Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek kis korkülönbség...

Akiknek kis korkülönbség volt, tudna tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy 2 év 3 hónap lesz a két gyermekem között. Akik ezen már túl vannak, van olyan amit visszagondolva máshogy csinálnál? Vagy bármi jó tanács mire figyeljek?
febr. 25. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Van egy tesók kis korkülönbséggel fb csoport, én onnan szoktam tippeket olvasni. :)
febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanígy vagyok, követem. 😅 Csak a kicsi már megszületett.
febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
2 év 4 hónap van közöttük. Visszagondolva nem csinálnék semmit másként. Nekem nagyon bevált az Adamo hinta, ami már megvolt a nagyobbnál is és kicsi altatásánál is jól jött. Szerencsés voltam, mert délután sikerült együtt altatnom őket, így volt egy-két óra, amíg nyugi volt. Amit másképp csinálnék az az, hogy a nagyobbat év közben nem adnám be óvodába. Decemberben volt három, januárban kezdte és azzal nyúztak állandóan, hogy vigyem haza ebéd után, meg még a beszoktatást is elcseszték. Na, az kemény volt, hogy állandóan a kicsi alvásidejében mentem érte, ha jó idő volt, akkor oké volt a babakocsi, hazaértünk kint hagytam az udvaron és aludt, miközben a nagyot próbáltam lefektetni, aki nyilván teljesen felélénkült a hazafelé sétától. Most már nagyok, a nagyobbik már középiskolába megy ősszel, nagyon jó tesók, örülök, hogy nem nagyobb a korkülönbség.
febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

24 hónap van a lányaim között.


Én szentül hiszem, hogy a gyerekek már kicsiként is sokkal többet megértenek, mint azt mi gondoljuk. Sokat beszéltem a nagynak a babáról, arról, hogy mi lesz, ha majd megszületik és itt lesz velünk. Van neki egy babája, mikor megszületett a kisebb, az vált be, hogy amit én csináltam a kicsivel, azt ő csinálta a saját babájával. Bevontam mindenbe, nem kötelező jelleggel nyilván, de ha segíteni akart fürdetni, hagytam. Ha peluscserénél ott volt, kértem, hogy adja ide a tiszta pelenkát, segítsen ráadni.


Sétákkal volt probléma az elején, mert a lányom két éves korában szinte már alig használtuk a babakocsit. Viszont, mikor látta, hogy a kicsi fekszik benne, ő is mindenáron mellé akart mászni, nem akart sem motorozni, sem a testvérfellépőre ülni, sem sétálni. Egy ideig próbálkoztunk, de aztán beruháztunk egy Bugaboo ikerkocsira, onnantól flottul mentek a séták akkor is, ha egyedül voltam velük.


Valamint, amire figyeltem, hogy ne csak a kicsi körül forogjon minden. Ha látogatók jöttek, kapott a nagy is valami apróságot. Ha felajánlotta valaki, hogy elviszi a nagyot erre-arra, lefoglalja, akkor mondtam, hogy inkább a picire figyeljen, vele menjen el sétálni a környékre, én addig a nagyobbikkal voltam kettesben.

febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kisebb érkezését természetesnek kell venni, nen szabad sztárolni a nagy előtt. Mi nem csináltunk belőle nagy ügyet, hogy gyere nézd meg puszild meg segíts ebben-abban, jött amikor akart, így szerencsére semmi féltékenység nem lett. Mondjuk az is segített, hogy a kicsi olyan nyugis, csendes volt, hogy kb észre sem lehetett venni
febr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
2 év 3 hónap kis korkülönbség? 🤣 Két húgom között 14 hónap van...
febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2.5 év kereken.


Nálunk elrinte a cumi és a pihenőszék volt èletmentő.

Nem kellett 0-24ben szoptatnom. Illetve letettem és elvolt benne, bárhova vittem magammal a kicsit, vagy míg a naggyal foglalkoztam.


Én az első évre nem emlékszek 😅 a nagy kelt 2x, a kicsi 22x éjjel.

Rengeteg képet csináltam, igy emlékezek vissza 🙈🤦‍♀️


Aztán beindult a kicsinél a dackorszak. Szepával egybekötve. Itt visszagondolva a nagyot elhanyagoltam 😔 én ebből kiindulva azt a tanácsot adnám, hogy mindegyikükkel legyél eleget kettesben



Most 2.5 a kicsi, 5 a nagy. Most érzem, hogy könnyebb, jobbanelvannak együtt.


Tanács: legyél önző is, tarts énidőt. Én totál kihagytam, depressziós lettem.

A citromfű tea és a kávé nélkülözhetetlen.

febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Leginkább az elején nehéz, akkorra mindenképpen legyen segítség. Meg terhesség végén is. Ha nálunk nem segített volna vmelyik nagyszülő, nem tudom, hogyan éltem volna túl. Ahogy nő a kicsi is, úgy lesz egyre könnyebb.
febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk az első év könnyű volt. Aztán a kicsi kb 1 éves kora körül kezdett brutál lenni. 2éves korára ott tartottam, minden nap bőgtem.

Most 2és fél éves a nagy meg 5. Most érzem azt,hogy egyre könnyebb talán.

Lehet segít, hogy visszamentem dolgozni, nem egész nap velük vagyok.

febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jóval többet kellett volna magammal is törődni. Főleg mentálisan. Nem volt jó ötlet szőnyeg alá söpörni, elbagatellizálni a depressziós tüneteket.
febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!