Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hátrányai lehetnek, ha...

Milyen hátrányai lehetnek, ha a babám szájizmai feszesek? Gondolok itt a beszédfejlődésre stb.

Figyelt kérdés
dec. 27. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jóra gondolsz. De a rágást is érintheti.

Mondjuk nem tudom, hogy van-e olyan rossz, mintha túl laza lenne. Az az igazi szívás. A feszességet könnyű helyrerakni.

dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak könnyűnek tűnhet, de nem engedi hogy belenyúljunk a szájába, annyira nem szereti.😕
dec. 27. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal szoptatási, később evés/rágási nehézségek lehetnek belőle, ha pedig addig se foglalkoztok vele, akkor beszédfejlődés is, igen, de gondolom, ha ismert ez a gond, foglalkoztok vele, így nem biztos, hogy le fog maradni.
dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez honnan derült ki, hogy feszesek a szajizmai?
dec. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez nem szeretem, nem szeretem kérdés, csinálni kell és kész, akkor is ha üvölt.

Igen, könnyű, mert csak fel kell lazítani. Egyszerű passzív gyakorlat, míg ha laza lenne nem lenne az elég, hogy a gyerek hagyja, de neki is aktívan közre kellene működnie, aktívan gyakorolnia, erősítenie.

A feszesség mindig egyszerűbb, mert nem kell a gyerek együttműködése és munkája hozzá.

dec. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4-es, 2 hónapos kora óta járunk mozgásfejlesztésre, dévényeshez feszes nyak és vállak miatt.

Megkértem most hogy nézzük át teljesen a száját is belülről és kiderült hogy feszes. (4 hós)

dec. 27. 18:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mert nálunk a devenyes nem látott a szájában problémát. Pedig biztos, hogy valami nem oké az evés, rágás, beszéd mind problémás volt, jelenleg logopediai iskolába jár annyira beszedhibas. Laikusként azt gondolom a feszes jobb, mint a laza, könnyebben lehet rajta javítani.
dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7, nem laikusként is "jobb" a feszesség. A hipotón (laza izomtónusú) babákkal sokkal több idő eredményt elérni.
dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk laza volt. 11 hónaposan épült le emiatt a nyelvkilökő reflexe és 12 hónaposan kezdett el rágni. Hát nem volt egyszerű :/ logopédiai hatásait még nem tudjuk mert 1.5 éves.

Szoptatás is emiatt volt az elejétől kezdve gázos. Végül 6 hónaposan már el sem fogadta. Addig is pótolni kellett üvegből.



Ha kaptatok gyakorlatot akkor csináljátok. Akkor is ha sír :( a feszességet könnyebb helyrerakni mint a lazaságot, de érthető, hogy ez is frusztráló. Kitartást!

dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!