Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor végzed a házimunkát a...

Mikor végzed a házimunkát a baba mellett? Addig mit csinál a babád? Mennyi időt tölt járókában/kiságyban?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálom reggel-este-hétvégén megcsinálni, hogy ne kelljen túl sokat egyszerre, amikor a baba fent van. Amúgy amikor alszik, akkor. A főzért este összekészítem, a húst összevágom , a zöldséget felszeletem, pusolom, így nappal csak oda kell dobni az ebédet.
2011. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Akkor csinálom amikor ébren van, és akkor utánoz, meg segít (most 13hós)

Amikor alszik én is alszok, mert még nem alussza át az éjszakákat, úgyhogy elég koki vagyok nappal.

Ebédet meg rendelek.

2011. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

7végén SOHA

főzés belefér, takarítás heti 1x hétfő reggel, ami kb 115 perc, nem vasalok, mosógép mos

2011. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
10 és fél hónapos és én általában hajnalban csinálok meg mindent amíg ő alszik.Fél 5-kor kelek kávézok,felébredek és nekiállok főzni rendet rakni.Ő 7-kor kel arra minden megvan az ő reggelije ebédje a mi ebédünk.Én már hozzászoktam a korán keléshez.Amikor fenn van akkor porszívózok és 2 naponta felmosok.
2011. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Reggel nagyon korán kel a 10 hónapos fiam 5:30-kor, a reggeli szopi után neki állok végig seprek, felmosok mindenhol, addig játszik abban a szobában ahol épp nem takarítok. Aztán ki a konyhába mosogatni, ekkorra már általában csüng a lábamon, úh ez félbeszokott maradni, majd a délelőtti alvásnál befejezem, megfőzök neki. Aztán délután ha apa hazajön, valami gyorsat főzök (rántott hús, gomba, főzelékek), vagy rendelünk. Aztán szombat délelőtti séta, ha nem dolgozik apa, akkor az övé és akkor abban a 1,5-2 órában végig nyalom a lakást teljesen :), előkészítem a hétvégi kajához valókat és majd valamelyik alvásánál (ha összejön) felrakom főni, sülni.
2011. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Reggel 7 körül kelünk, megreggelizünk, aztán játék. Ha délután dolgom van, vagy megyünk valahová, akkor feldobom a kaját. Addig a lányom a szőnyegen matat.

Utána beteszem a hintába, gyorsan felporszívózok, felmosok, utána mehet vissza a szőnyegre. Ha teregetek, akkor viszem őt is, leteszem magam mellé a földre. Legtöbbször kap egy ruhacsipeszt, azzal nagyon jól elvan. :)

Kiságyban alváson kívül max. akkor van, ha pl. jön a postás és ki kell mennem. Amúgy nem szoktam betenni, nálunk az alvásra van.

Járókánk nincs, nem tudnánk hová tenni, na meg úgy vagyok vele, hogy felesleges. De nálunk jó, mert egy légtérben van a nappali-konyha-étkező. Így ha főzök, vagy eszek, akkor is rajta tartom a szemem. :)

Nagyobb takarítást, pl. ablakpucolás, akkor szoktam, ha itthon van a férjem, mert az ilyen munkát nem szeretem abbahagyni.

Illetve a fürdő takarítás olyan, hogy azt akkor csinálom, ha a kislányom alszik.

7 és fél hónapos kislány anyukája

2011. okt. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha éppen nyugis kedve van, akkor beteszem a járókba, és eljátszik. Ha éppen bújós, akkor a hátamra kötöm mei tai-ban. Elég változó, hogy mennyit van járókában, mert addig, amíg kedve van: hol negyed óra, hol 1 óra.

De mindig próbálom akkor megcsinálni a házimunkát, amikor ő is ébren van, hogy amikor alszik, én is tudjak kicsit pihenni.

2011. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Össze-vissza, amikor éppen a nagyobb gyerek, vagy véletlenül apa tud rá vigyázni. Ugyanis a fiatalúr 20-30 perceket alszik napközben, az alatt csak elmosogatni tudok maximum, meg vizet forralni a tápszeréhez. Este 10 körül alszik el, előfordul, hogy még utána vasalok, vagy mosom fel a konyhát. Hozzáteszem, hogy a 20-30 perces alvások csak az egyik probléma, a másik, hogy maximum 10 percig játszik egyedül, utána akár a hányásig ordítja magát, ha nem vagyok vele. Koraszülött volt, és "kicsit" el lett kényeztetve. Vagy csak be akarja pótolni a 3 hónapot, amíg nem lehetett velünk, mert kórházban volt. Nem tudom. De örülök, hogy itt van, és kibírjuk valahogy ezt az 1-2 évet, amíg minden percünket neki kell szentelnünk.:)
2011. okt. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!