Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Agyrázkódás babánál. Meddig...

Agyrázkódás babánál. Meddig tartottak a tünetek?

Figyelt kérdés

Tegnap este sajnos véletlenül elcsúszott a 13 hónapos babánk a fürdőszobában, és hanyatt esve beütötte a fejét. Rögtön mentünk vele kórházba, mert imbolyogva ment, odafele 1x hányt. A kórházban megvizsgálták, nyugodt volt, megfigyelés után haza is engedtek vele, mert jól eljátszott, evett, ivott, nem hányt újra. Alacsony kockázatú agyrázkódásnak írták. Éjszaka minden rendben volt. Reggel még imbolygott, akkor visszahívtam a kórházat, ahol mondták, hogy még fájhat a feje, de ha súlyosabb tünet nincs, nem kell bevinni. Napközben is jó kedve volt, de kapott fájdalomcsillapítót. A délutáni alvás után viszont nagyon nyűgös volt, fogta a fejét, eléggé sírt. Kapott megint fájdalomcsillapítót, és hívtam a mai ügyeletes kórházat, ahol szintén mondták, hogy sajnos a fejfájás ebben az esetben normális, kapjon gyógyszert, ha súlyosbodna az állapota, vigyük be. Amint hatott a gyógyszer, jobb kedve lett, megint "csibészkedett", meg lehetett nevettetni. Úgy tűnik - lekopogom -, hogy nincs jele súlyosabb problémának, de rettegünk, nehogy mégis baj legyen. :( akinél volt hasonló, mennyi ideig maradtak meg a tünetek? A szédülése délutánra elmúlt, kb ugyanúgy járt, mint előtte (még nem volt 100% stabil a járása amúgy sem). A fejfájás meddig maradhat?


Köszönöm szépen!



2021. szept. 18. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A választ nem tudom sajnos, bár a leírtak alapján nem hiszem hogy lesz baj.

De nagyon sajnálom a picúrkát és mielőbbi jobbulást kívánok neki!

2021. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttnél 1-2 hétig eltarthat(enyhe agyrázkódásnál is a fejfájás).Páromnak volt, ő több mint egy hétig panaszkodott.Szerintem ez a gyerekeknél is hasonló sajnos.Jobbulást a picinek.
2021. szept. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a jókívánságokat! ❤
2021. szept. 19. 06:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást a picinek! Ahogy írták, simán eltarthat 1-2 hétig, főleg mozgásra a fejfájás. Próbálj vele úgy játszani, hogy lehetőleg ne szaladgájon meg ugráljon (tudom, hogy nehéz ezt kivitelezni ekkorkával, nem kell feküdnie, sem egyhelyben lennie egész nap, csak próbáld minimalizálni), olvassatok, építőkocka stb. Figyelgesd, ha nem rosszabbodik szépen rendbe fog jönni, sajnos a feje fájhat még egy jóideig, de ritkulni fog, egyre kevesebb lesz.
2021. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Azt hiszem csinálok egy terhességi tesztet, mert sírva olvastam végig a kérdést 🙂


Én is úgy tudom h 1-2hetig fájhat a feje.


Jobbulast a kicsinek 💗

2021. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a pozitív gondolatokat! :) szerencsére úgy tűnik, ma már jobban van, 1x adtunk neki fájdalomcsillapítót, de a délután nagy részében jó kedve volt. Ma este telik le a 48 óra, amennyi időre megfigyelést mondtak, ma még velünk alszik, és ha minden rendben lesz, akkor talán egy picit fellélegzek én is. :)


5# drukkolok! :)

2021. szept. 19. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!