Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néhányszor hagytam sírni és...

Néhányszor hagytam sírni és sírva elaludni a babám, veletek előfordult már ilyesmi?

Figyelt kérdés

Sajnos még csak 7 hetes, de ez már vagy 5-6 alkalommal biztos előfordult😓 az a baj, hogy van egy 4 évesem is mellette, és a férjem a munkájából kifolyólag nincs itthon esténként és két hetente hétvégén sem. Lehetne segítségem, de sajnos nem segítenek és néha nagyon belefáradok. Sokat sírok is, tudom ez nem mentség. A baj hogy a nagyobbik gyermekem már 3x volt beteg is mióta megvan a kicsi, és elég durván. Nagyon fárasztó volt teljesen egyedül mindent intézni a kettővel. A kicsi meg sajnos nem mindig akar nekem este elaludni. Ezért ha már nagyon kivoltam és elfogyott a türelmem, beraktam az ágyba és hagytam sirni. De utána meg nagyon rosszul éreztem magam😥 ma is ez történt. Annyira lelekifurdalásom van, de mégis olyan türelmetlen vagyok. Zavar hogy a nagyobb egyedül kell elaludjon (amugy nagyon ügyesen megoldja) és emiatt alig várom, hogy a kicsit lerakhassam, mert tudom hogy ő meg a másik szobában egyedül van. Azt ne írjàtok légyszi hogy rakjam őket egy szobába mert azt senki sem szeretné, nem is lehetne megoldani a szobák jellegéből kifolyólag és nem is lenne jó.

Félek hogy nagyon rosszat teszek a kicsi idegrendszerének, mégis azt érzem néha hogy vagy leteszem vagy világgá megyek.


dec. 24. 19:51
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
14%

Aki tökéletes anya és sosem hagyta sírni a gyerekét, annyi "könnyű eset" baba jutott. Ezt komolyan így gondolom.

Akinek kólikás újszülőttje volt, na az képes csak megérteni, milyen az mikor órákon át ordít a baba, tök mindegy hogy hordozod, ringatod, próbálod szoptatni. Semmi nem használ emberek!

Második gyerek pedig ha tetszik, ha nem, családi segítség nélkül (pl.apuka, nagymama), nem tudja ugyanazt a tengernyi időt és türelmet megkapni,mint egy első szülőtt-ez tény. Aki mást mond, hazudik.

Aki szuperanyának érzi magát tegye össze a két kezét, hogy "szuper babája" született, mert nem te vagy zseniális, hanem a baba könnyebben kezelhető, mindössze ennyi történik.


A másik, ha csak egy gyereked van ne osztogass lenéző, kioktató kommenteket egy két gyerekes anyának, mert nem vagytok egy cipőben, közel sem.

dec. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
74%

42, szezont a fazonnal, de komolyan.

Ha a kezedben sír a gyereked, mert nem leled a sírás okát, akkor nem beszélünk sírni hagyásról.

Sírni hagyás az, amit a kérdező csinál: bevagja a kicsit a kiságyba és megy a "dolgára".

dec. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
79%
42# De itt nem erről van szó.
dec. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
66%

#42:


De különbség van aközött, hogy magára hagyod sírni vagy magaddal viszed, veled van.


Az én fiam eleget sírt és az orvos kólika ellen felírt szirupot. Képzeld el, hogy attól jobban lett.

Az anyatej minősége, mennyisége sem mindegy. A tápszer is lehet probléma, számít, hogy melyiket issza, van amelyik nehezebb neki és amiatt is sírhat.

Puki, büfizés miatt is. De főleg akkor sír ha fáradt, kialvatlan. Nincs napirendje. Későn fekteti le.

Nem pont kólika a bűnös.

dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
11%
Dehogy van különbség... nem kap választ a problémájára, hiába van a kezedben csak sír ugyanúgy traumatizálódik a baba, olvasd el a legújabb szakvéleményeket. Csak az anyákat áltatják azzal többen, hogy ha ölelgedet sírás közben az oké, akkor nyugodtan sírhat, csak ne legyen egyedül. Pedig nem. A sírásal jelzi a baba, hogy vmi nem oké. Azt kell megoldani. Ha hiába sír neked, mikor a karjaidban van és te nem találsz megoldást a bajaira, sokkal frusztráltabb lesz a baba.
dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%
45# Ha neked megy,akkor a hányásig üvöltő gyerek mellett feküdj be egy pezsgőfürdőre,olvass el egy könyvet,lazulj. Más anyaként viselkedik. Szívem szakadt volna meg,ha egyedül sír a kiságyba,míg én lazulok egy nagyot,mert te meg már szinte ezt írod.
dec. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
100%
#45: Ne haragudj, de érzéketlen vagy ha azzal egyetértesz, hogy hagyja egyedül a kisbabát.
dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!