utóbbi szempontok alapján vásárol mobiltelefont, azért nem olyan meredek ez.

dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Valaki azért vesz Pamperst, mert az menő, az biztosan jó is, a rengeteg reklám nélkül pedig valószínűleg nem alakult volna ki ez a kép.
dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Reklámok nélkül meg olcsóbb is lehetne, egyesek azért meg lenéznék.
dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, én meg inkább úgy hallottam mindenkitől, hogy kapásból Pamperst vagy Liberot vesznek és ha nem válik be akkor kísérleteznek mással
dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Tévét nem nézek, így legfeljebb a neten szembejövő reklámokat látom. Őszintén szólva, nagyon nem néztem utána annak idején a pelenkáknak, de nem az áruk miatt kisérletezgettem vagy nem kisérletezgettem velük. A drágábbak közül kezdtem, a Libero-val. Az nem volt kényelmes a babának. Utána a Pamperst próbáltuk, az rendben volt, hozta amit igért, ugye a hírhedt reklámban. Más miatt cseréltem le végül. (Az a kérdés komoly, hogy mi értelme van a pelenka reklámoknak? Nyilván ugyanaz mint az összes többi reklámnak 😁) Nem tudom megmondani neked, hogy mennyiben befolyásolt a reklám. Tudat alatt biztosan, hiszen valahol ez a funkciója ezeknek. Viszont nyilván legalább a visszajelzéseket elolvastam a neten, azok jobban befolyásoltak szerintem a döntésben. Amikor már tudatosabb voltam pelenka vásárlás terén, akkor sem az ár volt az elsődleges szempont, igaz nem is az, hogy mit olvastam a reklámban. Pár hónap kellett, mire kialakult a saját pelenkaválasztási szempont-rendszerem 😂 De amíg az ember nem jár utána a dolgoknak, addig valószínű, hogy azzal kezdi a vásárlást, amiről már valaha hallott, koránt sem biztos hogy a legolcsóbbat próbálja először. Legalábbis én. Még úgy is, hogy tisztában vagyok vele, hogy többnyire nem kell a tényleg jó termékeket reklámozni.
dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"akkor gondolom olcsóbbtól halad a drágább felé a szülő"

Dehogy is. Kísérletezett elsőre a franc. Volt két márka a fejemben, pont az általad említett kettő. Pont erre jók a reklámok: már évtizedekkel a gyerekvállalás előtt a tudatomba égették a két leghíresebb márka nevét.

Első gyereknél egyszerűen leemeltem a polcról a szimpatikusabbat. Ez a pampers volt. Valahogy a libero nem tetszett. Aztán menet közben derült ki, hogy a pampers pont nem fazon és utána kezdtem kísérlezni. Meghallgattam mások tapasztalatát is és végül egyébként végigpróbálva a saját márkás kínalatot is, a "nem tetszik" liberónál köultöttünk ki, mert az volt a legjobb a dednek.

Másodiknak már azt vettem egyből, de neki meg az nem volt jó.

dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

"Pont erre jók a reklámok: már évtizedekkel a gyerekvállalás előtt a tudatomba égették"

Én is az írtam: "az menő, az biztosan jó is, a rengeteg reklám nélkül pedig valószínűleg nem alakult volna ki ez a kép", miért pontoztátok le?

dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

“Amikor meg próbálgatni kell az elején, hogy melyik válik be, akkor gondolom olcsóbbtól halad a drágább felé a szülő, és akkor vesz pl. Pampers-t ha más már nem válik be olcsóbb”


Pont ezért van a reklám. Az emberek nagy része ahhoz nyúl, amit “ismer”, tehát amit a tévében, és mostmár az influencereknél lát, mert ha reklámozzák, biztos jó.

A saját márkás termékekkel pedig eleve van egy ellenérzés, hogy az biztos gagyi. Pedig sokszor épp az ellenkezője igaz. Vannak szuper saját márkás termékek, amik verik a nagy neveket.

dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egy újszülöttel amikor amúgy is akadhat ezer más problémád, új az egész helyzet, egyáltalán nincs kedved pelenkákkal kísérletezgetni. Én mondjuk most már inkább internetes oldalakon tájékozódok mindennel kapcsolatban, mert annyi pénzt elszórtam már hajcuccokra, arckrémekre kísérletezgetés címszóval... Aztán sokszor hiába a menő reklám, a termék nem ér egy Ftot sem
dec. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!