Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a baba előbb fordul...

Baj ha a baba előbb fordul hasról hátra mint fordítva?

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 hónapos. Már oldalra szépen fordul hátról, de teljesen még nem sikerült neki. De ma reggel hasra tettük és 3-4-szer visszafordult. Napok óta huzogatja a lábát, és szerintem kezd rájönni a visszafordulásra. Annak idején a kisfiam előbb hasra fordult. Úgy tudom az a “jó” sorrend. Na nem mintha lehetne befolyásolni. De ez nem gond? Nem utal esetleg feszességre vagy valami?

Fejét szépen tartja ha akarja, de sokat repülőzik. Igaz arról is azt olvastam hogy normális. Amugy tök jól alszik éjjel, de tegnap 3x is felkelt, lehet ez az oka? 🤦🏻‍♀️

Ráadasul vándorol az ágyban is😅


febr. 16. 10:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Köszi #5! Ösztönösen ítélve teljesen igaznak hangzik, amit ír a cikk. Utáltam a hasaltatást, de mostmár van mit mutogatni, ha a nagymamák csesztetnek. Nekik a kedvenc hobbijuk hasra dobni a gyereket, és otthagyni sírni, hogy de hát ezt muszáj. Még soha nem hallottam ezelőtt, hogy nem muszáj.
febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én csak a hasaltatás részéhez szeretnék hozzászólni mint érintett. Egy teljesen egészséges babánál, aki már 3 hónaposan forgolódik és egyáltalán semmi baja nincsen, lehet h nem lenne szükseges hasaltatni, csak ha valami baja van, pl feszes vagy hipoton, akkor így egyszerűbben és hamarabb rá tudnak jönni es hamarabb megkezdhetik a terápiát. Az én kisfiam is utálta a hasalást feszesség miatt, de én látom hogy milyen sokat fejlődött amióta hasaltatom. Szóval nem rossz a hasaltatás:)
febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Még annyit h én sosem hagytam sírni hason a kisfiamat, mindig csak annyit kellett lennie amennyit éppen bírt, ha 1-2 percet akkor csak annyit, ha elfáradt mindig felvettem. Mostmár sokkal többet bír:)
febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
5,8,10 vagyok. Nálunk még mindig utál hasalni. Pedig sokat javult a torna óta, de így sem szereti. Szerintem ezért fordul oldara meg hátra hasról mert utálja. Mikor átfordul kacagni szokott, de hasra nem fordult egyszer sem még.
febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ezt én is olvastam mikor kisfiam megszületett és ő valóban otthon is csak rugalmas kendőben volt el. Viszont cáfolnám, annak ellenére, hogy fél éves koráig szinte mindig hurciztam, igen is kellett a hasaltatás, mert pl az egyik kezét hátra csapta s igen úgy oldódott meg, hogy pár perccel többet hasaltattam, így végre kijött belőle a feszesség. Azt a részét elhiszem, hogy a nyakát ugyan úgy tudja tartani, na de a válla, karja mitől fog megerősödni? Az hordozással nem erősödik, hogy fog megfordulni, mászni, ha nem hagyjuk őket kicsit hasalni? És nem órákról beszélünk mert az valóban kínzás lenne.
febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet megosztó példa, de kutyatenyésztőként felneveltem jónéhány almot, a kutyakölykök mozgásfejlődésébe se kell belenyúlni, ahogy egy főemlősébe, de megkockáztatom, hogy a természeti népek vagy anno a jobbágy családok sem hasaltatták a babákat. Miért? Mert a mozgásfejlődés egy természettől kapott program, ami fut magától, anélkül, hogy abba bele kéne nyúlni. És mitől erősödnek a különböző izomcsoportjai? Ha hagyjuk, a próbálkozástól. És mire mg tudja csinálni, vagyis átfordul, nem kérdés, hogy az izomzata kész rá.
febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!