Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesnek babarecepteket...

1 évesnek babarecepteket tudnátok írni?

Figyelt kérdés

Most múlt 1 éves a kisfiam, és egyszerűen kifogytam az ötletekből.

Tudnátok írni jó kis recepteket?


(Annyi, hogy ő még a darabos kajáķkal nincs kibékülve, de szeretném gyakorolgatni vele. A pufit, babakekszet már szépen eszegeti :) )



febr. 27. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan adj neki azt amit ti esztek.
febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az első javaslatát.


Én szoktam az én egy évesemnek vékony csíkokra vágni sárga-és fehérrépát, zellergumót, karalábét ezeket picit megpárolom majd vajban megsütöm. Nagyon szereti.


Vagy sütőben sütök neki almát vagy körtét a sütőben. Ezeket van, hogy uzsonnára eszi, de van, hogy hús mellé szószként.


Zöldség chipszet is szoktam neki készíteni. Veszek valami zöldséget (répa, cékla, spenót kb bármi) leturmixolom, összekeverem liszttel, tojással, pici vízzel ha szükséges, néha sajtot is reszelek a tésztába, ha kell egy pici só is megy bele. Ezet a masszát összegyúrom, laposra hengerelem, felvágom tetszőleges méretűre vagy ha nagyon pepecselős hangulatom van akkor valami kis sütikiszúró formával kiszúrom, megsütöm és kész is a rágcsálnivaló.


Az elején gyakran csináltam pépet a kedvenc zöldségeiből és azt a pépet használtam fel többféleképpen. Volt, hogy kenyérre kentem, vagy a tésztára, rizsre kevertem rá.


Bár ő kb 7 hónapos korától azt kapja amit mi eszünk.


Próbáltál neki bundáskenyeret adni? Úgy készítve, hogy a kenyeret előbb tejbe forgatod, majd a tojásba? Így puha lesz a belseje, könnyebb rágni.


Vagy a tükörtojás sárgájába tunkolni a kenyér falatkákat? Nálunk az nagy kedvenc.

febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pufit és a babakekszet eszegeti akkor bármilyen párolt zöldség és gyümölcs szóba jöhet
febr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nagy kedvenc volt az édesburgonya csirkemellel, sült gesztenye joghurttal, húslevesből minden, paradicsomos húsgombóc. Persze mindezek truntyolva.
febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg főzelékek? Krumpli főzelék, tök főzelék.
febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!