Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hány hónaposan fordult...

Kinek hány hónaposan fordult hasról, hátra a babája, illetve fordítva?

Figyelt kérdés

Kislányunk pár napja töltötte be a 3.hónapot, és 2 napja már ügyesen a hátára fordul.

Védőnő akkor volt nálunk mikor még nem fordult meg a baba, és megkaptuk, hogy a kislányommal egy idős baba már ide-oda forog, mert van járókája.


Szerintem egyik babát sem szabad a másikhoz hasonlítani. Járókát mi is fogunk venni, hamarosan. Bár szerintem nem ettől függ, hogy mikor fordul a hátára, ill. fordítva.


Ti babócátok, mikor kezdett el forogni?


2017. febr. 17. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Az én babám is 3 hónaposan fordult először hasról hátra. Most 4hónapos, már próbálkozik hátról hasra is, de az még nem megy. Csak az oldalára tud fordulni. Én nem gondolnám, hogy le van maradva, illetve nem idegeskedek ezen, hogy más gyereke mit tud már. Minden gyerek más, majd szépen az ő tempójában halad.

Amúgy szerintem a járókának semmi köze hozzá. Az enyém a játszószőnyegen tanult meg átfordulni.

Nyugi, nincs a te babád sem lemaradva.

2017. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Először hátáról fordult a hasára, 3 hónapos kora körül. Másik iranyba csak 5 hónaposan fordult!

Persze, hogy nem a járókán múlik, hogy mikor fordul a baba. Csak sokat legyen hason, hogy erosodjenek az izmai.

2017. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
4 hónaposan fordult hátról hasra és 3 héttel később vissza. (Na utóbbi okozott pár kellemetlen éjszakát.) Nem volt járókája. Földön volt habtapin. És nem értem a védőnőt, az az anyuka vajon mit érezhet az ilyen miatt, akinek szintén normális korban 5-6 hónaposan fordul át a babája? Merthogy 7 hónapos korig kell.
2017. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom a 6 hónap betöltése előtt másfél héttel. Egyik nap hasról hátra, másnap pedig vissza. Most 8 hónapos.
2017. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem lehet valahol jelenteni az ilyen szakbarbár védőnőket?

Mit tanult "ez", hogy ekkora baromságot mond?


6 hónapos korig kell az egyik irányba, 7 hónapos korig a másikra.


4 hónaposan az OLDALÁRA, kell fordulnia.


A te picid pedig csak 3.


Ráadásul a korai átfordulás még gyanús is lehet, mert nem feltétlenül "ügyességre", hanem túlzott feszességre is utalhat.

2017. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Kisfiam hátról-hasra 5 hónaposan, utána majdnem 2 hónapig próbálkozott visszafordulással.. Azóta persze megy.. :) 8 hós
2017. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Az én lányom egy héttel 6 hónapos kora előtt fordult hasra. Hogy vissza mikor fordult arra már nem emlékszem, de nem kapkodta el :).
2017. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Épp ma négy hónapos, és még csak oldalára fordul.
2017. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

a nagyobbik lányom 7 hónaposan. A kisebbik 3 hónaposan. A nagy utált hason lenni, szó szerint üvöltött első pillanattól, de azért így is hasra tettük napi kétszer 15 percet...annyira volt elég, hogy 7 hónaposan kezdett forogni. Onnantól már mindent kb normális időpontban csinált.

A kicsi szeret hason, ő már 3 hónaposan forgott. A hasonlítgatás meg baromság. A nagyobb lányom 1 évesen már olyan alany állítmány tárgy mondatokat mondott hogy "Ott a kuja" (Ott a kutya), Papa elment tütü.

Ki ebben gyorsabb ki abban. Most a nagyobbikam is épp olyna mint az összes többi vele egykorú. Meg nem mondod hogy korán kezdett beszélni. De azt sem, hogy későn fordult először.

2017. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fiam 3 és fél hónaposan fordult hátról hasra, pár nappal később hasról hátra. A lanyom annak idején a 6 hós státusz előtti este volt hajlandó produkálni egy hátról hasra fordulást és rá egy héttel a másik irányban. Mind a kettőnek van/volt járókája.
2017. febr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!