Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a baba nem...

Mit csináljak, ha a baba nem fogadja el az egyik mellemet?

Figyelt kérdés
Pár napja a 2 hónapos babám nem fogadja el a jobb mellemet. Próbáltam a szoptatást hónaljtartással is hogy hasonló legyen a pozíció, mint a bal mellen, és még pár pozíciót is ami korábban bevált, de mindenhogy üvölt. Van valami ötlet, mi segíthetne? Így pár napja muszáj vagyok fejni is mert pl. reggelre már nagyon fáj és tele van. Vagy folytassam ezt, hogy akkor csak a balból eszik, és a jobból meg fejek? Így hányszor kéne egy nap fejnem?
febr. 10. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Éjszaka sem fogadja el?
febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vólt egy olyan napja vagy kettő, már nem tudom, hogy harapott. Én akkor éjszaka meg félálomban adtam neki oda így tudott szopizni. Lehet nálad is működne, mert ugye amikor alszanak akkor csak az ösztönök vezérelik.
febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy abból gyorsabban vagy hírtelen jön sok tej?

Próbáltad esetleg, hogy először fejsz belőle és utána próbálod?

febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapos kora óta 2-3 hetente váltogatja, hogy épp melyik kell neki. Este viszont elfogadja a nem kedvencet is. Én folyton fejem a nem használtat, hogy ne az üres fölött ordítson, amikor épp ahhoz szottyan kedve.
febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már éjszaka is kiakad, ha a jobb mellemmel kínálom. :/
febr. 10. 13:21
 6/9 anonim ***** válasza:
2 évig szoptattam. Ilyen mindig előfordult,hogy elutasította egyik vagy másik mellemet. Ez mindig változik.
febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem javul, akkor dévényessel megnézetném. A mienk ad feltételes időpontokat, ha még 3-4 nappal korábban fennáll a probléma (1-1,5 hónapot kell amúgy várni néha), akkor mész, ha közben megoldódott, akkor nem.


Lehet érdemes lenne bejelentkezni egyhez, ha meg közben megoldódik, akkor nem mentek (mi pl. 5 hónaposan mentünk el más miatt, akkor kimasszírozta a száját és azóta nem fáj a jobb mellemen a szoptatás).

febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor az egyik mellből nehezebben jön a tej,azt elutasíthatja a baba.

Mindenképpen fejjél le annyit,hogy ne feszüljön. És folyamatosan kínáld fel azt a melled is. Minden alkalommal. Az ilyen sztrájkok nem szoktak sokáig tartani (a saját tapasztalatom alapján. Lehet, nálatok máshogy lesz).

febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ikreim közül az egyik volt így, neki csak a bal volt jó. Egyszer a tesó épp azt szívta ki előtte, neki maradt volna a jobb, üvöltött. Aztán csak simán függőlegesen tartva magamhoz öleltem és ahogy lejjebb csúszott, magától rákapott az utált cicire 😌 mintha "állva" enne.
febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!