Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan sétálsz a picivel?...

Hogyan sétálsz a picivel? Mennyi időt? Hová mentek?

Figyelt kérdés

febr. 24. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Kisbaba korában (járás előtt) lehetőleg napi 2x kb 1.5-2 órát/ alkalom. Ekkor aludt igazából, én így levegőztettem (panelban élünk). Magamra kötöttem, podcast/zene a fülbe és kisétáltam a világból kb. Testmozgásnak sem utolsó, rossz volt mikor végetért.


Mikor már megtanult mászni akkor 1x alvós kintlét volt ugyanígy, 1x pedig játszós/parkos. Időtartam kb ugyanaz, talán a játszós picit rövidebb volt, mert elfáradt/időjárás nem tette lehetővé.


Most meg már jár, szalad, bicózik - napi 2x megyünk, az időtartam ugyanaz. Játszó, park, séta, bicikli, vízpart, bármi. :)

febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap kétszer...Reggel és délután.

Osszekotjuk a kellemest a hasznossal.

Visszük a nagyot iskolába.

Közben bemegyünk a boltba.

Délután megallunk a játszótéren általában


Most két éves de születése óta így van

febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
2 napos koratol minden nap, telen nyaron ketszer - haromszor 1-2 ora.
febr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 2x megyünk kb másfél órára, néha beiktatunk még egy fél órás alkalmat, ha túlságosan pörög. A délutáni séta fixen játszótér (kb 10 perc séta egy irányba), a délelőtti általában csak a környéken. Elindulunk kismotoron a naggyal, plusz babakocsiban viszem a kisebbet, megnézünk minden botot az utcában, beszélgetünk minden bácsival, akit kutyát sétáltat, végighallgatjuk az összes öreg nénit, hogy milyen gyönyörűek a babák, aztán viszem haza őket. Ilyenkor megy a hiszti, hogy maradna még, úgyhogy általában négy kézben viszem a motort, a nagyot és a babakocsit. Ha a kertben van dolgom, vagy nincs energiám küzdeni a két gyerekkel, akkor bent vagyunk a kertben, itt is van kis játszótér, de tized annyira nem köti le, mint egy fűszál a kapu előtt, az utcán. 20 és 5 hónaposak.
febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1 éves lesz. Szeretem úgy időzíteni, hogy ha 1x alszik, azt babakocsiban tegye, levegőn. Utána vagy külön lejövünk vele játszóterezni, vagy azután, ha felkelt. Aztán sétálgathat kedvére.

A társasházunk előtt van a játszótér, nagy parkkal, szóval ahhoz messzire nem kell menni.


Amíg nem járt magabiztosan, addig igyekeztem napi 2x lehozni babakocsival, lehetőleg alvásidőben, mert a lakásban ha elalszik rajtam cicin, nem lehet letenni az idő alatt.

febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindig változik. Júliusi baba, eleinte fél 10-kor kelt, így szeptemberig esténként vittük ki egyszer.


Később elkezdett korábban kelni, az idő is lehűlt, így elkezdtük nap közben kivinni, de pl. nagy ködben vagy esőben nem annyira erőltettem, főleg ha fűtöttek is és minden füst szagú volt.


Most 7 hónapos, elég sok programunk van (babaúszás, 2xbaba-mama torna, 1x ringató, + járunk a rokonokhoz és barátokhoz), így ahogy esik. Mostanában kétszer-háromszor alszik egy nap, igyekszem a hosszú 2-2,5 órás alvás alatt elvinni sétálni. De ha olyan kedvem van, akkor mi ilyen 4-5 órákat is sétálunk, ha nincs aznapra programunk (a baba-mama torna és a ringató is elég gyakran elmarad, mert a tanárok gyereke beteg).

febr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Ringatóba mikor kezdet vinni a picit #6-os? Hogy tetszett a babának? Ha anyatejes a kicsi az zavarhatja a foglalkozást? Attól félek még, hogy nem akar felkelni mikor odaérünk.

febr. 24. 23:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Vegyesen járunk sétálni és ki a kertbe, mivel kertes házban lakunk. Télen, mikor nem nagyon lehet kint mit csinálni, napi 2-szer 1-1, 5 órára kimegyünk motorozni, vagy mióta van a kicsi, és testvérfellépő a babakocsira, néha azon jön, vagy rolleren.


De tavasztól késő őszig (vagy pl. már most is, hiába van február, tök jó idő van kint), sokszor a kertben vagyunk kint délelőtt és délután is, bár délután jellemzően kimegyünk az utcára, mert jönnek a szomszéd gyerekek haza (ök már járnak bölcsibe, az enyém nem, mert én itthon vagyok a kicsivel), és olyankor simán kint játszanak estig. Vagy a kertben, átjövünk-megyünk egymáshoz. De jó időben tényleg van, hogy akár napi 6-8 órát is kint vagyunk a kertben, pláne, ha itthon a férjem és ketten vagyunk rájuk, olyankor a kerti munkákat is csinálgatjuk. Van itt bent is hinta, homokozó, játékok, nyáron medence, grill, stb.


Plusz a kicsi még babakocsis, őt sokszor kint altatom a teraszon.

febr. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14 honapos, delelott megyunk kb. 1-masfel orara, ilyenkor ha szerencsem van, alszik. Delutani alvas utan pedig jatszoterre, szinten 1-2 orara.
febr. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7 Januártól, akkor volt 6 hónapos, kellett minden napra valami program, hogy ne őrüljek meg bezárva, szerintem már talán decembertől lehetett volna vinni, de ugye karácsony miatt a férjem itthon volt, nem volt foglalkozás stb. Ő élvezi, de nagyon sok volt neki eleinte, még mindig teljesen kidől utána.


Szerintem senkit nem zavarna, de a helyszín kialakításától függ. Pl. itt nyáron a szabadban tartják a ringatót, ott szoptatni nehéz, de ha sír, akkor távolabb tudsz menni. Télen el tudsz vonulni szoptatni, de elég publikus helyen van, szóval a foglalkozásról kikerülsz.


A baba-mama tornára már korábban lehetett vinni, ott mivel csak nők voltak, el lehet fordulni egy sarok felé és bármikor meg lehet szoptatni a babát. Amire még rájöttem késve, hogy hat hét után vannak szülés utáni regeneráló tanfolyamok, na oda is lehet menni és vinni a babát.

febr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!