Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt újabban a...

Miért csinálja ezt újabban a 2 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Nemrég a kislányom elkezdett elég utálatosan viselkedni. Ütlegel, csipked, legtöbbször akkor, mikor mondom neki hogy mennyire szeretem vagy megpróbálom megölelni, megpuszilni. Ilyenkor mondogatja hogy “nem nem” és elkezd bántani.

Ha van más közeli rokon a helységben pl nagymama vagy az apukája, akkor inkább velük játszana. Ha én ülök le vele játszani akkor egy kis ideig játszunk, utána hirtelen feláll, rámüt és rohan valaki máshoz.

Nem tudom mit tehettem hogy ekkora harag irányul felém.

Régen mindig odarohant megölelt, megpuszilt magától is. Ha kérdeztem hogy anyát mennyire szereti, akkor a kis kezével a magasba mutatott hogy nagyon szeret. Most csak annyit mond hogy “nem”.

3 hónapja jár bölcsibe, a beszoktatás álomkönnyű volt, szeret oda járni (látszólag). Mindig tépi le a kabátot magáról és rohan is be játszani.

Még nem beszél, mostanában kezd egyre több szót mondogatni.

Én vagyok a szigorúbb a családban, én próbálom fegyelmezni , sokadjára már elég szigorú hangon. A férjem ugyan rászól(ogat) de nem sok hatása van, általában a kislányom le se tojja amit mond. Már próbáltam vele erről beszélni, de ő ilyen halk szavú ember. Szinte sose emeli fel a hangját.


Kérlek segítsetek, adjatok tanácsot, mit ronthattam el mert nagyon szomorú vagyok.


dec. 30. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem rontottál el, dackorszak.
dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Dackorszak. Mi is ebben vagyunk, szintén 2 éves.
dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez a dackorszak kezdete? Azt nem gondoltam volna, hogy ez a viselkedés is ennek a része.

Nem korai még? Ő még csak most lett 2 éves pár hete. Már ilyen korán elkezdődne?

dec. 30. 21:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem korai, a lányomnál 1,5 évesen kezdődött a dackorszak.
dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy korai!
dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hűha, hát köszönöm a válaszokat. Szerintem nekiülök és utána olvasok a dackorszaknak. Nem tudom miért hittem azt, hogy az csak később lesz.


Mondjuk nem tudom, miért felém irányul a leginkább a haragja, engem bánt a legjobban. De ha ez tényleg a dackorszak akkor megpróbálom ezen túltenni magam, mert tudom hogy ebben az esetben felesleges bármiben is logikát keresni.


És az evési szokásainak megváltozása is erre vezethető vissza szerintetek? Pl random ételeket hirtelen nem hajlandó megenni, azokat is amiket korábban nagyon szeretett. Ha nem kapja meg amit akar akkor fulladásig ordít. Sosem csinált ilyet korábban, pár hete kezdte ezt is el.

dec. 30. 21:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez a dac lesz. És 2 évesen egyáltalán nem korai. Most fog kezdeni beindulni. Az én lányom is 2 éves és neki is volt ilyen "utálomanyát" korszaka. Pár hétig tartott kb. Csak apa volt jó mindenhez is. Hozzá bújt vele játszott, meg a babakocsit is ő tolhatta csak. Aztán hirtelen el is múlt. De én is nehezen viseltem lelkileg ezt. Azután lett jobb hogy elengedtem a dolgot. Szerintem sokat segít ez.


Amúgy meg nem minden gyerek szereti ha ölelgetik puszilgatjak. :)

dec. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Én mindig megkérdezem a lányomat, hogy megölelhetem e, nem ölelgetem kéretlenül, igen, még a két évest sem. Az meg egyenesen káros azt kérdezgetni tőle, hogy mennyire szereted anyát. Az ilyen szülők a gyereküktől várják a saját önértékelésük helyretételét, és ilyen csalódásban lesz részük ha a gyerek mégsem azt teszi, ami tőle el van várva. Sürgősen kezdj el dolgozni magadon, hogy ne ezt a mintát add tovább!
dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!
dec. 31. 08:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Elég fura gyerekkorod lehetett 8-as. Csak mert te olyan tartózkodó típusú gyermek voltál aki nem szerette ha ölelgetik, az nem azt jelenti hogy más is ilyen.

Ne keverd össze a dackorszak furcsaságait a különböző személyiségtípusokkal.

dec. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!