Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos mindig csak azt...

16 hónapos mindig csak azt akarja csinálni, amit nem szabad. Nálatok is így van?

Figyelt kérdés
Tündéri gyerek, nagyon ügyes, nagyon okos, és szerintem pont itt lehet a baj, hogy elunja magát. Igyekszek sokfélét játszani vele, háztartási munkákat csinálni vele, sokat kint lenni ha épp nem szakad az eső, de minden csak pár percig köti le, aztán rosszalkodni kezd, tehát valami olyat csinálni, ami vagy rá, vagy a környezetére veszélyes. Van, hogy eltelik egy nap is, hogy alig van vele baj, máskor 3 órán keresztül folyamatosan rohangál egyik dologtól a másikig, amit nem szabad. Én már ennél gyerekbiztosabbá nem tudom tenni a házat és így is mindig talál valami életveszélyeset. Pedig szerintem nagyon következetes vagyok, amit egyszer nem szabad, azt soha nem szabad, de csak nem akarja feladni. Illetve ha valamiért haragszik rám, akkor sokszor látom rajta, hogy direkt próbál provokálni olyan dolgokkal, amiket korábban megtiltottam, hátha felbosszant vele (ha sikerül is, próbálom nagyon leplezni). Imádom, de teljesen kiborít sokszor. Ez egy ilyen életszakasz, vagy valami baj van velem/velünk?

jan. 4. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A 20 hónaposom is mindig azt csinálja amit nem szabad.

Százszor mondom,hogy ne csináld,mégis.

Épp az előbb mondtam neki,hogy ne szedje le a szaritorol a ruhát,nem szabad.

Eljött onnan.par másodperc múlva benéztem a szobába(tudtam,hogy spekulalni fog a ruhákkal)és már a fél szárító a földön volt.

Ez nem provokáció amúgy,csak kivancsiak

Honnan tudod,hogy haragszik rád?

Két gyerekem van,de ennyi idősen biztos nem mutatták ki,ha haragudtam rám.Szerintem azt se tudják még mi az.

jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam 4 eves meg mindig ugyanez, tudja h nem szabad, de nem birja megallni. Sok rosszasagot csinal. Ha fiu akkor egy darabig meg varhatsz,mig elmulik. :D lanyok sokkal szofogadobbak.
jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy haragszik, hogy ha például valamire valamiért "nem"-et mondok, akkor odaszalad a tükrös szekrényhez és elkezdi püfölni a tükröt, miközben a válla felett engem néz. Ezt nagyon pici kora óta nem csinálja már pedig, mert mindig mondtam, milyen veszélyes. Ha viszont ilyenkor rosszallóan rágrimaszolok és otthagyom, akkor azonnal abbahagyja. Tehát igazából nem a tükörütlegelés volt neki érdekes, hanem a reakciómat akarta látni. És ilyenkor tipikusan olyan dogokat szokott csinálni, amikről már régen tudja, hogy nem szabad, vagy amúgy nem is érdeklik. Pl az akvárium kábelét csak és kimondottan akkor akarja cibálni, ha bosszantani akar, amúgy soha rá se néz.
jan. 4. 13:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom,hogy bosszant de amúgy milyen cuki lehet már ahogy haragszik 😁

Viccet félretéve,igen a gyerekek feszegetik a határokat.kivancsiak meddig mehetnek el következmények nélkül.

jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Vagy lökdösni és ütlegelni kezd, ha nem engedek valamit, de ezt elég ritkán, valamiért engem nem szokott verni, ezt főleg az apjának meg a mamáknak tartogatja

:D

jan. 4. 13:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Na erről viszont leszoktatnam sürgősen valahogy.a verekedesrol.

Az egyik rokon gyerek ugyanígy kezdte aztán öt évesen simán nekiment az anyjának ököllel.

jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi mindig igyekszünk nagyon szelíden reagálni, mondjuk neki, hogy senkit sem ütünk meg, mert az fáj, aztán megsimogatjuk őt és utána az ő kis kezével is megsimogatjuk azt, akit bántott, mondjuk, hogy szépen simisimi, hogy ne fájjon neki. Vagy mire gondolsz a sürgős leszoktatásnál?
jan. 4. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat valahogy így képzelem el,magyarázattal,türelemmel.

A sürgős azt akarta jelenteni,hogy ne hagyjatok magatokra ütni úgy,hogy nincsen "következménye"(következmény alatt nem azt értem,hogy ussetek vissza.teljes mértékben ellenzem a verés minden formáját.)de nem kiabálva,viszont egy kicsit erelyesebben rá lehet szólni

Persze tinnevelotek,ti tudjátok mi működik a kicsinél 🙂

jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ti nevelitek-felrenyomtam
jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát, elég nehéz vele lavírozni, mert a túl erős reakciónál sokszor azt érzem, hogy olaj a tűzre, közben meg persze félek is, hogy ha nem vagyok elég erélyes, akkor az meg ráhagyás. De az eddigiek alapján kezdek megnyugodni, hogy a gyerekek már csak ilyenek és rosszalkodnak és idővel majdcsak kinövi ezt az őrületet.
jan. 4. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!