Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora korkülönbség jobb a...

Mekkora korkülönbség jobb a két gyermek között? Hogyan lehet mindkettővel ugyanúgy foglalkozni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk második gyermeket, de azért egy kicsit félünk is belevágni. Tudom, hogy nehéz lenne. Másfél éves jelenleg a gyerekünk, 2-3 év korkülönbségre gondoltunk. A félelmem abból ered, hogy mi most nagyon össze vagyunk nőve, teljesen pozitív értelemben, amit élvezek is nagyon. Nagyon sokat játszunk, olvasok neki, szeret velem porszívózni. Nem tudom elképzelni, hogy ha jönne egy testvér, akkor hogyan tudnék továbbra is ennyit foglalkozni vele. Valószínűleg nem tudnék ennyit vele lenni. Olvastam már, hogy be kell vonni a kicsi ellátásban, amiben lehet. Azért ez mégsem ugyanaz, mint amikor több órát a szőnyegen pakolászunk a játékokban.

Másik félelmem az alvás. Már jó ideje átalussza az éjszakát, 10-12 órát simán átalszik éjjel. Ez a kistesó sírása miatt megszünne. Egy szobában lennének, mert a mi szobánkban nem nagyon férne be a kiságy. Lányunk is egyből külön szobában volt, nem is volt semmi probléma. Egymás mellett vannak a szobák, plusz még bébiőrt is használtunk, úgyhogy első sírására egyből keltem és ott voltam nála. Sajnos szoptatni nem sokáig tudtam és a pótlás miatt később már el sem fogadta a mellem, hanem fejnem kellett magam, amennyire tudtam.



márc. 2. 06:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen két gyereket szerettünk volna. 2-3 év korkülönbséggel terveztük, de az első után egy évig úgy voltam vele, hogy biztosan nem lesz több... Aztán valahogy mégis átálltam arra, hogy a korom és a munkám miatt sem lenne optimális várni, illetve őszintén... minél távolabb kerülünk a babázós fázistól, annál kevésbé vágyom rá, szóval úgy voltunk vele, hogy most, vagy soha. Elsőre összejött, nehogy meggondoljuk magunkat. XD 2,5 év lesz a gyerekeink között. Persze van bennem félsz, de tudom, hogy meg fogjuk oldani, ahogy eddig is megoldottunk mindent és ahogy más is megoldja. Biztosan nagyon nehéz lesz az eleje, de ha az első 2-4 évet szembeállítjuk a hátralevő 40-nel, szerintem vállalható nehézség. :)
márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindennek megvan az előnye és a hátránya is. Ha nem állsz még készen arra, hogy kevesebbet foglalkozz a gyerkőccel, akkor várjatok és kész. :)

Egyébként nem feltétlenül ébred fel egyik a másikra. Az enyémek közt 15 hónap a korkülönbség és sosem keltek egymás sírására éjszaka.

márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen,az lemaradt,hogy én is azt hottem ,hogy siha nem kellene tesó,mert ő t úgy szeretem stb.De ahogy nő,egyre önnálóbb.Nem is hagyja,hogy segítsek.De a játszást azt nyilván igényli.Szoktunk társasozni,meg én is mindenbe bevonom.Együtt fürdenek..stb.Azt a kifejezést,hogy a nagy én utálom.Pláne mikor a "nagy " tesó is kicsi.Én jobban szeretem azt inkább,hogy a nagyob! :))
márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hidd el, én gyerekként jobban örültem annak, hogy voltak velem majdnem egykorú (2-2 év különbség) testvéreim, akikkel lehetett együtt játszani, mintha anyám többet foglalkozott volna velem. Mármint érted, kell a szülői szeretet és foglalkozás, de gyereknek gyerek a társasága, és

szerintem jobb két majdnem egykorú tesó, mint amikor már akkora a korkülönbség, hogy még játszani sem tudnak együtt.


Nekem is kicsi a korkülönbség, 2 év, és egyáltalán nem sínylette meg a nagy, szereti nagyon a kicsit. Összenőttek. Biztos gyerek habitusától is függ, de én úgy látom, erösebb a féltékenység ott, ahol a gyerek már idösebb, 3-4+ éves, mert másképp éli meg a testvér születését mint nálunk, ahol meg kb. természetes, hogy van testvére, még nem fogja fel úgy ennek a hátrányait, mint pl. 5 évesen.

márc. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!