Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kislányomnál alvás...

2 éves kislányomnál alvás közben még mindig van légzéskimaradás, mit csináljak vele, mit tudnak egyáltalán vele csinálni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi az hogy még mindig??Az én lányom is lassan 2 éves de szerencsére soha nem volt ilyen problémánk.

Ez nem normális, mindenképp vidd orvoshoz!!

2010. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
és honnan tudod hogy van nála légzéskimaradás?
2010. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondolom bejelez a légzésfigyelő. Délutáni mélyalvásban vagy éjjel? Fiam pár hós koráig kb ötször jelzett. Akkor megfogadtam, hogy indulok vele dokihoz, sosem jelzett többet. Tudom hogy nem vakriasztások voltak, annyira be volt aludva, mikor kivettem a jelzésre az ágyból, olyan kis ernyedt volt, meg kellett ráznom, hogy felkeljen. Nem is sírt, mikor kikaptam a kiságyból, meg sem lepődött csak nézett...nagyon ilyesztő, ugyhogy sejtem milyen ideges vagy a jelzésekre. A kiságy , vagyis a matrac alatt ugy tettem a két négyzet alaku érzékelőt, hogy az egyik a fejénél legyen a másik kb 30 cm re alatta, nem az ágy másik végében. Nekem igy " tapogatja" le az egész ágyat, bármerre is mozogna. Védőnő és házidoki tud javasolni olyan orvost, aki ezzel foglalkozik, kérdezd meg. A bölcsőhalál ekkora gyerekekre nem jellemző, de a kivétel erősiti a szabályt! Lehet hogy van egy kis légzőszervi elváltozása, amin segithetnek. Azt tudom, hogy ha ujszülöttel futsz dokihoz emiatt, berendelik még aznap este egy ottalvásra és gépen figyelik a légzését. Ha van kimaradás, akkor irányitják a megfelelő szakemberhez.
2010. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

ja ha cak alégzésfigyelő, akkor szerintem vedd ki. nálunk egyik gyereknek sem használtuk és láss csodát nem volt légzéskimaradásuk. sőt nekem sem használt anyukám, és nekem sem volt ilyen problémám. sőt nem is ismerek olyat aki használt volna és az ő gyerekeiknek sem volt probléma alégzéskimaradás.

Érdekes akinek van légzésfigyelője, azoknak a gyerekeknek mindnek volt légzéskimaradása. Akiknek meg nincs azoknak minden rendben van a gyerekük légzésével. Úgy tűnik ezt a gép okozza valamilyen módon. Lehet a sugárzás.

2010. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az éjszakai alváskor a jellemző. Onnan tudom hogy vele alszom - én nagyon éberen - és amikor sóhajt egy nagyot v megfordul 4-5 másodpercig nem vesz levegőt, gyakran kétségbe esek és kicsit meglököm, akkor ismét rendesen szuszog. Emellett nyitott szájjal is alszik.
2010. febr. 20. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:
13:53- mas vagyok. Vagyis hallod, hogy nem vesz levegőt. Nyitott száj lehet megnagyobbodott orrmandula miatt is, ami akadályozza az orri és a szájon át való légzést is. Nem horkol néha? Van magánrendelés is gyermek fül-orr-gégész bizonyára,ha vàrosban éltek, csak belepillant a járataiba, nem ártana elvinned, legalább megnyugtat ,ha nincs szervi baja.
2010. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De néha horkol és néha felhorkan.
2010. febr. 21. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:
A mandulamegnagyobbodás csinál ilyet. Mi lett veletek? Mi a megoldás? Nekünk nagy a mandulánk és mondta a doki, csak akkor veszi ki, ha légzéskimaradása lesz este. Hát a szívroham környékez azóta, nézem, de nem tudom ez az e vagy sem. És nem tudok azóta nyugodtan aludni. Mások azt mondják, az ö gyereküknek is ekkora volt, de hozzánőttek. Nagyon félek, hogy nem fogom észrevenni a kimaradást, ha lesz, de adja az Isten, hogy ne legyen.
2011. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!