Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért érik az anyák néha azt,...

Miért érik az anyák néha azt, hogy folyamatosan foglalkozni kell a gyerekkel, mert különben unatkozik?

Figyelt kérdés

Kislányom egy éves. Értelmes, kíváncsi természet. Ám nem játszik el magában csak akkor, ha én ott ülök mellette, illetve a játszótéren. (ott már nem is keres)

Ám ha valamit csinálok mindig a lábamba kapaszkodik bújik. Ilyen a főzés, evés, számítógépezés. Ilyenkor folytonúgy érzem unatkozik.

Valahogy tud zavarni, hogy nem látványyos az elfoglaltsága. Ugyan így vagyok a csenddel is. Én szeretek csendben lenni, de ha már érzem, hogy hosszú ídelye meg a csend akkor beszélek hozzá akkor is amikor semmi kedvem. Nálatok hogy van ez?


2009. jún. 5. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:
14 hónapos kisfiam kedvétől függ. illetve ahogy szoktattam. reggel, amikor kávét csinálok, meg az Ő iszijét, ugyan hozná a könyveit, hogy olvassunk, de én mondom Neki, hogy most Anya nem tud, akkor vagy hangot ad a nemtettszésének vagy nem, de az eredmény az, hogy szépen leül és egyedül nézegeti. Ha nagyon kapaszkodik a lábamba és "kiabál" akkor be szokott jönni, hogy megkérdezem. hol vannak a játékaid? és vagy megy és eljátszik egyedül vagy felveszem és megmutogatom neki, hogy én épp mit csinálok. Sztem a lényeg, hogy ne legyen mindig visszautasítva, mert akkor annál inkább követelőzni fog. Nálunk így megy.
2009. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezeket én is szoktam neki mondani, de ha nem vagyok mellette nem érdeklik a játékai sem. Főzésnél engedem, hogy a lábasokat pakolja, de nem tart ki az egész főzés idejére. Ilyenkor megpróbálkozom mesével és versekkel, de nem segít.
2009. jún. 5. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!