Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos baba hason fekvés?...

1 hónapos baba hason fekvés? Hogyan és mennyit csináljam?

Figyelt kérdés
4 hetes a kisfiam. A kórházban szigorúan a lelkemre kötötték, hogy nem szabad felügyelet nélkül a hasán fektetni, mert megfulladhat. Így én eddig szinte egyáltalán nem fektettem hasra. De aztán olvastam mindenhol, hogy nemhogy nem káros, hanem kifejezetten jó neki a hason fekvés, így mostmár gyakorolgatjuk 1-2 napja, több kevesebb sikerrel. Mennyi időre hagyjam hason szerintetek? Es hányszor naponta?
nov. 19. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Nem kell hasra fektetned ameddig ő meg nem fordul saját magától.Ezt megteszi 3 hónaposan.Én nem raknám hasra mert nemtudja megtartani a kis fejét.Hátra kell fektetni majd megfordul magától, miért akarod hasra rakni mindenáron?
nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van az elso valaszolonak, hogy nem kell feltetlenul hagyomanyos ertelemben hasra tenni, mert az a lenyeg, hogy olyan helyzetekben legyen, ahol tartania kell a fejet.

Tehat pl hasalhat rajtad is, a mellkasodon, vagy ha a kezben van sokat, akkor egy ido utan magatol fog nezelodni, forgolodni, ez is az izmok erositesenek szamit.


De ettol fuggetlenul en tettem hasra is a kisfiamat, addig, amig birta. Ha sirt, felvettem, illetve labdan is hasaltattam, szerette azt is. Az elejen nem vittem tulzasba, napi egyszer kb 1 percre tettem le, 1 hos koratol, de allandoan a kezemben/rajtam volt, szoval nem aggodtam nagyon a direkt hasalas miatt.

3 hos koratol szerette egy fokkal jobban, a foldon egyebkent, akkor sokszor 3-4-5 percre letettem. De en mindig felvettem, ha sirt (es sokat sirt, mert utalta). Akkor szerette meg valoban, amikor o magatol fordult at hatrol hasra, ez 4 hosan volt.


Altathatod egyebkent hason is, ha szereti.

nov. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
Semmiképp se aludjon hason:O nagy a fulladásveszély.
nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk még a kórházi zárójelentésre is felkiáltójelek ráírták, hogy a megfelelő mozgásfejlődés érdekében amikor ébren van a baba minden nap tegyük hasra. Ez nem hason altatást jelent!! Amikor ébren van akkor kell hason lennie, hogy a nyakizma erősödjön.


1 hónapos védőnői státuszon kérdés is, hogy hason fekve rövid időre megemeli a fejét, egyik oldalról a másikra fordítja.

dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is így tudom, hogy amikor ébren van, akkor kell hasra tenni.Most lesz 2 hónapos, es folyamatosan gyakorolgatjuk, bár nem nagyon szereti, de már jobb mint az elején. Most ott tartunk, hogy naponta 3x szoktam kb 5 percre, plusz még a mellkasomra is teszem néhányszor, hogy ott is tudja emelgetni a fejecskéjét 🥰🥰
dec. 18. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!