Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappal hol alszik a baba...

Nappal hol alszik a baba (átok)? Járókában miért nem aludhat?

Figyelt kérdés

A saját szobájában vagy a nappaliban?

Nekünk fent a saját szobájában tud aludni,de vettünk egy nagyon klassz függesztett bölcsőt, lentre a nappaliba, mert azt mondták, hogy ugyanott ne aludjon, ahol játszik.

Eddig szépen aludt a bölcsőben, de már nem hajlandó meglenni benne. Viszont a járókában mindig "kidől" a végére, ott szépen alszik hason.

Mi a véleményetek?

Ti hogyan alszotok?


4 hónapos


2010. okt. 23. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk a kezdetektől a szobájában a saját ágyában alszik!

Nem tudom,hogy mi a "szabály" de én úgy gondolom,hogy ha megszokik egy helyet alvásra,akkor mindig ott el fog tudni aludni,mert esetleg ha megszokta,hogy a játékok között alszik napközben akkor este is oda fog kéreckedni,és éjjelente majd nem aludni akar,hanem játszani.

2010. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugottan aludhat ott ahol játszik!A pici biztos tudja h. hol akar aludni ha a bölcsőbe nem akar ne is erőltessed.nekünk sajna 1 szobánk van és a pici velünk alszik mert a kiságyban nem hajlandó éjjel aludni.hiába mondja mindenki h. ott altassam akkor sem fogom ugy teszek ahogy a babámnak a legjobb ahogy ő akarja.
2010. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

pontosan!

ahol alszik, ott nincs játék, ahol játék van, ott nincs alvás.

erre később jönnél csak rá, hogyha pl a kiságyba engeded játszani, és majd éjjel is játszani akar, akkor rájössz.

vagy a járókában alszik, akkor ott nem akar majd játszani ha te porszívózol, mert azt hiszi alvás van, de azt ő még nem akar, érted?

2010. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem sokan túl szigorúak vagyunk! Saját tapasztalat a 9 hósommal: fél éves koráig bárhol elaludt. Autós ülés, játszó szőnyeg, ágyban velem, bárhol! De éjszakára első perctől a kiságyába tettem, játékok nélkül. Azóta is gyönyörűen alszik éjjel a kiságyában, de már leszokott arról, hogy elnyomja a buzgóság a nappaliban a szőnyegen, mert ott túl izgis most, hogy már kúszik-mászik.


Én azért örülök, hogy máshol is alattam napközben, mert így bárhova tudtam/tudok menni vele, mindenhol el tudom altatni, még idegen kiságyban is. Sosem volt problémám vele. Éjszaka meg tudja, hogy a kiságyban alszik majd és kész.

Én a helyedben hagynám, ilyen idős korában az enyém is hason fekve szundizott, ha elfáradt. Semmi baja nem lesz.

2010. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
igen kedves utolsó, örülök, hogy te picid ilyen jókat alszik mindenhol, se sajnos nem mindenkinek ilyen a gyereke, és pont ezért írjuk azt, hogy járókában nem alszunk, kiságyban nem játszunk. ezt te nem értheted, akinek ilyen jó alvó gyereke van!
2010. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nappal szinte mindig a babakocsiban alszik, a mai napig is:) 22 hónapos. Jó, mert ha épp esik az eső, ki tudom tenni akkor is a teraszra, nem ázik, de friss levegőn van. Akár mínuszokban is órákat aludt kint. A kiságyat szinte nem is ismeri...Ő is kizárólag hason alszik, mint a másik két gyerekem.
2010. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a fiam fél éves koráig nem volt hajlandó nappal a szobájában aludni,viszont éjszaka minden gond nélkül ott aludt,ráadásul átaludta az éjszakát két hónapos kora óta.Nappal a mi szobánkban aludt az ágyunkon,vagy séta közben a babakocsiban.
2010. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17:16-os válasza tökéletes, én sem írtam volna le jobban...
2010. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekem 2 gyerekem van, és eszembe sem jutott ez!Mármint hogy nincs játék ott ahol alszunk, stb!A lányom aludt a járókában is, pedig napközben sokat ott játszott, sőt a kiságyban is voltak játékai, mégsem volt sosem gond az alvással!Már külön szobája van, és mái napig sok plüssállattal alszik!(5 éves)

A kisfiam 5 hónapos, és neki is van játék az ágyában!Miért ne lehetne??a babakocsiban is van, mégis hagyom hogy aludjon benne mikor elalszik menet közben, sőt az autóülésén is van játék, és ott is szokott szundizni!!Számomra ez is csak egy buta "tökéletes gyereket nevelek a gyerekemből, tökéletes nevelési elvekkel" !Csak közbe elfelejtik hogy egy gyerek igenis gyerek, és játékokra van szüksége, mert azok segítségével fedezi fel a világot!

2010. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

19:41-es:

mint már írtam, ez azokra a babákra vonatkozik, akik nem olyan jó alvók, mint pl a te gyerekeid, örülj neki, hogy ilyenek, attól még nem kell butaságnak nevezni mások véleményét, mert nálunk nem úgy van, ahogy nálatok. szégyelld magad!

2010. okt. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!