Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt újabban a...

Miért csinálja ezt újabban a 2 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Nemrég a kislányom elkezdett elég utálatosan viselkedni. Ütlegel, csipked, legtöbbször akkor, mikor mondom neki hogy mennyire szeretem vagy megpróbálom megölelni, megpuszilni. Ilyenkor mondogatja hogy “nem nem” és elkezd bántani.

Ha van más közeli rokon a helységben pl nagymama vagy az apukája, akkor inkább velük játszana. Ha én ülök le vele játszani akkor egy kis ideig játszunk, utána hirtelen feláll, rámüt és rohan valaki máshoz.

Nem tudom mit tehettem hogy ekkora harag irányul felém.

Régen mindig odarohant megölelt, megpuszilt magától is. Ha kérdeztem hogy anyát mennyire szereti, akkor a kis kezével a magasba mutatott hogy nagyon szeret. Most csak annyit mond hogy “nem”.

3 hónapja jár bölcsibe, a beszoktatás álomkönnyű volt, szeret oda járni (látszólag). Mindig tépi le a kabátot magáról és rohan is be játszani.

Még nem beszél, mostanában kezd egyre több szót mondogatni.

Én vagyok a szigorúbb a családban, én próbálom fegyelmezni , sokadjára már elég szigorú hangon. A férjem ugyan rászól(ogat) de nem sok hatása van, általában a kislányom le se tojja amit mond. Már próbáltam vele erről beszélni, de ő ilyen halk szavú ember. Szinte sose emeli fel a hangját.


Kérlek segítsetek, adjatok tanácsot, mit ronthattam el mert nagyon szomorú vagyok.


dec. 30. 18:29
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszi 10-es, de nem vettem magamra egyáltalán, ezért nem is reagáltam rá.

Nem ismer se engem se a kislányom személyiségét, sem pedig a történéseket egészében. Leírtam néhány momentumot a családi életünkből és erre köré épített egy komplett történetet egy önértékelési zavarral küzdő anyáról🤷‍♀️Ráadásul a kérdésemre nem válaszolt. Ehhez nem is lehet mit hozzáfűzni.

dec. 31. 09:08
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom miből gondolod, hogy én tartózkodó gyerek lettem volna, aki nem szereti ha ölelgetik? 😅 Azért teszek így, hogy tanulja meg a kezdetektől hogy a teste az övé és nyugodtan mondhat nemet. Nekem meg nem esik nehezemre megkérdezni, hogy “szeretnéd hogy megöleljelek?” vagy “megölelhetlek?”
dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!