Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos, hogy mi vigyük oda a...

Jogos, hogy mi vigyük oda a gyereket, ha azt szeretnénk, hogy vigyázzon rá?

Figyelt kérdés

A kisfiunk májusban lesz 1 éves.

Anyósom még soha nem vigyázott rá. Most a héten felajánlotta, hogy bármikor nagyon szívesen vigyáz rá, csak vigyük oda neki.

Nekem ez fura, de lehet, hogy bennem van a hiba.

Nekem az lenne természetes, hogy először ő jön, és itt vigyáz rá. A megszokott környezetben.

Átlagosan havi 1x találkoznak amúgy, kb.1-2 órára.

De ha odaviszem, akkor valahol a mama is idegen neki, meg a hely is.

Vagy túlgondolom, és egyszerűen vigyük oda, aztán majd megoldja?


2023. ápr. 12. 04:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

Anyám is azt szeretné ha házhoz vinnénk mindig a gyereket. Ő is kb havonta egyszer látta eddig 1-1 órákra, most három éves a gyerek.

Volt hogy muszáj volt rábízni eddisz szerencsére csak úgy kb 5X2 órára amíg el kellett rohannom, ekkor csakis nálunk lehetett. Itt teljesen bababiztos a lakás, tilos volt nálunk hazimunkáznia, főznie, láttam a kamerán hogy még megvannak, így kevésbé aggódtam. Nála egy életveszély, pláne hogy képes lenne elfelejteni hogy ott a gyerek, kiengedni egyedül az udvarra, vagy csak nekiállni hazimunkázni és elől felejteni a vegyszert vagy a tűzhely elején a bablevest, vagy bealudni.

Biztosabb volt így hogy anyám nálunk van, nem a megszokott környezetében. A gyereknek is itt van az ágya, jatékai, kajája, ruhái, nem kellett átcipelni a fél házat.

Ha mondjuk normális nagymama lenne, mindegy lenne hol vigyáz rá.

2023. ápr. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem,ha már szívességet kértek,akkor minimum az,hogy oda viszitek. Nálunk talán 2x vigyázott rá itthon. Az összes többi alkalom nála volt.
2023. ápr. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
Hát, ha én kérek szivesseget, márpedig a bébiszittelés az bizony szivesseg, akkor evidens, hogy úgy csinálom, ahogy a másiknak jó, ergo oda viszem a gyereket.
2023. ápr. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
54%
Sztem ha ő ajánlja fel, márpedig a leírás szerint ez történt, akkor ő menjen oda (meg amúgy is, pici gyereknél persze, hogy praktikusabb oda menni, ahol a gyerek van - ott van minden a pelenkázáshoz, ott az ágya, a megszokott környezete, anyósnál berendeztek neki egy külön szobát mindennel?).
2023. ápr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Az én anyósom sokszor látja a fiam (1 éves múlt), jó is a kapcsolatuk. Mégis azt szokta kérni, hogy nála legyenek.

Gondolom ismerős terepen könnyebb rá vigyázni, és ha már szívességet kérek, nyilván én viszem.

2023. ápr. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

4!

Pelenkázni kb bárhol lehet. Az meg kimondottan röhejes gondolat, hogy az amúgy havonta 1-2 órát látott gyereknek saját szobája legyen a nagyszulonel

2023. ápr. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Havi 1-2 órára valóban nem érdemes, én hosszabb időre gondoltam, fél-egy napokra (idővel). A kérdésben csak az van, hogy most ennyit találkoznak - de egy ekkora gyereknek akkor ez a nagymama gyakorlatilag idegen...


#4

2023. ápr. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
2.5 éves a lányom. Egyetlen alkalom volt, amikor nálunk vigyázott rá de igazából csak azért, mert pont az alvásidejében lett valami dolgunk és addig átjött. A többi esetben mindig nála volt a gyerek és mi vittük el hozzá.
2023. ápr. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem mi kértünk szívességet, ő mondta, hogy szívesen vigyáz rá, csak akkor vigyük oda.


Tesóm vagy a legjobb barátnőm szoktak rá vigyázni néha, őket általában megkérjük, mégis ők mindig idejönnek, mert hogy egyszerűbb. És ezért fura, hogy a mama meg ott szeretne rá vigyázni. Valahogy náluk fel se merült, hogy mi vigyük a kicsit.


És igen, valahol a mama idegen neki. Múltkor is itt volt, felvette, a gyerek meg ordított, aztán nyomta is egyből a kezembe. Amúgy nincs bajom anyósommal, jóban vagyunk, csak valahogy nem igazán igényli, hogy lássa a gyereket. És ezért lepett most meg ez a felajánlás, hogy akkor majd ő vigyáz rá.

2023. ápr. 12. 06:33
 10/24 A kérdező kommentje:

Meg írtam is a kérdésben, hogy először jöjjön ő. Aztán ha már kicsit jobban ismeri a gyerek, akkor persze, otthagyja szívesen az ember, hiszen felnevelt már 3 gyereket.

Csak nekem fura lenne úgy otthagyni, hogy gyakorlatilag idegen neki a mama.

2023. ápr. 12. 06:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!