Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen végtelen...

Csak én vagyok ilyen végtelen kimerült?

Figyelt kérdés
10 hónapja szültem. A babám rettenet rossz alvó volt mindig. Segitsegem semmi, a férjem van csak de ő dsokat dolgozik. Nagyon ki vagyok merülve. Az anyaság is arcon csapott,a null huszonnégy non stop kiszivja az idegrendszerre. Van néha kimenom,eljarok havi kb kétszer úszni, hétvégente egy egy nagyobbat alszom,de úgy érzem,kevés. Jobban merül az aksi mint ahogy töltődik. Az agyam a kialvatlanság től már zokni. Nem akarom jobban magyarázni,akinek jól alvó babája van,és vagy segítsége stb..szóval aki eddig úgyse értette nem fogja ha jobban ragozom sem más meg érti kevesebből is. Nem is tudom mit akarok ezzel,talán csak azt,hogy nem vagyok egyedül. Annyi mindent elterveztem szülés előtt,erre itt vagyok,egy könyvet se olvastam az elmúlt évben (próbáltam de vagy nem fogtam fel a fáradtságtól,vagy belekezdtem de őt érő cutan le kellett tegyem). Meg mindig tíz kilóval több vagyok, esa karácsony se tett jót,a sok mérgező rokonnal. És még csak tíz hónapos. Imádom ám! De mi lesz még itt? Úgy érzem elfogytam.

dec. 30. 17:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Aludj, amikor ő alszik. Ha emberi segítőd nincs, szervezd lejjebb a tennivalókat. Pl rendelj ételt.

Tanuld megnyugtatni magad, néha magunkat csavarjuk fel készenléti állapotra, és azért sem pihenünk.

Nem vagy egyedül. Életemben annyi napfelkeltét nem láttam, mint amikor az alig alvó fiam kicsi volt.

Menj vele sétálni, az kikapcsol, lecsendesít téged is.

Idővel elmúlik. Majd ha elindul: cipeled, rohansz utána, az felér egy edzéssel.😃

dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Vigasztaljon az a tudat, hogy hamarosan ez elmulik es csak ideiglenes.


Nekem nagyszuloi segitsegem sosem volt, igy a ferjemmel osztottuk be a dolgokat, de igy is kemeny menet volt, de legalabb igy meg tudtuk oldani, hogy mindkettonknek legyen kimenoje es felnott programja. Annyibol konnyu volt, hogy a ferjem tud home officebol dolgozni, igy nekek az egyik felnott programom a heti ket autos oktatas volt reggel, meg a meetingjei elott, ami fizikailag elegge leszedalt, de legalabb az agyamat tudtam masra is hasznalni. Sportolni nekem is csak lopva volt idom, de eleg rendszertelenul, ha eppen volt egy kicsit jobb alvos idoszaka a fiamnak, akkor azt kihasznaltam, de ebbol keves jutott, plusz az alvas megvonas miatt nem is igazan tudtam ebben hatekony lenni, mert nem volt meg az a pihenesi idom ami a tenyleges testformalashoz nelkulozhetetlen. A megvaltast az hozta meg, hogy 13 hos koraban bolcsibe tudtam adni a fiamat, de ehhez hozzatartozik, hogy nagyon igenyli a gyerektarsasagot es teljesen gordulekenyen ment a beszoktatasa. Igy most reszmunkaidobe vissza tudtam menni dolgozni, a babamnak is jobb, mert sokkal kiegyensulyozottabb lettem, azota pedig o is sokkal jobban alszik es nincs allando fejen porges csak akkor amikor kezd beteg lenni.

dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Azt meg hozzatennem, hogy en nagyon bolcsode ellenes voltam ilyen kis korban meg foleg, de a vedonom javaslatara kiprobaltuk a beszoktatast, mindenfele tet nelkul es be kellett latnom, hogy a fiamnak erre van igenye.
dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat: pocsék alvó volt a lányom babának, egy éves koráig jobb napjain "csak" 3-4x kelt éjjel is, nappal sem aludt rendesen (érsd: a "tankönyvi" alvásnál jóval kevesebbet, annyira hogy kivizsgálták, voltunk emiatt hormon vérvizsgálaton, alvásklinikán. Mert feltűnően keveset aludt). Rosszabb napjain óránként. Semmit sem találtak 🤷🏼‍♀️. Egy éves kora után matrica lett, borzalmasan sírt, ha kiléptem a látóköréből. 2 évesem arcon csapott a dackorszak, hogy még ezt is lehet überelni... DE: ahogy annak is vége lett egy nagyon tündéri, egyáltalán nem hisztis, vidám kislány lett! Az igaz, hogy leszokott 2,5 évesen a nappali alvásról, de az éjszakai rendeződött. Már 6 éves mindenhol dícsérik milyen aranyos, szófogadó, kiegyensúlyozott gyerek. Igaz, még mindig hatalmas az energiája, sportol, minden érdekli, de az első 2,5-3 év kb egy horror volt. Szóval kitartás! Vannak ilyen kicsik, akik "több emberesek", akikkel a 24 óra foglalkozás is kevés, de szépen beérik a gyümölcse a sok fáradságnak és sokkal könnyebb lesz vele.
dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Kitartast! Az en 1 eves fiam is ilyen, en is mosott sz@rnak erzem magam minden egyes nap. Neha azt erzem, hogy o soha eleteben nem fogja ataludni az ejszakat. A szepa is tombol, uvolt, ha kikerulok a latoterebol, uvolt a ferjemnel, uvolt mindenkinel. Segitsegunk nekunk sincs. Tul kell elni. :) Mas nincs.
dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Veled vagyok! Ugyanez a cipő, csak 11 hónapos. Nem vagy egyedül! Én is ezzel vigasztalom magam, hogy el fog múlni, ez most egy ilyen nehéz időszak.
dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm...jöhetnek még nyugodtan válaszok! Azt nem értem,hogy mer vagy tud így bárki több babát vállalni. Mi is minimum kettőt terveztünk,de így...nem tudom hogy csinálják,akiknek tényleg semmi segítségük,és nem rokkantak bele.
dec. 30. 17:49
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 2 éves. A mai napig 2 oránként kel éjjel....segitség semmi. .ez az aludj amikor ő alszik, a legszarabb duma. Én pl mire elaludtam, kelt is. En meg rosszabbul voltam, mintha nem aludtam volna.

Adj lejjebb az igényekből. Aha, a mosás meg kimossa magát, a tányér meg öntisztul.


Ez egy ilyen időszak, túl kell élni.

Nekem már bölcsis, en dolgozok. Nekem ez hozott megnyugvást.

Hiába vagyok hulla, mert még mindig lószart alszunk. De legalább felnőttnek érzem magam, mentálisan is lefáradok a munkába.

dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én is írtam ki egy ilyen kérdést. Megkaptam, hogy selejt vagyok és minek nekem gyerek. Azóta már lassan 4 éves a kisfiam, már dolgozom másfél éve, de még mindig fáradt vagyok.
dec. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
5%
Ha.. Hétvégén addig alszol ameddig akarsz és úszni jársz. De te vagy kimerült. 10 hónapos mellett. Mesélj még. Másnak ennyi sincs évekig és dolgozik, tanul mellette. Lehet a túlsúly miatt vagy faradekony inkább.
dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!