Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova lenne érdemes fordulniuk,...

Hova lenne érdemes fordulniuk, ha furcsán alszik a kicsi?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm kérdezte meg, hogy szerintem minden rendben van-e a 3 hónapos fiával, mert nem alszik, csak 5-10 perceket. A gyerekorvos azt mondta, hogy nincs itt gond, eszik, hízik, fejlődik, de ők mégis aggódnak. Ezt meg is értem, mert mikor a kicsi elalszik, rövid idő után felpattan a szeme, csak néz, tudom, butaság, de ilyenkor elég ijesztő, majd újabb pár perc múlva égtelen sírás és már ébren is van.

Mi lehet a baj? Én azt mondtam nekik, hogy menjenek neurológushoz, de a gyerekorvosuk ezt feleslegesnek tartja, azt mondja, majd rendeződik.

Szerintetek?


febr. 6. 16:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%

Teljesen normalis.

Szerintem a sajat dolgoddal foglalkozz.

febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nálatok is volt ilyen #1?

Nem akarok kéretlenül belekotyogni, ő kérte a véleményemet, mert mert nekik is van már 3, a pici a 4. és nekem is van 3 és ilyet még nem láttunk.

Jó lenne, ha minden rendben lenne, de valahogy azt érzem, hogy kevés is így ez az alvás. Már méri és napi kb 3,5 óra jön össze igazi alvásnak. Ez nem kevés? A gyerekorvos szerint biztos alszik, mikor nem látják ez még rendben is lenne, ha nem vennék fel az utóbbi hetekben a babykameraval minden percét. Minden alvása ilyen, nincsenek hosszabb alvások, a legtöbb 10 perc egyben. Meg ezek a nyitott szemű időszakok... Ilyenkor olyan, mint a rongybaba. Felemeli és lóg keze, lába, még a feje is ha nem tartaná az anyja.

Magán úton csütörtökön mennek neurológushoz, a haziorvos nem is tud róla, majd meglátjuk, hogy ő mit mond, de addig is olyan jó lenne megnyugtatni, hogy csak mi vagyunk paragépek.

febr. 6. 17:11
 3/15 anonim ***** válasza:

1!


3 hónapos baba 5-10 perceket alszik,az hogy lenne már teljesen normális?


Azt tudod,hogy a normál(!) fejlődéshez a babának szüksége lenne alvásra? Anélkül károsodhat az idegrendszere.

Kérdező! Vigye orvoshoz. Akár magánba.

És írják az alvását legalább 1-2 napig.

febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

30-40 perc rendben lenne, még ha ez is kevésnek tűnik.

Az 5 perc szerintem nincs rendben, ha minden alvás ilyen "hosszú".

febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kolléganőm fia volt így. 5 perceket aludt. Teljesen normális volt, nem volt/lett semmi baja. Csak ő, az anya volt pokolian kimerült, már kórházba akarták fektetni, hogy legalább pihenje ki magát.
febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


#5 Kérlek ne haragudj, hogy így kérdezősködök, de esetleg neki is voltak ilyen nyitott szemű kikapcsolasai illetve ő is folyamatosan igy aludt, tehát nappal is es este is? Vele voltak valamilyen orvosnál vagy kivártak és rendeződtek a dolgok?

Bocsánat a sok kérdésért, csak úgy örülök, hogy valaki már találkozott ezzel a problémával, mármint, ha egyáltalán probléma.

febr. 6. 20:41
 7/15 anonim ***** válasza:

És biztos, hogy ébren is van? A kicsiknél még gyakori, hogy nyitva a szemük, kapálóznak, ugyanakkor ez még alvás, nincsenek ébren.

Amikor az enyém kezd el így éledezni, cumi gyorsan a szájába, és alszik tovább.

febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem, mikor kinyílik a szeme szinte biztos, hogy még nincs ébren, mert ha felveszik is rongybaba módjára lóg, nem reagál semmire, ilyenkor nem is mozog, meg a tekintete is más, mint mikor ébren van. Néha szokott bukni is, de az inkább a hosszabb ilyen fázisoknál van, utána jön az égtelen sírás. Ha nem nyúlnak hozzá, akkor is pár perc nyitott szem után ébred és sír.

Nem cumizik, nem fogadja el, pedig már több fajtát is próbáltak.

febr. 6. 21:46
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem próbálták simítással visszacsukni a szemét? A lányunknak pici korától mi csuktuk le a szemét,mert mindig félig nyitva hagyta.

Féltünk hogy sérül a szaruhártyája a pislogás hiánya miatt.

febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Próbálták, de azonnal kinyitja újból. A gyerekorvos írt fel szemcseppet is, valami műkönny félét, de pl arra sem csukja be a szemét, ha ilyenkor belecseppentenek. Mikor még "rendesen" alszik, akkor nincs nyitva a szeme.
febr. 6. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!