Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 14 hónapos és állandóa...

Kisfiam 14 hónapos és állandóan macerálja a kukát. Hogy lehetne erről le szoktatni?

Figyelt kérdés
Sose volt neki megengedve, de mióta közlekedik, állandóan mikor meglátja vagy felborítja vagy leveszi a tetejét illetve ki szedi a szemetet. Tudtok valami jó ötetett amivel le lehetne erről szoktatni?
2010. okt. 24. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen helyzetben annyit tehetsz, hogy rászólsz nem szabad. valahol olvastam, hogy ebben a korban nem kell 600szor rászólni, hanem kb. a harmadik rászólásnál odamész és elviszed onnan a gyerkőcöt, nem tudom, hogy ez jó-e. az én kisfiam 1 hónappal fiatalabb, nálunk hiszti van, ha rászólok, hogy nem, de úgy látom megérti. azt észrevettem erőteljes hangon nem szabad, mert akkor nem hisztizik hanem sír és az biztos nem jó. szépen de határozottan kell neki mondani, hogy NEM!
2010. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tedd el.Mosogató aljába, vagy ha van olyan szekrényed aminek az alját nem használod.Kilincsre gumit, vagy konyha ruhát kötni.(nem tudom milyen a fogantyúja)és akkor nem fér hozzá.Így már el lehet kezdeni, mondod neki, hogy koszos, bacis, de ha van kidobni való azt megengeded neki, hogy oda dobja.Utána kézmosás.
2010. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a szép határozott NEM-el probálom elérni ugy kb. éve hogy a lányom ne piszkálja a tv távirányitóját. EZt valahogy egyszerűen nem érti meg. Pedig amugy szótfogad.
2010. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs elöl, én egyébként a veszélyes kategóriába sorolom, mint a vegyszereket. Bármi olyan lehet benne, ami veszélyes lehet, ha pl. megenné, üveg elvágná, vagy konzervdoboz is elvághatja a kezét. Mi gyerekkorunkban, már ovisok voltunk, mégis a szomszéd kukájából megettünk állítólag valamilyen gyógyszert.
2010. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mosogató alatti szekrénybe van rakva, és a szekrényajtóra ikeás biztonsági szekrényzár van felszerelve. Nagyon veszélyes dolog!
2010. okt. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én büntibe viszem ha nem ért a nemből 1perc kiságy aztán elmondom neki miért kapta a büntit,2nap mulva már nem kukázott és hümmögve kérdez ha bele akar valami szemetet dobni hogy szabad e
2010. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!