Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg mindent nagyon kell...

Tényleg mindent nagyon kell sterilizálni?

Figyelt kérdés
Pl cumisüveget minden használat után vagy pár dologban lehet lazulni? Ti mennyire figyeltek ezekre oda?
jan. 17. 08:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

N sterilizaltam semmit.

Csak meleg vízzel elmostam a dolgokat.

Két éves a fiam,betegségek nélkül túlélte a kisbaba korszakot fertőtlenítők nélkül.

jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Talán az első hetekben sterilizáltam...
jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam koraszülött volt, 2,5 hetet töltöttünk a koraszülött osztályon, ott is csak naponta 1x sterilizálták pl a mellszívót. Én az elejében minden ètkezés között sterilizáltam a cumisüveget, most 10 hónapos és általában este mielőtt lefekszem akkor beteszek mindent a sterilizáló gépbe (cumisüveg,itatópohàr, csalóka cumi, műanyag kanalak és tányérok). De persze van olyan is, hogy elmarad. :)
jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megvettem kifőztem, onnantól külön mosogatószerrel szivaccsal mostam, sosem lett semmi baja.
jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sterilizáltam eleinte de nem minden etetés után. 3-4 etetést simán elvolt egy cumisüveg, a babának se volt sose baja emiatt.

Kb 4-5 hónaposan mikor gurult meg tolatott azt is elhagytam, mert pl az asztal lábát nyalogatta stb, nem láttam értelmét innentől.

jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél 3 hónapig még lelkes voltam, aztán elkezdte körbenyalni a lakást, cipők talpával együtt. Onnantól nem érdekelt.

Másodiknál az ajándékba kapott (egyszer valamikor kimosott) téli ruhákat se mostam már ki újra, ami ilyen overál meg babakocsi zsák. Egyiküknek sincs semmi baja. Harmadik nincs, de szerintem ha lenne, hát ő már kifejezetten dzsungeltörvények szerint nőne fel.

jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Sok múlik azon, hogy anyatejes-e vagy tápszeres. Nekem úgy alakult, hogy mindketten anyatejesek, eredeti csomagolásából fogyasztották a nedűt és nem cumiztak, úgyhogy szülés előtt a cumit, cumisüveget kifőztem, megszárítottam és elraktam egy tiszta dobozba, ha valamiért kellene, kéznél legyen. 1 éves korig forralt vizet kaptak (a férjem úgyis minden reggel főz teát) és saját mosogatószivacsot. A rendelőben itt-ott használt tetrapelust 90°C-on mosom, de ez sem létszükség. Amit nagyon nem szeretek, ha valaki utcai cipőben járkál ott, ahol a baba csúszik-mászik.

Tápszeres vagy korababáknál érthető, ha valaki gondosan sterilizálja pl. a cumisüvegeket. Aztán az sem mindegy, hányadik gyerek. Apukám mondta viccesen, hogy az elsőnél még mossa-főzi-vasalja a szülő a textilpelenkát, a másodiknál mossa-főzi, a harmadiknál már csak mossa, a negyediknél meg... á, csak pár csepp pisi van benne és visszaadja.

jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Koraszülött a fiam, a bimbóvédőt eleinte sterilizáltam mindig, majd egyre ritkábban.
jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!