Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki a hülyeséget hajtja...

Mindenki a hülyeséget hajtja a családban és kezd már nagyon unalmas lenni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja született meg a babám. Nem hittem, hogy ennyire nehéz lesz vele, nem készültem fel a nem alvásra, a nem évesre, arra, hogy csak én tudom ellàtni, mert az apja dolgozik. Fáradt vagyok és emiatt ingerült is kicsit. Na persze nem a babával. Bár azért nem vagyok boldog mikor már 3 órája nem akar aludni és szórakoztatnom kell és semmit nem tudok a lakásban megcsinálni.

Apám azt hajtja, hogy miért nem segít többet a férjem, pihenjek, pihenjek, pihenjek. A férjem vállalkozó, nem tud a szoknyám szélén ülni egész nap, este ha hazajön meg átveszi a babát, szóval segít. Anyám ugyanazt a követ fújja mint apám. A férjem ma nagyon kedvesen miután hazajött ebédelni a munkából és látta, hogy feszült vagyok, mert a gyerek reggel óta nem alszik és már hordozó kendővel magamra kötve főztem, hogy el legyen, azt mondta, hogy így, hogy feszült vagyok, idegesítem őt, stresszelem a babát, hívjam inkább fel a háziorvost és irassak fel nyugtatót, hogy helyrezökkenjek. Neki könnyű, emberek között van , bárhová mehet ügyet intézni, bevásárolni, akármi, én viszont itt vagyok a 4 fal között a gyerekkel. A babakocsiban nem szeret, sír ha sétálni akarom vinni, a kisàgyban ha alszik és beleteszem egyből felébred és sír, a karom a 4,5 kilós gyerek alatt egész nap leszakad, segítségem nincs.

Nem tudom hogy tudnám én megnyugtatni a babát,mert tegnapig tök jól ment. Ma történt valami és nem alszik. Persze a férjem, a minta apa hazajött és 5 perc alatt elaltatta.

Néha szar anyának érzem magam és szeretném a régi életem vissza, mert imádom a babát, de iszonyat nehéz vele és nem látom, mikor fog ez változni, ha fog egyáltalán.

Csak ki szerettem volna ezt írni magamból, szidjatok nyugodtan, hogy hisztis vagyok, meg tényleg szar anya, már jobban úgysem tud senki megbántani!


febr. 27. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen átérzem. Ugyanezen mentem át és megkockáztatom hogy még rengetegen rajtunk kívül is.

A kendőzéssel éltem túl én is ezt az időszakot, de a hátamat, derekamat az is kicsinálta egy idő után sajnos.

Nagyon nehéz, aki nincs benne elképzelni se tudja. Illetve elképzelni más, mint benne lenni.

Én nagyon tudatosan készültem erre, nem számítottam könnyűre, de mégis nehéz volt.

Hidd el könnyebb lesz fokozatosan lassan. Nekem amikor elkezdett járni utána sokkal könnyebb lett.

Persze könnyű sosem lesz, de azért apránként visszakapod majd önmagad is. Kitartás!

febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha segített, hogy kiírtad magadból, jól tetted! Vannak ilyen babák és velük másoknak sem könnyű. Legfeljebb nem hirdetik. A másik, hogy ez az időszak elmúlik, utólag sokszor megszépül. A kendő jó ötlet, egyik barátnőm azzal és a pihenőszékkel élte túl. Nálunk sajnos nem működött, az első 4 hónapot végigsírta, bármit is csináltam vele és azóta sem csendes. És igen, kívülről aztán olyan jól meg lehet mondani a tutit. Én azt szoktam megkapni, hogy persze, hogy sírós, hiszen átragad rá az idegességem. Köszi :) Lehet csinálni a maratoni altatásokat, éjszakai keléseket és közben egy dackorszakos terelgetését. Természetesen nyugodtan és mosolygósan, hiszen milyen lenne az ember hajnali 4-kor, a sokadik kelésnél.

Kitartást!

febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy szar anya csak kialvatlan, feszült és fáradt. Én ugyanezen átmentem és hidd el még rengetegen. Az összeszokás idő, és addig baromi nehéz. A házimunkát engedd el kicsit. Én is mindent ugyanúgy meg akartam csinálni mire rájöttem ez nem kell. Most a babára kell figyrlni. 2 hónapig kaját rendeltünk és a takaritás meg minimál szinten. Ha összeszoktok akkor könnyebb lesz majd.

Az pedig hogy nem tudtad megnyugtatni előfordul. Nálunk ha nálam nem akart megmyugodni akkor a férjem próbálta és viszont. Ha nem volt itthon akkor meg próbálkoztam ami egyik nap beválik nem biztos, hogy másnap is.

Nem kell neked nyugtató. Valamit engedj el ne akarj egyszerre mindent csinálni. Hidd el jobb lesz majd. 3 hetesen van egy növekedési ugrás. Már elmúlt egy hónapos vagy nem? 6 hetesen is van egy azért írom. Olyankor van olyan baba aki picit megborul. Nálunk olyan 2,5 hónaposan lett jobb. Akkor már jobban ráéreztem.legyèl türelmes magaddal.

febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Pihenőszéket próbáltad már? Nekem abban volt el. Igaz már szétment sokszor a fejem a zenéjétől, de jobb volt mint egész nap tartani a gyereket. Ott ülltem mellette és simogattam. Több időm nem lett, de derék és karkímélő volt. Az én lányom is pikk pakk elaludt az apukájával énmeg csak szenvedtem vele. Átérzem a helyzetedet.

Nekem azt mondta egyszer a párom, hogy ő meg kivan a hülye emberektől(főnök egy cégnél) én meg megmondtam, hogy vágyom a hülye emberekre, mert kivagyok teljesen. Azután többet segitett, fürdetett este, pelenkázott, kelt éjszaka büfiztetni, elvitte magával a boltba vagy sétálni.

Kitartást kívánok neked

febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
A férjed besszólt és a családod a hibás? Mi van?
febr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Kendővel is viheted magaddal ki, boltba, akárhová.

Nekem is sírt a fiam a babakocsiba, de menni kellett, mert a másik gyerekemet vinni kellett az iskolába.Nem kell otthon ülni a négy fal között mert lett egy gyereked.

febr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

6# Szerintem a család se kutya. Akkora pofájuk van tessék menni segíteni... gondolom,ha felmond a férje,akkor nem küldik a fizetést havonta majd. Nálunk is csak a szájjártatás ment,de 1 meleg tányér ételt nem hoztak volna segítségképp,ellenben elvárták a meleg sütikét meg a kávét,kiszolgálást császár után 1 héttel.


Kitartást kérdező! Könnyebb lesz idővel. Viszont a férjed szégyellje el magát.


7-es picit más a kettő. Az elsőnél a 0-24 torka szakadtából üvöltő gyereket nem vittem volna el órákig sétálni,ő meg órákig üvölt. Most a másodiknál viszont kénytelen leszek,ha úgy van,muszáj helyzet. Más a kettő.

febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyes, köszi 🙂!
febr. 27. 17:16
 9/16 A kérdező kommentje:
Kettes, látom tudod miről beszélek. Kívülállók nagyon okosak tudnak lenni.
febr. 27. 17:17
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hármas 🙂🙏!
febr. 27. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!