Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiam nagyon...

10 hónapos kisfiam nagyon fél, ha járássegítővel sétáltatom, egy kezét fogva sétáltatom, vagy egyedül hagyom állni. Más is tapasztalt ilyet? Hogy tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés
Nagyon ügyes fiú, már 8 hónaposan kapaszkodva (akkor azt mondta az orvos, hogy 11 hónaposan már menni fog), egy ideje azonban csak mászni akar.
2009. máj. 23. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd, hogy a maga ütemében fejlődjön! Nem kell még neki járnia, ő tudni fogja, hogy mikor jött el az ideje, addig csak sírni fog és kínzásnak érzi, ha erőlteted a járást. A doki meg nem jós, abból, hogy egy gyerek mennyi idősen fel, nem következik egyenesen, hogy mikor fog járni. Ha mászni akar, hadd másszon, az is nagyon fontos lépcsőfoka a mozgásfejlődésnek és az értelmi fejlődésnek is.
2009. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy 10 hónaposnak még másznia kell, az nem baj, ha feláll egyedül. De járássegítőt miért használtok még. Ne sürgesd!
2009. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én fiam 11 hónapos,ő is sétál már ha fogom a kezét,de néha instabil.Habár neki félelemérzete nincs,megy mint a gőzös,aztán nagy esések...szerintem a te babád óvatosabb és ezért cselekszik így.ha nem akar menni ne erőltesd,el fog ő szép lassan indulni mikor ugy érzi itt az ideje.G
2009. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!