Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Hogyan...

Tapasztalt anyukák! Hogyan tanítsam meg 13 hónapos babámat egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én azt gondolom, hogy csak fokozatosan megy a dolog, ha nem az elejétől kezdve így aludt el. nem tudom, hogy altattad, ringattad, melletted altattad, de mindenképpen egy-egy dolgot kell változtatni.

pl. ha ringattad eddig, akkor tedd az ágyába, tegyél mellé egy puha dolgot, esetleg saját blúzodat, hogy érezze az illatodat, és maradj mellette, amíg elalszik, simogasd közben.

ha melletted altattad, akkor tegyél egy matracot a kiságya mellé, feküdj arra amíg elalszik. majd tedd a matracot távolabb, végül ahogy leteszed, menj ki a szobájából. ezt gondolom pár hét alatt megcsinálható.

ha sír, vedd ki, nyugtasd meg, és tedd vissza, ahogy abbahagyta a sírást. legyél eltökélt, ne add fel, ha nem sikerül azonnal, ehhez következetesség és kitartás kell. az is lehet, hogy az elején még ringatnod kell, akkor félálomba tedd le és utána csak simogasd. de ne hagyd egyedül, amíg el nem alszik.

egyébként kitalálhatsz új esti rituálét, illetve elmagyarázhatod neki, hogy aludnia kell az ágyában, mert már "nagylány", elképzelhető, hogy már megértené, olyan kis okosak.

szóval kitartást!

2010. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok türelemmel!!Én a két fiammal nehéz helyzetben voltam,mert nagyon hasfájósak voltak:(

De most a kislányom 2és fél hónapos,hál istennek elejétől magától alszik el,mert így szoktattam.Már rutinosabb vagyok,de minél hamarabb kezd el hozzászoktatni,mert egyre nehezebb lesz.Halvány fény,az ágya felett forgó,esetleg lágy zene,és hátha megszokja:)

2010. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
ne haragudj, nem kötözködésből kérdem, de miért kéne egyedül elaludnia? még egy nagyobb gyerek is igényli a mesét, az összebújást alvás előtt. sztem a cél az, hogy az éjjelt átaludja. hm?
2010. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Szerintem nem arról van szó, hogy a kérdező belöki az ágyba a gyereket és azt várja, hogy aludjon.

Egyébként tényleg sok türelem kell. Nekünk a suttogó módszer segített, de már más kérdésnél is javasoltam és leszídtak, úgyhogy itt már csak félve említem meg :-)

2010. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem ott akarja őt hagyni,hogy aludjon magának!Én is szeretném leszoktatni,mert csak kézben alszik és napjában többször járkálni vele és ringatni nem könnyű,már beszakad a hátam,leszakad a derekam és hát egyre nehezebb lesz!De én sem tudom,hogyan kellene,mert ha leteszem őt az ágyába vagy akár magam mellé,abban a pillanatban pattan is fel!
2010. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A nagyágyon alszik el, majd beteszem a kiságyába.Egyáltalán nem ringatom.A fényt sem igényli.Tehát egyáltalán nem teher, ahogy elalszik.

Azért szeretném, hogy önnálóan aludjon el a saját ágyában, mert azt olvastam, hogy az éjszakai ébredésekről így le lehetne szoktatni.Szinte egész éjjel fent vagyok.Sőt!Egyre rosszabbak az éjszakák.Ébredések eszeveszett sírással kísérve.

A másik dolog: lehet jön a tesó.Akkor viszont nem tudom később éjjelente 100x kivenni az ágyából, majd visszatenni.

Most el szeretnék olvasni egy könyvet:Aludj velem!.Hátha abban találok megoldást.

A Suttogót próbáltam, de nem vált be.

Lehet, hogy venni kéne egy szivacsos gyerekágyat?Hátha abban jobban érezné magát, mint a rácsos ágyban.

Nem tudom.Már annyira kivagyok.

Köszönöm!Főleg az első válaszolónak!

2010. okt. 25. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!