Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba étkezés?

1 éves baba étkezés?

Figyelt kérdés
Arra lennek kíváncsi, hogy ha az 1 éves gyereketeknek a saját kajátokból adtok, akkor hogy fűszerezzek? (A sót tudom, hogy keveset szabad, de mondjuk borsot ehet?)

márc. 3. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Az egy éves gyerek (NEM baba!) azt eheti és normál esetben azt eszi, amit a család többi tagja.
márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Azt ette, amit mi. Kevesebb sóval főztem, azt utólag tettünk az ételhez, ha kellett, de igazából inkább mi is leszoktunk a sóról.

Minden egyéb fűszert használtam, sőt... A lányom kifejezetten szereti a karakteres ízvilágú ételeket. Szereti a curry fűszerkeveréket, a római köményt, garam masala keveréket, a pestot... Csípőset nem szoktunk enni, mert azt nem szeretjük, de ő azt is simán eszi. Húsvétkor rokonoknál úgy eszi a tormát, hogy egy felnőttet is leköröz.

márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanazt ette, mint mi. Tehát elkészült az étel, és ugyanazt kiszedtük neki is. Ha kellett bele bors, akkor igen, azt is.
márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanúgy fuszereztem ahogy mindigis, abból evett a gyerek is
márc. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos korától azt eszi amit mi. Nem én erőltettem rá. Ő utasította el a házi és bolti pempőket egyaránt, viszont boldogan kontárkodott bele a mi tányérunkba.

Most 1 éves ugyanúgy mindent mindenből eszik. Étteremben is kap a mi adagunkból.

márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy. Oké, nyilván csípőset nem. De pikáns kaját adtam már neki (véletlen csípős piros arany került a pörköltbe sima helyett és ő evett belőle először) kicsit meglepődött de ette. Borsot, fokhagymát kifejezetten szereti. Én gyorsbüfés kínait is sokszor eszem, abból is szokott kérni, pedig azok tudnak furcsa ízűek lenni.
márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6, az én lányom ugyan 2 éves, de szabályosan hisztizik a kínai kajáért :D

Meglátja, és kiakad, ha nem veszünk neki tésztát.

márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!