Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egész nap nyüszög a tíz...

Egész nap nyüszög a tíz honaposom?

Figyelt kérdés

Nem csak most,már egy ideje tart,de mostanra kezdek elfogyni. Mindig voltak nyüszögős időszakok. Most megint az van. Egész nap figyelni kell rá,vele lenn,foglalkozni vele,vagy nyüszög. Mindent is legalább öt részletben vagy sehogyan nem tudok csinálni. Az éves is katasztrófa,lassan eszik,eszeget,van hogy háromnegyed óráig is nyammogunk. Egész nap értetek,meg hallgatom a nyüszögést. Írnék még sok mindent de nem tudom összefoglalni röviden..csak elfáradtam. Segitsegem nincs,férjem csak hétvégén van itthon. Túl vagyok már a kérj segítséget meg a mozdulj ki tanácsolom,kevés az a heti egy alkalom,de attól félek talán az sem normális,hogy ennyire nincs el a gyerekem. Gyakorlatilag egy éve nem tudok semmit nyugodtan csinálni,egy jót fingani sem...és akkor látom más meg tnaul gyerek mellett,olvas..én terhesség óta egy oldalt nem tudtam olvasni,mert napközben nem hagy,estére meg zokni az agyam (még mindig kelünk átlag négy ötször éjszakánként,mostanában van,hogy fel is ébred úgy éjjel,hogy egy órán át is olbe kell legyen). Szepa,holdallas,fogzas,isten tudja mi,ezeken is túl vagyok,hogy az legyen a fő kérdésem miért. Másnak is van ilyen gyereke,hogy nyüszög? Lehet unalmas is neki itthon,de nagyon kint lakunk a városból,kocsi nincs,nem nagyon tudunk sehova menni,mert még a busz se jön úgy..na meg hova is mennek,ha el is jutunk valahová,nem sok idő,és trappolhatok haza,mert nyüszög okelme,semmi sem jó,azonnal haza kell menni...

Kusza lett,és valszeg jön sok szuperanya is,hogy az ő gyereke nem ilyen,nekem meg minek kellett ha nem bírok vele..ahogy ezt írom,fel is borította az allolampat,megijedt most meg ordít...nem tudom sajnos az egész házat uelzembiztossa tenni és nem bírom azt sem hogy egy perc nyugtom sosem.mas is keszul megorulni?


jan. 22. 13:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem van abban valami, amit a 8as mond, persze lehetett volna finomabban fogalmazni és nem támadni. A gyerek azért van, hogy foglalkozzanak vele. A házimunka stb. megvár. Le lehet gyerek nélkül is élni egy életet, és csak önmagunkkal foglalkozni, kérdés hogy hosszú távon mennyire lesz boldog az ember.
jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Persze,hogy imádom a gyerekem! Minden értelmetlen,mai előtte volt. Ez a másik halálom,a szuperanyák ilyenkor azt gondolják,hogy nem vagyok hálás..mint valami egybit,nulla-egy,fekete-fehér. Eszükbe sem jut,hogy rengeteg ellentétes érzelem él egy emberben egyszerre. Valahol irigylem az ilyeneket. Könnyebb lenne az élet,talán.
jan. 22. 14:03
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen szar időszakok az életben,amiket egyszerűen túl kell élni. Majd lesz ez jobb is :)
jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

A házimunka megvar! Ez az! Érted? Megvar! Nem mossa ki magát,nem hajtogatja össze,nem tűnik el a por,nem lesz tele a hűtő. Megvár!

A gyerek azért van,hogy foglalkozzanak vele! Na hát, még egy spanyol viasz! Köszönöm,megvilagosodtam,én azt hittem elég csak beállítani a sarokba és fotoszintetizal! De most megvilagosodtam. Ezentúl nem csinálok mást csak hull huszonnégy vele foglalkozom majd...aber warte,már most azt csinálom? Jó,mindegy inkább nem reagálok több ilyen hozzászólásra,én se vagyok normális,hogy erre baszom a nem létező idő.

jan. 22. 14:06
 25/34 A kérdező kommentje:
23.koszonom,ez a mantrám :) eretnekseg a szuperanyák szemében ez is. Hát hogy, nem lehet ezt a csodás időszakot maradéktalanul kiélvezni? Bevallom én is sokáig,de sokszor megzmist is,lelkifurdalasom van miatta. Pedig tudom,higy nem normális,ha hónapokon,vagy éveken át,teljesen egyedül kell mindenre is helyt állni,miközben még fingani se tudsz,nemhogy kávézni,vagy mást,a külvilágtól pedig csak az jön,hogy te akartad,meg veled van a baj. Ember legyen,aki nem csavarodik be kisebb vagy, nagyobb mértékben így
jan. 22. 14:16
 26/34 anonim ***** válasza:
21es vagyok, de én ponthogy nem bántani akartalak kérdező, tudom hogy nehéz ez a helyzet, de olyan hogy a ház is csillog villog meg a gyerek is békésen mosolyogva alszik a kiságyban, sajnos nem létezik. Ne törődj a házimunkával, majd meg lesz valamikor csinálva:) vagy ha nem, hát nem 🤷🏻‍♀️ előzőnek igaza van, nem fog örökre tartani ez a helyzet:)
jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
82%

Tegyél be egy füldugót, aztán csináld a dolgod. Komolyan. Ha nyüszög, hát nyüszögjön. Azért annyira nem kicsi már, nem egy tehetetlenül ordító újszülöttről beszélünk, maholnap 1 éves lesz. Legalább megtanulja kicsit önállóan is lekötni, szórakoztatni magát, hosszú távon jót fog tenni neki. Annyit nem ér a gyerek "lelki világa" se, hogy tönkremenj ebbe, nem kell magad feláldozni az anyaság szent oltárán. Te is ugyanannyira fontos vagy, mint ő.

Nyilván nem azt mondom, hogy szard le egész nap, elvégre ahogy írod is, nem egy szobanövény a sarokban... de nem kell szó szerint 0-24-ben neki pattognod. Ha kávét akarsz inni, főzd le, ülj le, idd meg. Ha mosogatni kell, főzni, mosást indítani, akármi, akkor tedd meg. Ha sír, hát sír, majd abbahagyja. A lakás amennyire lehet, legyen bababiztos, vagy ha ez nem megoldható, akkor szerezz egy jó nagy babakarámot és keríts le neki egy részt, amin belül szabadon garázdálkodhat. Tedd olyan helyre, ahol látod, meg ő is lát téged. Nem lesz lelki nyomorék tőle, ha nem lóg egész nap rajtad, ellenben te sokkal jobban fogod magad érezni, ami leírom még egyszer: UGYANANNYIRA fontos, mint a baba jólléte.

jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

27!


5# vagyok. Imádtam a válaszod!

Ha a kérdezőnek nem is, de az én lelkemnek segítettél.

jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A babakaram jó ötlet. A férjem ellene van,de hát végülis én vagyok egész nap a gyerekkel...venni fogok egyet.

Értem én,hogy aháztartás megvár,és nem most fogok ablakot pucolni,de a mosás,alap takarítás,stb...ezek SE csináljak meg magukat,és ezek se csak egy pár perces dolgok...elég hamar retek lenne,ha tényleg hagynám a fenébe. És urambocsá',de disznoolban sem szeretek élni. Nem csillog a lakás,valszeg éles szem bőven talál réseket, de van,amit meg kell csinálni,és kész.

jan. 22. 14:45
 30/34 A kérdező kommentje:
27. Nekem is nagyon jól esett.szerintem el is mentem képernyő fotósnak,és kiteszem háttérképnek. :))
jan. 22. 14:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!