Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogmosas dilemma. Hogy tudom...

Fogmosas dilemma. Hogy tudom ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy 8 honapos lanyom.Az esti fogmasassal vagyok bajban.Mindig az esti tejen alszik el.Hogy tudom igy megoldani a fogmasast?

7 foga van es szeretnem ha nem menne tonkre.


2010. okt. 22. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az anyatejtől elromolhatna egy baba foga. Ha ez így lenne, kirohadna az összes, mire kijön.
2010. okt. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem anyatejet kap, hanem tapszert.

Elnezest, hogy rosszul fogalmaztam...de nem szeretem a tapszert szot...olyan mint az allatoknak adott tap :S

Mindig tejnek hivom, pedig tudom, hogy ez nem az.

2010. okt. 22. 01:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi,tudom,hogy nem tudok segíteni,de örülök,hogy feltetted ezt a kérdést,mert ez engem is érdekelne!Mi is ugyan így vagyunk!De ti nagyon ügyesek vagytok,ha már 8 hónaposan ennyi fogatok van! :)))) Mi 11 hónaposak vagyunk,de még csak 2-nél tartunk! :))) Egyébként hogyan és mivel szoktad mosni neki?vagy még nem is tudtad 1x sem megpróbálni?Bocsi,hogy kérdezlek és nem válaszolok! Üdv L.
2010. okt. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Addig, amig az esti fürdés után van a vacsi, addig sehogy.

Amikor majd nagyobb lesz és előbb lesz a vacsi, mint a fürdés, majd akkor. Egyébként ilyenkor még a feladat a napi rutin kialakitása a fogmosás terén, a foga ennyitől nem fog tönkremenni (hacsak nem NAGYON rossz fogakat örökölt). Nagyjából 2 éves kor körül ráér majd frissen mosott fogakkal ágyba bújni.

2010. okt. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én 1 éves kisfiam (6 foga van), és a barátnőm 2 éves kisfia (neki már 16 foga van) is az esti tejitalon alszik el. Ők is, és mi is az esti fürdéskor mosunk fogat, meg délelőtt egyszer. Tény, hogy az anyatejben/tápszerben/tejitalban is van cukor, és bizony romolhatnak tőle a fogak éjszaka. De én emiatt nem aggódom, ugyanis áttörlöm neki alvás előtt ujjra húzható textil fogtörlő anyaggal (müllerben biztosan lehet kapni, szerintem máshol is létezik, rossmann vagy dm), amit sima vízzel benedvesítek, és úgy picit áttörlöm vele a fogacskáit.

Ha estére már szilárd vacsorát fog kapni, akkor fogom áttenni kaja utánra a rendes fogmosást, de addigra lesz elég nagy ahhoz, hogy ezt megmagyarázzam neki: evés után fogmosás, mese, majd alvás. :)

2010. okt. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még nem idegeskedek emiatt. Másfél éves lesz a kislányom, ő is az esti tej után egyből aludni megy. Még csak 6 foga van. Szerintem is ráér majd 2 éves kora körül, vagy amikor majd a fürdés előtt fog vacsorázni. Nem adok neki sok nasit, ezért nem hiszem hogy olyan könnyen elromlana a foga.


Különben is mikor én ilyen kicsi voltam, akkor még nem volt divat 1 éves kor alatt fogat mosni, aztán mégis vannak felnőttek egészséges fogakkal.

2010. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!