Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néhányszor hagytam sírni és...

Néhányszor hagytam sírni és sírva elaludni a babám, veletek előfordult már ilyesmi?

Figyelt kérdés

Sajnos még csak 7 hetes, de ez már vagy 5-6 alkalommal biztos előfordult😓 az a baj, hogy van egy 4 évesem is mellette, és a férjem a munkájából kifolyólag nincs itthon esténként és két hetente hétvégén sem. Lehetne segítségem, de sajnos nem segítenek és néha nagyon belefáradok. Sokat sírok is, tudom ez nem mentség. A baj hogy a nagyobbik gyermekem már 3x volt beteg is mióta megvan a kicsi, és elég durván. Nagyon fárasztó volt teljesen egyedül mindent intézni a kettővel. A kicsi meg sajnos nem mindig akar nekem este elaludni. Ezért ha már nagyon kivoltam és elfogyott a türelmem, beraktam az ágyba és hagytam sirni. De utána meg nagyon rosszul éreztem magam😥 ma is ez történt. Annyira lelekifurdalásom van, de mégis olyan türelmetlen vagyok. Zavar hogy a nagyobb egyedül kell elaludjon (amugy nagyon ügyesen megoldja) és emiatt alig várom, hogy a kicsit lerakhassam, mert tudom hogy ő meg a másik szobában egyedül van. Azt ne írjàtok légyszi hogy rakjam őket egy szobába mert azt senki sem szeretné, nem is lehetne megoldani a szobák jellegéből kifolyólag és nem is lenne jó.

Félek hogy nagyon rosszat teszek a kicsi idegrendszerének, mégis azt érzem néha hogy vagy leteszem vagy világgá megyek.


dec. 24. 19:51
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
34%
Egy gyereket sem kellett volna vállalj, így, hogy egyedül kell velük foglalkozz. S nem a sírás miatt mondom. De főleg nem másodikat csok ide vagy oda, kell az apa, nem bolondulhat meg az anya egyedül.
dec. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
87%

1# Fel se merül,hogy nem a csok miatt? Hihetetlen szűk a látóköröd.


Kérdező,igazából nem bántásból,de esetleg nem oldható meg egy normális emberi munkahely a férjed részéről? Még is csak apa már,akit kb. a gyerekei alig látnak. Tudom,hogy nem egyszerű a váltás,de mi például mikor elterveztük,hogy szeretnénk két gyermeket,akkor mindkettőnk váltott a munkahelyén belül közelebbire plusz emberi beosztásra,mert mi szerettük volna,ha részese ugyanúgy apa is az életükben. Ilyen beosztással nem is vállaltam volna egyet sem.:( Ez nem családbarát így és most jól is jött,mert 10 napra kórházba kerültem a másodikkal,és addig apa maradt az elsővel itthon,ellátta szépen,oltásra vitte,intézett mindent,elvoltak,első perctől részese. Maradhattunk volna a 12 órás beosztásnál is,ahol éjszaka sincs itthon,plusz hétvége,de nekünk fontos volt ez. Jó döntés volt. Esetleg fizetett segítség? Ez így sem neked,se a picinek,se a nagynak nem jó.:(

dec. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
90%

Soha nem hagytam sìrva elaludni. Pròbàld meg caak addig bevinni a kicsit a nagyhoz, mìg elalszik a nagy. Hàzimunkàt csökkentsd minimàlisra.

Segìtsèg nèlkül iszonyatosan nehèz lehet kèt kicsivel, de ne hagyd, hogy ők igyàk meg a levèt.

dec. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
58%
Én inkább a picivel foglalkoznék többet nem a naggyal első időben. A pici világát nem tudja, a nagyobbik már kapisgálja. Aludj vele ha tudsz, vegyél ágyra rakhato babarács elemet hogy ne pottyanjon le. Napközben pedig hordozókendóben kösd magadra ha a nagyobbal foglalkozol. Vannak újszülött kortól használhatóak. Lehetőleg ne hagyd sírni, neked sem tesz jót. Értesd meg a nagyobbal hogy a picinek is szüksége van rád, simizzétek együtt. A nagyobbnak nyomd a vitaminokat bőven, hátha segít és kevesebbet lesz beteg
dec. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
81%
Itt a férjed munkahelyváltása lenne a megoldás
dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Nem vettünk fel csokot. Sőt ki kell ábrándítsalak kedves első, hogy semmilyen támogatást sem.

Az otthonfelújítási program keretén belül pusztán egy bejárati ajtór cseréltünk, azt is már meglévő gyerekre ha nagyon tudni akarod. De szerintem ez nem ide tartozik.


Sajnos nem megoldhato másik munkahely. Itt nem is a munkahektől, hanem szakma sajátosságától függ a munkaidő.

(Maradjunk annyiban hogy előadóművészet)


3-as igazad van, ennek nem lenne szabad így lennie. Azért is bánt. A nagylányom nagyon hasfájós volt, ő ha kellett ha nem csak sírt, de rajtam soha nem múkt. Ha kellett egész nap babakocsiztunm, hurcizram. Ilyen meg se fordult a fejemben. Most nagyon meg vagyok viselődve sajnos.


Utolsó. Egész nap hordozókendőben alszik már kb 2 hete.

A nagy teljesen megérti a szituációt az esetek nagyon nagy részében. Velem van a baj, hol az egyik hol a másik miatt van lelkifurdalásom.

A betegségekről meg sajnos csak annyit hogy már mindent kipróbáltunk, én már a vitaminban sem hiszem ilyen szempontból. Szsrencséd időszakban 1,5-2 hónapig se beteg, szerencsétlenben meg folyamatosan. Mondjuk 24-en vannak az ovis csoportban, az se könnyíti meg a helyzetet gondolom.


Igyekszem rendbe tenni ezt magamban, és nem szeretnék ilyet csinálni. Remélem többet ilyen nem adódik :(

dec. 24. 20:40
 7/47 anonim ***** válasza:
37%

Hát nem tudom, szerintem nem lesz semmi baja a babának.

A férjednek tényleg munkahelyet kéne váltania, mert te meg belerokkansz ebbe az élethelyzetbe.

Nekem is 2 gyerek van, fogalmazzunk úgy, hogy az elsőnek a mai trendek szetint a feneke is ki lett nyalva a végletekig, a másodiknál ennyi áldozatot a mentális egészségem megőrzése érdekében már nem hoztam.

Az első gyerekem a mai napig jobban igényli, hogy "csak" vele foglalkozzak, míg második sokkal önállóbb, de nem lett lekisérült.

Szóval ez ilyen, egy gyerekesek könnyen ugatnak a partvonalról, hogy az ő babájuk egy percet nem sírhatott egyedül, de ki lehet

próbálni élesben milyen 2 gyerekkel!

dec. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
31%
4 vagyok. Nálunk is reggeltől estig oda van apuka, nekem is volt ilyen, hogy kiakadtam. Ez teljesen normális. Ilyenkor megbeszélem magammal, hogy csak rám számíthat a gyerek. :)
dec. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
65%

Néhányszor hagytam sírni és sírva elaludni a babám, veletek előfordult már ilyesmi?


Nem.

dec. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező,az oké,hogy szakma sajátossága,de nincs igénye hogy még is váltson?:( közbe te meg kikészülsz,ezt a férjem nálunk sosem hagyná. Amikor otthon van legalább átveszi egész napra? Akkor viszont napközben pihenj,lazíts,plusz hétvégén.


8# Jó lehet nálatok is.:( Sajnálom.

dec. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!