Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a baba előbb fordul...

Baj ha a baba előbb fordul hasról hátra mint fordítva?

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 hónapos. Már oldalra szépen fordul hátról, de teljesen még nem sikerült neki. De ma reggel hasra tettük és 3-4-szer visszafordult. Napok óta huzogatja a lábát, és szerintem kezd rájönni a visszafordulásra. Annak idején a kisfiam előbb hasra fordult. Úgy tudom az a “jó” sorrend. Na nem mintha lehetne befolyásolni. De ez nem gond? Nem utal esetleg feszességre vagy valami?

Fejét szépen tartja ha akarja, de sokat repülőzik. Igaz arról is azt olvastam hogy normális. Amugy tök jól alszik éjjel, de tegnap 3x is felkelt, lehet ez az oka? 🤦🏻‍♀️

Ráadasul vándorol az ágyban is😅


febr. 16. 10:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Amúgy tárgyakért nyúl, meg összefogja a kis kezeit. De egész nap szenvedős pár napja. Keveseket is alszik nappal is. Nem tudom..lehet zavarja a sok minden amit akar csak nem tud még vagy ilyenek?
febr. 16. 10:39
 2/16 anonim ***** válasza:
Az enyémek is 3 hónaposan kezdték hasról hátra, mert utáltak hason lenni és az motiválta őket. :D Mindkettőt vittük ellenőrizni Dévényeshez, de mindkettő rendben van. A kisebb most 5 hónapos, nekünk is nyűgös folyton, mindig más miatt, majd abbahagyja, ha elköltözik albérletbe. :D
febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő előbb fordult hasról hátra, mint fordítva. Mivel hason szerettek aludni, ébredés után elég hamar rájöttek a kiságyban, hogy hogy kell onnan visszafordulni. 3 hónaposan már ment nekik, visszafordulni a fiam 4 hónaposan tudott, a lányom már majdnem 5 volt, mire összehozta.

Semmi bajuk, már nagyok, 8 és 4 évesek.

És igen, a mozgásfejlődés lehet a rosszabb alvás oka.

febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Persze, mert nem szeretnek hasalni:D az enyém sosem akart visszafordulni, csak hasra, úgy izgalmasabb volt neki.:D

Kitalálnak itt mindenféle sorrendet, de való életben nem így működik, rengetegen nem kúsznak, hanem egyből másznak. A kisfiamnál is így volt, sőt ő nem is gurult amit elvileg szintén kéne csinálniuk🤷🏼‍♀️

2,5 éves köszöni szépen, egészséges, háta-lába mindene rendben van,dévényes és ortopédus szerint is. Értelmesen beszél és okos, mindent tud elsőre. Semmiféle hátránya nincs, hogy ezeket nem csinálta. Egyébként most meg muriból szokott kúszni, meg gurgulázni, mert az milyen vicces.:D

febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

P.S:

Azért az a "jó sorrend", mert ha a szülők nem nyúlnának bele hasaltatással a dolgokba - ami egyébként a ha van eleget kézben, esetleg még hordozva is van, akkor nem szükséges -, akkor hasra csak abban az esetben tudna kerülni a baba, ha magát hozza abba a helyzetbe. Ez a spocki elvekkel borult, amikor az volt a kívánatos, hogy ne nyúljunk a gyerekhez, minél kevesebbet legyen ölben, kézben. Akkor jött az ajánlás mellé, hogy a nyak és hátizmok erősítése végett hasaltassuk a babát.

febr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó pont erre gondoltam ma. Hogy ha nem lenne hason, nem is fordulna vissza.

De azt hozzá kell tenni, hogy a kisfiamat is hasaltattuk, nála viszont nem ez volt a “sorrend”, de szerintem sok igazság van abban amit írtál!

febr. 16. 12:21
 7/16 anonim ***** válasza:
#5 Ez tök érdekes, ezt honnan tudod?
febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#5 nagyon érdekes amit írtál. A fiamnak hypoton a nyak és a váll izna, így tornát kap plusz több hasalást írtak elő amit nem mellesleg utál így hasról hátra már fordul, de hátról hasra nem.
febr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

5: Én a mozgásfejlődésben a szabad mozgás biztosításában hittem mindig is, így több ilyen szakemberrel beszéltem. Biztos vannak más tanok és más elvek. Nekem ez volt a természetes és a leglogikusabb.

[link]


8: biztos van, ahol szükséges, nem akarok senkit felülbírálni. De az is biztos, hogy egy egészséges kisbabának nincs rá szüksége, ahogy az ültetésre, járatásra, vezetgetésre sincs a későbbiekben.

febr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8 vagyok. Persze én sem vitatom amit a konduktor javasolt meg látom ahogy fejlödik.de amit mondtál akkor is érdekes van benne valami.
febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!