Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabát hogyan és mennyit...

Kisbabát hogyan és mennyit érdemes hasaltatni, mi jelzi, ha baj van?

Figyelt kérdés
12 hetes a kisbabám, és eddig szépen hasalt pár percekig, emelgette a fejét is, kis ideig tartotta, 1 hete viszont folyamatosan kinyújtja maga mellé a karjait, nem alkartámaszban próbálgatja, ahogy eddig. Ha segítek neki az alkartámasszal akkor ügyesen tartja magát, de magától mostanában mindig visszanyújtja a karjait. Miért lehet ez, ha korábban nem így volt, gondot jelezhet? Ti mennyi ideig szoktátok hasaltatni a babát és mivel segítitek őt?
febr. 12. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia:)

Nekem 16 hetes a babám, nekünk is volt egy ilyen időszak, én az elejétől kezdve sokat hasaltattam (szerette/szereti is)

Amikor kinyújtotta a kezét néha én is segítettem neki, hogy újra alkartámaszban próbálja, de kis idő után vissza rakta, így rá hagytam.. Nem tartott sokáig pár nap után rájött hogy sokkal kényelmesebb ha úgy emeli a fejét, ha közben támaszkodik is…😅 Szerintem gondot nem jelent, legalábbis nálunk nem volt gond, csak erősödött.

Az hogy mennyit hasaltatjuk 13-14 hetesen megtanult hátról hasra fordulni, onnantól kezdve nem is marad meg a hátán maximum arra a 15 percre míg mondókázok/énekelek neki, de ha megunja fordul a hasára

Már most ott tart, hogy 2 napja elkezdett kúszni. Én leszoktam rakni a nagy szőnyegre, hogy legyen neki tere, körbe rakom a játékaival és ügyesen elvan.

Szerintem hasaltatós párna is segíthet, vagy ha saját magadon hasaltatod, mert ugye az is annak számít vagy szimplán játszószőnyegen vagy sima szőnyegen ha oda rakod a játékát és kis időre leköti.

Nálam annyi volt még, hogy figyeltem a jelzéseit, ha már nem akart hasalni akkor nem erőltettem, nehogy valami rossz élményként maradjon meg benne vagy ilyesmi…

febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnyugtató, hogy ez valószínűleg csak egy időszak lehet nála is (reméljük). :)
febr. 12. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám az egyik karját maga mellé tette mindig, neki enyhén feszes volt a válla. Viszont ő nem is maradt egyenesen, dőlt az egyik oldalára folyamatosan. És pár hetes kora óta, 5-6 hetesen tűnt fel, hogy biztosan nincs rendben valami, csak az egyik oldalra fordította a fejét pl. Pár napos dolognál nem kell rohanni vele sehova természetesen, vannak a babáknak dolgaik amik pár napig tartanak csak. Ha eddig szépen csinálta, valószínű semmi gond. Inkább csak azért részleteztem a kislányom esetét, hogy ott ez nem önmagában bolt árulkodó, hanem egyebek mellett.
febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 fulib válasza:

Ez teljesen normális fázisa a mozgásfejlődésnek:

[link]

febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!