Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás baba? Hogy csináltátok?

Ekcémás baba? Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam ekcémás, nem olyan régen derült ki, 9 hónapos. Kaptunk rá krémet, fürdetőt, de az orvos annyit mondott, hogy a krémet csak az ekcémás foltokra kenjem, mashova ne.

Ez rendben is van, viszont a bőre alapvetően szárazabb az egész testén, szerintetek kenhetem testápolóval is és a foltokat meg a felirt krémmel?

Kérdeztem az orvost, de erre már nem válaszolt, sietett, szinte kidobott minket a rendelobol. :(


jan. 26. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen kenheted.

Mi 4 évig szórakoztunk a dokikkal mire csináltak allergia tesztet, és papám nem kap tojást és nem száraz és vakarja véresre

jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Felmerult a tejallergia, mivel en allergias vagyok ra. De egyelore az orvos azt mondta, hogy varjunk, majd ha nem mulik el neki, akkor dieta.

Viszont ugye mas tunete nincs, nem fajt soha a hasa, nem volt veres szeklet, szoval emiatt mondta, hogy elso korben krem, aztan meglatjuk.

jan. 26. 14:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van, 8 hónapos..a böre többi részére irt másmilyen krémet.amjt felírt csak 3 napig használhatod neki mert szteroidos
jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Bioderma atoderm,és a la roche posay vált be. Nem a legolcsóbb, viszont sokáig elég. Azzal be lehet kenni tetőtől talpig, és emellé a foltokat kenheted a doki által felírt krémmel. (Elocomos a kenőcs amit írt?)

Vigyázz azzal is, hogy ne legyen túl meleg a víz amivel fürdeted, mert az is szárítja a bőrét, illetve inkább zuhanyoztasd, vagy siess a fürdetéssel, mert ha sokáig ázik, még rosszabb.

A levegő páratartalmát is érdemes figyelni, télen a szobában a száraz meleg levegő nagy ellenség tud lenni.

jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem mondta, hogy szteroidos lenne, valamilyen gyogyszertari kevert.

Vagy ez az lenne? 😬Nincs rairva semmi.

A bioderma van nekunk itthon, koszi, hogy irtad, akkor ezt batran hasznalom ra 😊

Koszi a valaszokat!

jan. 26. 14:25
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyebkent egyaltalan nem veszes a helyzet, 3 picike folt van rajta, meg idoben elcsiptuk szerintem, ezert se hinnem, hogy szteroidos lenne a krem, mert annyira nem veszes. Gyerekkent nekem is volt ekcemam, na az brutalisan nezett ki ehhez kepest, de mar nem emlekszem, hogy mi volt ra a kezeles.
jan. 26. 14:28
 7/16 anonim ***** válasza:
Persze, kend testapoloval, de gyógyszertárban vedd: uriage, bioderma, eucerin és hasonló márkák.
jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Téli benti száraz levegő okozza leggyakrabban. Nem allergia.


Lányomnak az unguentum kenőcsös fürdetőt írta a doki fel,hogy fürdés UTÁN kenjem be vele az ekcémás foltokat. És párásítsunk.

Mindig elmúlt tőle.

jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Remeljuk 8-as, hogy csak a hideg es a szaraz levego. Van hidegparasitonk, akkor bevetem azt is :)


Es egyebkent szerintetek valtsam le a mososzer-oblitot is? Herbow baby termekeket hasznalunk most, a sajat ruhainkra is.

jan. 26. 15:28
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk tejallergia okozta (még mikor szoptattam, 4 hónaposan). Teljesen egyértelmű volt, egyszer véletlen ettem egy kocka tejcsokit, másnapra újra kijöttek az ekcémás pöttyök az arcán. Nekünk szteroidossal kellett kenni a foltokat, ha az első jelnél rákentem, akkor másnapra elmúlt, ha halogattam, hogy hátha nem kell, akkor napokig kellett kennem utána.


Plusz a nagyon száraz bőrtípusa miatt naponta 2x kellett hidratálni, amire patikai hidratálót írtak fel, különben tej nélkül is kijött az ekcéma. Mivel a fejbőrére, tehát gyakorlatilag a hajára is kellett kenni, a Roche-Posay nem volt jó nekünk, mert ragad (a haján kívül a többi részre jó volt az is, bár elég koszos lett tőle a bőre, ragacsos volt egész nap és gyűjtötte a port).


Télen ha véletlen 20 fok fölé fűtöttünk, akkor is ekcémás lett másnapra. Szóval beálltunk a 18 fokra, és mindenki fölvett még egy pulóvert. Nyáron nem volt ilyen probléma.


Aztán mikor nagyobb lett, egyéves elmúlt, akkor váltottam bolti testápolóra. Akkor már nem kellett kenni a fejbőrét vele, inkább csak a lába, karja volt száraz.

jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!