Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önző vagyok, ha nem szeretnék...

Önző vagyok, ha nem szeretnék több gyereket?

Figyelt kérdés
Korábban mindig azt gondoltam, hogy 2 gyerekem lesz, mert milyen jó egy testvér, de mióta megszületett az első gyerekem, azt érzem, nem szeretnék többet. Én így is teljesnek érzem a családunkat, és a szülés után óriási mélységeket éltem meg sajnos, amit még 1x nem szeretnék. Ráadásul 1 gyerekkel mi is mobilabbak vagyunk, sokkal inkább tudunk olyan életet élni és olyan színvonalon, mint amilyet szeretnénk. Önző vagyok emiatt? A második gyerek mellett csak az az 1 érvem van, hogy jó egy testvér, de az se biztos, hogy nem marnák állandóan egymást, ill. biztos min. 3-4 év lenne köztük (én még jó darabig képtelen lennék újra szülni), ami sok is lehet.
jan. 21. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Miért lennél? Nekem is egy van, már 16 éves. Eleve nem is szerettünk volna kettőt, bár tudom, hogy a testvér meg akar jó is lehet felnőtt korban. De sok olyat ismerek, aki egyáltalan nem tartja a kapcsolatot a testvérevel évek óta.
jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon ritka az, ha a kisgyerekkoron túl jóba maradnak a testvérek. Ismerek ilyet, de ritka mint a fehér holló. Általában mindenen összekapnak majd, más programokat akarnak, valamelyiknek biztos nem lesz jó ami épp van, valamelyik biztos úgy fogja érezni hogy a másik többet kap akkor is ha ez nem igaz, ha elromlik valamije az egyiknek rátelepszik a másikra. Én ezek miatt mindig is egyet szerettem volna, de a közelmúlt eseményei miatt már ezen is erősen gondolkozom, lehet inkább egyáltalán nem kéne.
jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Pont így gondoltam.

Elsőre szültem egy tökéletes gyereket, eszem ágában sem volt mégegyszer, pont amikor már iskolába készült, már nekem is"felnőtt" életem volt stb.

Apa nagyon szeretett volna egy kistesót. Jött a covid, a háttér megfelelő volt mégegy gyereknek, és lett.

Nagyon rosszul éltem meg, főleg az időhöz kötött babázós időszakot. Nem mondom hogy rossz döntés volt, de örülök, hogy már nagyobb és újra nekem is van életem.

jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél önző?


Inkább legyen csak 1 gyereked, ha úgy érzed, így is kerek a családotok, és így is boldogok vagytok, mint hogy bevállalj mégegyet, aztán szenvedj.

jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy önző. Mi 3 an vagyunk testvérek és nagyon jó a kapcsolatunk. De ettől még én sem akarok több gyereket. Egy van és ő is nagy küzdelmek árán jött össze. Mi sem akarunk többet. Neki megadunk mindent amit tudunk.
jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem önzőség. Amúgy se jó csak azért másodikat szülni, hogy a nagyobbnak legyen testvére.
jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele...
jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem önzőség. Én egyke vagyok, és soha nem hiányzott testvér, örültem hogy nincs konkurencia. A lányom is egyke marad, így is terveztem, de ha akartam is volna többet, nem hinném hogy bírnám. Így is folyton fáradt vagyok, nincs az az isten hogy elölről kezdjem az éjszakázást.

A környezetemben amúgy nem sok jó testvéri kapcsolatot látok. Alapból egy 1-2 évessel még nem annyira lehet játszani egy alig idősebb gyereknek. Utána meg úgyis megy közösségbe, lesz társasága. Felnőttként meg aztán kb tök mindegy, lesz saját családja az embernek, elköltözik, elkopik a kapcsolat. Persze, nyilván vannak jó tetvéri kapcsolatok is, de ahogy én làtom az inkább a kivétel mint az átlag.

jan. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem sot, legalább fel mered a saját képességeiket és annyit vallalsz amennyit tisztességgel fel tudsz nevelni. Én is így vagyok ezzel. Alapból 36 évesen szültem, külföldön élünk tehát semmi segítség, és a türelmem is úgy érzem egy gyerekre elég. Szépen felt tudjuk majd nevelni, mindent meg tudunk neki adni, a szervezetünk sem osztódik.
jan. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szeretetünk nem szervezetünk 😅
jan. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!