Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ruha kellene?

Mennyi ruha kellene?

Figyelt kérdés

Július 20-ra vagyok kiírva.

Nagyjából mennyi ruhát szerezzek be (body, rugi???)? Inkább rövid ujjúakat vagy ugyanannyi hosszút is?

Milyen méreteket? 56 és 62?

Segítsetek!


márc. 1. 06:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

56-62 méretet szerezz be, ha véletlenül kisebb kell majd vesz a férjed/rendelsz neten.


Ami szerintem egy praktikus kezdőszett nyári babának

8-10 db rövid ujjú body (lebukja, kakis lesz, legyen váltás)

4 db hosszú ujjú body

3 rövid ujjú vékony rugi

3 hosszú ujjú vékony rugi

2-3 vastagabb plüss rugi ha hűvös lenne

4 talpas vékony naci

1 db kardigán

1-2 vékony sapka

Vehetsz pár zoknit is arra az időre ha csak body lesz rajta a melegben bár az enyémek lerúgták.

Lehet venni nagyon édi kis napozókat de a body ugyan úgy megfelel.


Ha vannak rokonok ne vidd túlzásba, mindenki venni akar majd a picinek valamit és legalább tudsz majd hasznosat kérni. :)

márc. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is arra vagyok pont kiírva🥰 Ez a kérdés nekem is hasznos, köszi :)
márc. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

6db talpas kis nadrág

10 hosszú body

8 rövid body

5-6 vékony rugdalózó

2 Vékony kis kardigán

Pár sapka

Ha kislány akkor pár csini kisruha ,fejpánt


Pár db 50es ruhát is szerezz be. A legtöbb babára nagy az 56 az első hetekben.

56,62 legyen több aztán majd ahogy nő,úgy látod miből mennyi fog kelleni.

márc. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arra tudok tanácsot adni, hogy szerezz be mindenképpen 62-es ruhákat is

Én nem tettem, aztán mehettünk születése után egy héttel bevásárló körútra ruhákat venni.

4500 grammos 53 cm-s lányomra kb egy hétig volt jó az 56- ős ruha.(hosszúra jó volt, csak pufi volt a gyerek így minden feszült a hasán.)

márc. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A többihez annyit fűznék csak hozzá, hogy saját tapasztalatból azt mondom, legalább egy szett (body, rugi, nadrág) legyen 50-esből is, amit beviszel a kórházba, mert nálam csak 56-os volt, majd a 2960 g-mal, 49 centivel született kislányom mindkét lábát dugta bele csak az 56-os nadrág egyik lábrészébe a csecsemős. :D Másnap, amikor a férjem hozott be 50-est is, jó volt azért átöltöztetni, úgy csúszott le róla minden addig.
márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy jártam mint a 3-as válaszoló.

4,5 kilóval, 55 centivel született a második lányom. Férjemnek venni kellett egy hazavivős vastagabb kezeslábast mert az 56-ba nem fért bele 🙈🤣

márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Legyen 50es is pár darab. Az elsőnél én is feltankoltam 56 és 62 méretből, erre a gyerek 50cm és 3280g volt, lógott rajta minden. 🤣

A másodiknál és most a harmadiknál már okosabb voltam, ill. érdemes több márkát, az F&F méretpontos, a KIK és H&M nagyobb picit, a Sinsay és Pepco kisebb, mint, ami bele van írva,így ha innen-onnan válogatod össze lesz mindig, ami pont jó és jól áll rajta 😀

márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kik nagyobb? Tehát vehetek onnan 50-est kezdesnek vagy inkább 56? Épp oda készülök csak azért :)
márc. 1. 12:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Én onnan 50eseker vettem. 🙂
márc. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem előre ne tárazz be sokmindent. Meglátod, miből van kevés, aztán ráérsz akkor venni. Pl az én gyerekeim sokat büfiztek. Sok body és textilpelenka kellett. De a barátnőm gyereke meg nem, így nekik jóval kevesebbre volt szükség. Azt is akkor fogod meglátni, hogy fázós vagy izzadós baba lesz. Na meg a méret. Én 56-ossal kezdtem. Pelenkából meg 1-es méret, de csak 1-2 csomag, mert hamar 2-esre tértünk át. A barátnőm vett egy csomag 0-ásat, de nem tudta használni, mert kicsi lett, így elajándékozta. Mindenből legyen valamennyi, de majd ha aktuális lesz, akkor vegyél többet.
márc. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!