Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig érdemes menetiránnyal...

Meddig érdemes menetiránnyal háttal utazni a babának?

Figyelt kérdés

14 hónaposról van szó. Eddig háttal utazott. Autósülés vásárlása előtt sok mindent olvastam, hogy a lehető legjobb ülést és legbiztonságosabb utazás legyen. Nem emlékszem pontosan, csak arra, hogy minél tovább jobb a háttal utazás. Pár napja beszéltem a védőnővel és megkérdeztem tőle. Eléggé meglepődött, hogy még mindig háttal ül utazás közben. Szerinte már bőven menetiránnyal szemben is tehetném az ülést.

Jelenleg még elfér menetiránnyal háttal ülve is. Általában kicsit döntve, mert ha elalszik, akkor nem löttyen előre a fejecskéje. Lábait felteszi a hátsó ülés háttámlájára. Nem szokott panaszkodni, nincs semmi gondja az utazással szerencsére.



jan. 16. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

4 eves korig ajanlott, 15 honapig kotelezo.

2,5 eves meg hattal utazik (94 centi)

jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
A mi gyerekülésünkön rajta van, hogy minimum 15 hónapos koráig háttal kell, de igazából 2-3 éves korig ajánlják. Mi nem fogjuk 15 hónaposan menetirányban utaztatni. 3 éves korig tervezem, persze ha már nagyon nem fér el a lába, akkor nem erőltetem pont addig, de 2-2,5-ig mindenképp.
jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Pontos életkorra nem emlékeztem, de arra igen, hogy minél tovább. Köszönöm szépen a megerősítést. :)
jan. 16. 10:56
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha már nagyobb babáról van szó, akkor kicsit döntve vagy teljesen ülve jobb utazni? Eddig a fejecskéje miatt döntöttem egy kicsit az ülését, ha elalszik se legyen gond. Lábai is elférnek még.

Teljesen ülő helyzetben lévő gyerekülés esetén felteszi a háttámlára a lábát vagy van helye az ülés és a háttámla között?

jan. 16. 10:58
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekbiztonsági szempontból minél tovább. Mi mondjuk amikor lecseréltük az első kis bébiülést, akkor ilyen 360 fokban forgatható monstrumot vettünk, így ezzel kitoltuk a döntést egy jó időre :D Amúgy olyan 1,5 éves kora körül kezdett el előre felé nézni a nagyobb, mert ő utált autózni. Most már lassan 4 évesen megszerette az autózást, de szerintem ha megint hátrafelé nézne, akkor azért erősen fellázadna ellene :D

A kicsi 14 hónapos, ő még egyértelműen hátrafelé néz, de őt nem is zavarja. Ő marad addig hátrafelé nézve, amíg nem vokalizálja egyéb vágyait.

jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Minel tovabb, annal biztonsagosabb.

4 evesen lesz olyan eros a nyakcsigolya, hogy egy esetleges balesetnel nem roppan kette a gerince.


A vedonore meg pont ezert nem kell hallgatni.

jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

3 éves korig utaztattuk menetiránnyal háttal BeSafe izi ülésben.

A kollégájám a felesége mentős, és épp akkortájt mesélt egy esetet, amikor terhes voltam, ahol városban, egy Mercedes terepjáróban (tehát nem egy kis, törékeny, papírautó) meghalt egy 1,5 éves kislány. Köznyelv szerint kitört a nyaka. Mondta, hogy simán túlélte volna egy nagyobb ijedtséggel ha háttal van bekötve, mert az anyja elől nem sérült. Es ráadásul nem ők voltak a hibásak. Ezt követően tudtam hogy amíg lehet, háttal utazik.

Egyszerűen hamis biztonságérzetet ad, ha egy szipi-szupi gyerekülésbe menetiránnyal szemben kötik be az 1-2 éves gyereket. És sajnos nagyon sokan ajánlgatják már 8-9 hónapos kortól (mikor elkezd ülni).

És persze nem mindenkivel történik baleset, de hát a gyerekülést is azért használjuk (amellett hogy kötelező), hogy nagyobb biztonságban legyen a gyerekünk egy ESETLEGES balesetnél. Ami valljuk be, nem mindig rajtunk múlik.

jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

A védőnő nem ért ehhez a témához, laikus rossz tanácsot adott.

Minimum 4 éves koráig (ahogy írták, a nyakcsigolyak akkorra lesznek elég stabilak, hogy egy nagyobb utkozesnel ne törjenek el szinte biztosan), de skandináv országokban 6 éves korig is teljesen általános jelenség a menetirannyal szembeni utazás.

jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó vagyok, attól hogy a gyártó és a törvény engedi a menetiranyos utazást már 15 honapos kortól, az attól még nem lesz biztonságos.
jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Mondjuk azért a riogatás mellett tegyük hozzá, hogy a gyerekhalálok többsége nem a háttal vagy nem háttal utazás miatt következik be, hanem mert a gyerek egyáltalán nincs bekötve, vagy az ülés van teljesen rosszul rögzítve... Lásd a mostani két esetet, ahol a gyerekek az anyjuk ölében utaztak, de rendszeresen látom az ovi körül, hogy 2-3 évesek ülésen kívül ülnek...


Amúgy mi egyevesen fordítottuk, mert ordított a kocsiban konstans háttal a nagyobb. A kicsinél is alig várom a stabil ülést, mert sikít háttal végig. Igaz, így tíz percnél messzebbre nem megyünk, úgyhogy tényleg rendkívül biztonságossá válik a gyerek utaztatása, nem rontjuk a baleseti statisztikákat.

jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!