Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet megértetni egy...

Hogyan lehet megértetni egy végtelenül elkényeztetett kislánnyal, hogy megváltozik az egész élete és innentől spórolás van?

Figyelt kérdés

A barátnőm kislánya, 10 éves. A barátnőm és a férje éppen válnak. Barátnőmnek nincs munkája, csak a csp és a gyerektartás kb 25E van bevételként. A kajájukat, rezsijüket nagyjából fedezi ez a pénz. Mi csak egy szobát tudunk nekik biztosítani, de arra nekünk sem jut, hogy pazaroljunk.

A kislány eddig borzasztóan el volt kényeztetve, mert a nevelőapja elég jómódú, ezért neki ez most hatalmas váltás. Amúgy is volt egy igen irritáló stílusa, most viszont talán még lekezelőbben bánik mindenkivel. Az anyjával is úgy beszél mint mi még egy kutyával se. A barátnőm most rohangál, hogy valami munkát találjon, eddig nem sok sikerrel.

A nap legnagyobb részében a kislány velünk van. Sajnos néha még a mi gyerekeinkre is átragad a stílusa, ezért is szeretnénk mihamarabb változtatni ezen. Az ételeket kidobálja, mert házi es nem rendelt, majd fel van háborodva, hogy nem adok neki mást. A cuccaira és a mi cuccainkra sem vigyáz, hiába volt már ebbő baja (az anyja eladta a telefonját, hogy abból fedezze az okozott kárt). Hogyan hathatnánk rá?


2022. aug. 16. 08:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Első sorban az anyjának kell ezekre reagálni. Ő hogy reagál?


Szerintem jól teszitek hogy nem kap másik kaját, miután kidobja a házit. Biztos vagyok benne, hogy idő kérdése és felfogja.

2022. aug. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
25 ezer fedezi? Ez valami csoda lehet.
2022. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%
Jaj ez a kamu kérdés....
2022. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon kamu szaga van ennek a kérdésnek szerintem is. Sok sebből vérzik a történet.
2022. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért lenne kamu.

Mint írtam, nagyjából fedezi. Mégis mennyit kérjek tőle? 25E körül van a csp (emeltet kap) és 25E a gyerektartás, 45E Ft-ot ad havonta. 2 hónapja laknak nálunk. Nyilván nem fogom neki felszámolni, hogy egy krumplival vagy egy szelet kenyérrel többet esznek mint amit kifizettek...

Az a baj, hogy a baratnőm most teljesen össze van törve, mert nem így képzelte az eletét. Próbálja ő is fegyelmezni a lányát, de úgy tűnik eddig nem nagyon volt ez így, mert a lánya úgy elküldi melegebb éghajlatra ahogy van.

2022. aug. 16. 09:39
 6/27 anonim ***** válasza:
3%
elszeded szinte az összes pénzét? jó kis barátnő vagy.
2022. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, nevelem a gyerekeimet, de úgy érzem, ha rám van bízva napi szinten egy "idegen" gyerek, akkor azért valamilyen szinten ő is az én felelősségem.
2022. aug. 16. 09:43
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
Na látod, pont ezért kamu a kérdés. A családi pótlék összege egy gyerek esetén akkor ennyi, amit itt leírtál, ha az a gyerek súlyosan beteg vagy fogyatékkal élő. A "sima" egyedülálló szülőnek járó csp egy gyermek esetén 13-14e Ft körül van.
2022. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%
Ráadásul fent azt írod, a bevétele 25e, pár válasszal lejjebb meg már 2x25.
2022. aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem lehetne, hogy a kerdésre valaszolnátok, mert ezzel a kamu-kamu szöveggel nem leszek előrebb?

Írtam is, hogy emelt összeget kap. Még mit irjak? Komplett BNO kódot és a szedett gyógyszereinek a listáját? Mivel visz előrébb egy veleszületett szívprobléma egy magatartási probléma megoldásához? Jah, igazatok van, azt is lehagytam, hogy közgyógyot is kap...

Most már tudnátok segíteni néhány ötlettel az igazi problémámban?

2022. aug. 16. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!