Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes terhes vagyok,a...

11 hetes terhes vagyok,a covid elleni oltást fontolgatom,bár àprilisban enyhèn átestem rajta.Èrdekelne akik terhesen oltattak ès megszületett azóta a babájuk,minden rendben van e a picivel.Beadassam szerintetek?van mèg antitestem.

Figyelt kérdés

#baba #Covid oltás #Terhesen oltattak
2021. okt. 17. 19:07
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
56%
Ha van antitested akkor minek kéne?Nem is értem
2021. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
53%
Én beadattam. Egy hete született meg a tökéletesen egészséges kisfiam. A tudományban bízok a vírusban nem.
2021. okt. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Attól tartok hogy az antitest nem tart ki a szülèsig ,ès ha elkapom esetleg súyosabb lehet a lefolyása mint mikor nem voltam állapotos
2021. okt. 17. 19:26
 4/42 anonim ***** válasza:
14%
Adasd. Így is túl van népesedve a Föld.
2021. okt. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
67%
#3: mivel van antitested, én nem kockáztatnék.
2021. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
62%
Én beadattam. Áprilisban, 8 hetesen kaptam el, 13 hetesen oltattam először. Mindkét adagot megkaptam. Ha csak annyit ér, hogy a következő kört könnyebbwn vészelem át, már megérte. Több orvos véleményét kikértem, mind az oltást javasolta
2021. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
52%

Egy akármilyen oltás helyi reakciót okoz, magyarán maga az oltóanyag a beadás helyéről nem megy sehová, ott helyben fejti ki a hatását. Az ellenanyag jut el a szervezet többi részébe, de ez szükségszerűen tökéletesen ugyanaz, igyanannak kell lennie, ha hatekony vedelmet akarunk elérni, mint a vírusfertőzés következtében kialakuló ellenanyag.

Terhesség esetén az egyetlen kétely, ha heves az oltási reakció, ez lázat okozhat ritkább esetben. Ez lehet veszélyes a magzatra HA nagyon magas a láz (39°), ÉS napokig fennáll.

Amikor elkaptad a betegséget, akkor volt magas lázad? Régebben oltástól volt magas lázad?

Azt senki nem tudja, hogy ha újra elkapod a fertőzést, akkor ugyanolyan enyhe, vagy másmilyen lesz a betegség lefolyása, de ha nem voltál lázas, akkor feltehetően az oltási reakció sem fog magas lázat okozni.

Minden esetre en leginkább azt javasolnám, hogy az orvosaiddal beszéld ezt meg, ne online fórum alapján dönts! A te, es gyermeked életéért, egészségéért mindenképpen felelős a háziorvos es a nógyógyász is. Nem fognak olyan tanácsot adni, amivel kockáztatják az egészségeteket!

Jó babázást, es jó egészséget nektek!

2021. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
7-es: csak hőemelkedèsem volt ,nem emlèkszem hogy lázas voltam e oltás után de szerintem nem. Utóljára kb 3 ève a gardasil 9 oltást vettem fel mind a 3-t nem volt semmi panaszom csak fejfájás ès a karom.mindenkèpp átbeszèlem az orvosaimmal , de csak 13 hetesen megyek legközelebb
2021. okt. 17. 20:33
 9/42 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy akkor baj lenne ezzel, de mindenképpen beszéld meg velük! Hívd fel telefonon akár, biztosan válaszolni fog.
2021. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt tudom hogy amíg nem tudtuk hogy mikor sikerül a baba ,addig nem javasolták.
2021. okt. 17. 20:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!