Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvő 2 hónapos babával?

Esküvő 2 hónapos babával?

Figyelt kérdés

Áprilisra vagyok kiírva, a barátnőm esküvője június elsején lesz kb. másfél órányi autóútra tőlünk. Tanúnak kért, amikor még nem tudtam, hogy várandós vagyok.

Igazából ami miatt aggódok, az a rengeteg vendég, a ceremóniára mindenképp elmegyünk. Ugye ennyi idős baba még szinte semmilyen védőoltáson nem lesz túl. Egyelőre azt gondolom, hogy a ceremónia után hazajövünk. Szerintetek ez mennyire vállalható? Vagy akár maradhatunk is? Utóbbi esetben anyukám jönne velünk, a helyszínen van szállás is, szóval oda el tudnék menni szoptatni stb. köztes időben anyu lenne vele. Olyanok véleményét kérném, akik voltak hasonló helyzetben. Nyilván első a pici nekünk, de a barátnőmet sem hagynám cserben.



jan. 10. 10:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A szertartáson részt vennék, de a tömegbe nem vinném be. Ebéd/vacdora után elköszönnék.
jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképp mennék, de vacsiig max.


Én a 2 hetes fiam vittem családi (kb 30fő) ebédre egy étterembe.

Lányommal 2 hónapos korában esküvőn voltunk. Babakocsiba simán elvolt.

jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
77%
Legfeljebb a szertartásra mennék és oda is csak úgy, hogy a gyermek a közelben van valakivel aki vigyáz rá, de az eseményen nem vesz részt. Eleve hat hét ágynyugalmat írnak elő, addig még látogatókat se nagyon javasolt fogadni, Ő meg akkor nyolc hetes lesz.
jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Ekkora gyereknél nem nagyon van köztes idő, azt azért vedd figyelembe. Lehet fog aludni másfél órákat napközben, de lehet 20 perceket.

A ceremóniára elmennék aláírni, a többi ott eldől.

jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igen, utolsó, erre én is gondoltam. Lehet, hogy le sem tudok majd tenni, lehet, hogy alszik majd egy csomót, ezt nem tudni.

Csak azért kezdtem gondolkodni, mert a menyasszony kérdezte, hogy akkor nekünk kell-e szállás, hány főre stb. hogy tervezni tudjon. Próbálok minél kevésbé problémát okozni neki is. A lánybúcsúja miatt már így is elég csalódott szegény, szinte mindenkinek van vagy lesz kisebb-nagyobb babája, én nem is fogok tudni elmenni, mert nagyon messzire tervezik es május közepén én még konkrétan gyermekágyas leszek...

jan. 10. 11:52
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Vinnék valakit (nagymama, apuka, tesó) aki sétál a babával a közelben.


De amúgy nyílván ezer dologtól függ, de valsz 8 héttel szülés után te se leszel még 100%-osan fit. Arról nem is beszélve, hogy lehet túlhordod, akkor még 8 hét se lesz. Attól is függ a babád milyen leszel. Lehet nem sokat fogtok aludni abban a 8 hétben. Aztán ugye az se mindegy, hogy anyatejes lesz-e. És ez csupa olyan dolog, ami majd akkor derül ki.


Szóval a szertartás mehet, a vacsit már valsz kihagynám.

jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a szertartásra mennék. A mi esküvőnkre is jött így egy pár, a baba végigszundította a szertartást, észre se vettük, hogy ott van, csak a babakocsiból. A fotózás után gratuláltak és mentek haza. Este még írt nekem az apuka, hogy gratulálnak megint, remélik jó a buli és küldött is képet, hogy "velünk" buliznak, bontottak kölyökpezsgőt és a baba feje mellé, míg aludt, tettek egy partikalapot. Ha valami hasonlót csináltok, sértődés biztos nem lesz és ti is biztonsággal tudtok velük ünnepelni
jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a helyszinen van szallas, azzal szamoljatok, hogy nem tudtuk pihenni, ha ott akartok aludni. Mert a buli hallatszodni fog ugye egesz ejjel a szobakban is nagy esellyel.
jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%

8 hetesen kapja az elso oltasokat, de ennek annyira nincs mar jelentosege, hogy elvidd-e vagy nem, hiszen ezek egyreszt gyerekbetegsegek, hidd el nem lesz ott szamarkohogeses felnott aki felveszi majd es agyon puszilgatja, meg gyermekbenulasos gyerek sem, aki megnyalja, hiszen pont azert vannak az oltasok, hogy ezek a betegsegek ne jojjenek elo.

Tehat az total lenyegtelen, hogy lesz-e oltasa, vagy nem.


En vinnem, de en mindig is laza voltam, mi 6 hetesen mar repulon utaztunk. Kulfoldon lakunk, itt szules utan par oraval lehet menni haza, 2 naposan pedig mar vittem a szoptatasi tancsadohoz buszon, mert nincs kocsim.


Nem kell feleslegesen tulfelteni egy gyereket, meg kicsit jozan esszel gondolkodni :)

jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 babyboom567 ***** válasza:
48%

Jöhet a lepontozás, de én nem mennék(nem mentem volna).Még ha helyben lenne akkor sem.Azért abba is bele kellene gondolnod hogy mekkora buli lesz már a 40 fokba 2 hónapossal aszalódni a kocsiba vagy bárhol.

Én már terhesen is inkotencia betétet/pelenkát hordtam(ez mondjuk télen,farmerban hosszú kabátban elmegy,de gondolom nem ilyenbe akarsz menni egy esküvőre),ez szülés után sem változott,kb 20 percenként kellett pisilnem menni.Folyamatosan ömlött belőlem a tej,a melltartóbetét is átázott sokszor,ez mondjuk télen nem volt gond,nem ázott át 8 réteg ruha, de egy 40 fokos nyári hőségben,nagyon jó buli lehet a melltartóbetétből áradó tejszag,és a vékony felső átázása.És nem,semmit nem tudsz tenni ez ellen,csak ha egyáltalán nem lesz tejed.Ülni vagy kiegyenesedni már éppen tudtam,de pl az unokatesóm még nem tudott ülni,annyira kijött az aranyere.

jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!