Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbség, mikor lesz...

Kis korkülönbség, mikor lesz kicsit könnyebb az életünk?

Figyelt kérdés
2 fiunk van, 21 hónap a korkülönbség, a kisebbik 4 hónapos. A nagyobbik éppen dackorszakát éli, de kezelhető, csak nagyon rossz alvó már születése óta, a kicsi sem rossz gyerek, de ő is rossz alvó, nappal valamelyik mindig ébren van. Segítségem nincs, a rokonok messze laknak, a férjem sokat dolgozik. Szóval elég kemény időszak. Akinél hasonló a korkülönbség és a körülmények azoktól kérdezem, mikor fog ez javulni, mikor játszanak el egymással a gyerekek? Létezik olyan hogy már akkor is amikor a kicsi mondjuk 8 hónapos lesz? Mert 4 hónapot még kibírok ép elmével, alvás nélkül, úgy hogy magamra semmi időm nincs, de ha ez sokáig így marad akkor félek hogy teljesen kikészülök, a férjemmel már egymásra sincs időnk, hulla fáradtan bedőlünk az ágyba és imádkozunk hogy ne balhézzanak a gyerekek éjjel. A kicsi még 3 óránként szopik éjjel is. Még egy idióta kérdés: a mosogatás másnál is úgy zajlik, hogy elmos 3 kanalat, visít a kicsi, rohanok, vígasztalás, megnyugszik, elmosok 2 poharat, kiabál a nagy hogy menjek mert lejött a kisautó kereke, megyek és megszerelem, 3 tányér, szól a nagy hogy mesét nézne, bakapcsolom, még 2 tányér, ordít a kicsi, B..sszus már fél órája szoptatnom kellett volna, rohanok megetetem, és itt feladom a mosogatási szándékomat, majd holnap. És másnap ugyanez előlről. Vagy csak én vagyok ilyen béna? A főzés, teregetés, porszívózás is hasonló, bár itt még a nagyobbik hisztizik is hogy hagyjam abba mert utálja a hangját...
2014. júl. 3. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszer akkor lett könnyebb, amikor a kicsi 10-12 hónapos volt, utána indultak az igazi testvéri veszekedések, mert a kicsi mindent elvett a nagytól. Amikor 2 év körül volt a kicsi, akkor kezdett megint javulni.

Most 3 lesz a lányom, ősszel lesz 5 a fiam, 22 hónap van köztük.

2014. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, a mosogatás így megy. Én általában este mosogattam egyben, amikor itthon volt a férjem. Napközben, ami nem nagyon koszos (pl. csak gyümölcsös, kekszes stb.), azt elöblítettem, de amit rendesen mosogatni kell, azt csak leöblítettem és benn hagytam a mosogatóban. Így nem száradt rá, de csak este mosogattam el.

Teregetés : sokszor azt csinálom, hogy kikapkodom a gépből és nagyjából összehajtva bekupacolom a lavórba a vizes ruhákat. Kiteregetem amikor épp van rá időm, de addig se gyűrődnek, hanem "kivasalják" egymást. Évek óta nem vasalok, csak lepedőt, szökőévente egy inget :)

2014. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Főzés: gyors, egyszerű kajákat főztem, amiből lehet, teszek el a fagyasztóba is, tehát nagyobb adagot csinálok.

Mivel lisztérzékeny vagyok, rendelni se tudok, nálunk nem lehet diétás kaját rendelni. Ha enni akarok, főzök és sütök magamnak (zsemlét vagy kenyeret is).

Porszívózás: próbáld megszerettetni a naggyal (Maszat könyv - van egy ilyen rész). Nálunk versenyeznek, ki segíthet benne :)

2014. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha mindkettő ovi lesz..
2014. júl. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 19 hónap a korkülönbség. Fiú-lány.

Olyan 7 hónapos volt a kicsi, amikor már körbemászta a lakást. A nagy nagyon örült, pici mamutnak hívta és ez volt az első játékuk, hogy nagy iramban körbe-körbe mászkáltak a lakásban.

Ekkor lett könnyebb, de nekem sincs segítségem és még mindig eléggé nehéz. Én mostanra, a kicsi két éves korára sokalltam be, már teljesen ki voltam készülve a 4 hónapja tartó kemény dackorszak miatt. (A kicsi nálunk az elejétől kezdve többemberes és most sem az a kezelhető kategória sajnos. 22 hónapos koráig szopott, addig éjszaka is kb. 5-ször kelt, embertelen volt.)

Kitartást!

Mindig más nehézségek lesznek, de reménykedem, hogy ilyen mélypontom már nem lesz és te ezt meg sem tapasztalod.

2014. júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezzetek be egy mosogatógépet,valamennyit segít az is. Akármennyi pénzt és helyet megér.
2014. júl. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mosogatógépre már 1 éve gyúrunk, de mindig közbejön valami: elromlik az autó, szétreped a kazán, tönkremegy a fűnyíró... Köszi a válaszokat, akkor még egy ideig fel kell kötnöm a gatyát. Remélem legalább jó tesók lesznek, és szívesen játszanak majd egymással, nálunk ez volt az indok amiért ilyen kicsi a korkülönbség.
2014. júl. 3. 20:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én lányaim közt 17 hónap és 2 nap van, mint ahogy az ő lányaik között is. Szülők az ország másik felén, nem volt segítségem. Az enyémek nagyon szépen eljátszottak egyedül, már egész pici kortól erre szoktattuk őket. Rács az ajtó elé, ha már kinőtte a járókát. 4 hónaposan már nem kell 3 óránként ennie. A nagylányomnál eleve éjfél és reggel 6 között nem szoptattam, és mikor 1 hónaposan elérte a 3 kilót (!!!) abbahagytam az éjféli szoptatást, és 4 kiló után áttértem a 4 órásra.

Szóval kb amikor a kicsi 2 éves lett, elkezdtek együtt játszani, és a mai napig 30-on felül a legjobb barátők. Attól, hogy halálra fáradsz, nem vagy jobb anya!

2014. júl. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia, nekem a kicsifiam 6 hónapos, a lányom 27 hónapos, a nagyfiam 9 éves. Körülbelül úgyanúgy érzem magam, mint te és úgy is telhetnek a napjaim. Én nem fözök, menüt járatok. Otthom is kevés dolgot csinálok. A kislányom egyszer alszik, ebéd után, a kicsi még 3szor vagyy 2szer, igy vagy felváltva aludnak, vagy ha van olyan szerencsém és a két gyerek egyszerre, akkor én is alszok:-) a kicsi még nekem is kell éjjel enni. Igy teljes mértékben együtt érzek veled, bár nekem annyival könnyebb, hogy a kislányom a nagyfiammal már "játszik" mikor az haza ér az iskolából( vagyis utánozza, követi, ö is azt akarja csinálni, amit a nagy, ebböl persze sok surlódás is van, mert a köztük lévö 7 év korkülönbség már sok) ja és a kislányom hisztis/dacos és nagyon rossz evő, olyan aki után rohangálni kell az étellel :(
2017. ápr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!