Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez paramamiságnak szamít?...

Ez paramamiságnak szamít? Ultraszaranyának számítok? Vagy csak ilyen szerencsétlenül jönnek ki a helyzetek? /Orvos téma, leesés téma, elesés/

Figyelt kérdés

Sokat esik a kislányom az első felállásától kezdve, ami 7 hónaposan volt. Akkor vetődött sokat hanyatt. Eleinte nem is aggódtam. Majd megtanulja alapon.

Viszonylag azért sokat esett kemény helyeken és nem kemény helyeken is. De azért szépen megtanulta tompítani, ennek ellenére még van pár eset.

Aztán lenyelt már jópár dolgot.


Szaloncukor papír, szaloncukornak a felét bekapta, papírt, papírzsebkendőt, zacskót, lerágta a címkét egy termékről (pelenkázas közben neki adtam, véletlen sem gondoltam volna hogy legudja azt rágni, mármint azt az anyagot).


Szerintem ezek az agyamra mentek, mert az elején amilyen lazán kezeltem, most annyira nem.


Nyílván tartok az agyrázkódás témától, a vakbélgyulladás, vagy agyvíz szivárgás vgy mit tudom én mik vannak még.


Most jön az ORVOS TÉMA:


Hanyatt esett két centiről a kőre. Konkrétan ufóként nézett rám az orvos hogy elvittem megnézetni. Igaz nem volt semmi külsérelmi nyom és változás sem, de akkorát zakózott hogy az még nekem is fájt.


Aztán hányás hasmenés vírus volt amiért mentünk de ha már ott voltam mondtam neki hogy lenyelt egy apró kis nejlon zacsi anyagot és még nem láttam a kakiba, hogy ez probléma e. Jó ez lehet hogy tényleg hülye kérdés volt mondjuk ez tény. Ott is furán nézett rám.


Azelőtt elvittem a kórházba megnézetni, mert az elesése után hányt , viszont két nappal. Ez egy másik orvos volt de ő is konkrétan ufónak nézett, hogy két nap után nem azért fog Hányni. Na én ezt nem így tudom hanem hogy 3 napig jelentkezhetnek a tünetek.

Azután szintén esés hányással mentünk a kórházba, de ott bent tartottak megfigyelésre, semmi baja nem lett végül szerencsére.

Most pedig elvittem mert leesett az ágyról. Természetesen most is konkrétan hülyének éreztem magam, úgy néztek rám.

Feltételezem hogy azt hiszi hogy minden szarral rohangálok, de ez csak az utóbbi időben volt így. Összesen 3 alkalom volt amikor ilyen miatt mentünk, ennél jóval többet esett.

És itt fordult meg a fejemben hogy most más anyukánál vagy nem történnek ilyenek mert patentul figyelnek a gyerekre és elő sem tud fordulni vagy pedig lazák és nem fognak ilyenekkel rohangálni majd csak akkor ha valami fura van. A második elven vagyok én is alapjáraton de azért mégis csak az ágyról esett le utóbbi alkalommal.



febr. 14. 16:53
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Most 13 hós.

Tekintve hogy ennyit mentünk orvoshoz attól is tartok hogy nehogy a gyámügy ránk szálljon. Soha nem viselném el ha neki rossz lenne.

Hogy lehet az hogy az elején tök lazán tudtam kezelni szinte mindent most pedig kezdek becsavarodni szinte.

febr. 14. 16:56
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer vittem be, mert leesett az ágyról és lefejelte a radiátort, akkor volt 15 hónapos. És egyszer elvágta az ujját másfél évesen, az durva volt és egyértelműen az én hibám. De nekem fura a leirasodban, hogy minden vackot megeszik, nálunk egy ilyen alkalom volt, erre szerintem könnyen oda lehet figyelni.
febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Odafigyelek rarra hogy ne egye őket. Vagy ha lenyelte mindig jött a másik végén. Annyit nyelt amennyit felsoroltam. Azóta az "ehető" dolgok mind el lettek téve.
febr. 14. 17:13
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert elesik felesleges bevinni megnézetni, ha jól van tehát megnyugodott és nem látsz semmit rajta vagy csak felületi karcolást. Nyilván ha nem tudod megnyugtatni úgy sír és vérzik meg minden inkább vidd be. A napokkal késöbbi hányás meg vírus lehet.
febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%
Lányommal egyéves koráig háromszor voltunk kórházban, de egyszer se azért, mert leesett vagy megevett valamit. Ez nem paranamiság, hanem figyelmetlenség.
febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Szokták mondani hogy az igazság fáj, hát tényleg fáj.

Az elején tényleg úgy voltam vele hogy tanuljon meg esni, ezért hagytam is, összesen 3x voltam figyelmetlen, amikor kemény felületen esett el.

De én tényleg nem értem. Nálatok akiknél nem esik a gyerek, annyira vigyáztok rá? Vagy a fenekébe vagytok? Vagy csak egy helyiségben lehet? Vagy hogyan csináljátok? Nálunk még az ágyon is képes beütni a fejét. Illetve mi itthon úgy vagyunk hogy mászik amerre lát. Mindent eltettünk ami veszélyes lenne rá, egyedül a padló van ha ezt nézzük. Illetve egyedül nem is nagyon megy sehova hanem ott van ahol én vagy az apja van.

febr. 14. 17:42
 7/34 anonim ***** válasza:
79%

"Azóta az "ehető" dolgok mind el lettek téve."

Eső után köpönyeg... Előbb nem értétek fel ésszel?

febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Azért én sem vittem sehova mert megette ezeket. Csak abban az esetekben voltunk orvosnál amiket írtam.

Minden apró kis szar el lett pakolva pont emiatt, hogy ne nyeljen olyant ami veszélyes.

Tehát alapvetően a lakásunkat biztonságosnak mondanám.

febr. 14. 17:44
 9/34 A kérdező kommentje:
Jó azért úgy nem kell csinálni hogy ettől baja lesz csak mert lenyelt pár dolgot. Ez a része annyira nem aggaszt. Látod, előbb nem értük fel.
febr. 14. 17:47
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!