Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teraszozni mikor mentetek...

Teraszozni mikor mentetek pici babával? 4 hetesen lehet jó program?

Figyelt kérdés

Reggelizni mennénk, kb. 1-1,5 óra lenne, délelőtt.


Azért írtam, hogy teraszozós program lenne, mert végig kint lennénk a levegőn, nem zárt térben.


Szívesen vinném, de azt sem akarom, hogy ő is, én is traumatizálva jöjjünk haza... :D



márc. 6. 23:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöméknél apuka rendszresen viszi a babát mikor a legjobb barátjával kávéznak, Anyukának addig van egy kis szabadideje, a baba simán alszik vagy elnézeget
márc. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán belefér, ha reggel megeteted és pont alvási időben mentek. Neki is jó mert levegőzik, és neked is mert kimozdultok.

Mindenkinek kell egy kis kikapcs :)

márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered a babádat, ha tudod milyen, mikor alszik szívesen a babakocsiban, akkor simán.

Az én kislányom sosem volt nagy babakocsista, így max úgy működött egy ilyen program, ha kivettem és dajkáltam, de még úgysem tudtam sokszor megnyugtatni, szóval mi elég hamar feladtuk a próbálkozást. Viszont mindig nagyon irigyeltem azokat, akik simán beülnek így kávézni, sütizni, szóval szerintem megéri a próbálkozást. :)

Én vállalom, hogy a mi életünk 180 fokot fordult emiatt, de nem azért mert nekem macera gyerekkel menni bárhova is, hanem mert a kislányom nagyon sokáig nem volt vevő az ilyen programokra, nekem meg nem volt jó úgy értelemszerűen, hogy végig ordított. Mostmár lassan 2 éves. Már simán beülünk valahova reggelizni, vagy ebédelni és imádom! Nem maradtunk le semmiről, csak nehéz újra felfedezni magam, hogy milyen programokat is szerettem a születése előtt, amik mostmár mehetnének együtt. :)

márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
20%
Teraszozni 🤦‍♀️
márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
30%
Lehet,hogy nem pont most mennék ekkora gyerekkel, akkor sem,ha levegőn lesztek.Mindenféle járvány tombol most az enyhe idő miatt,és azért a cukrászdában,kávézóban csak lesz más is a teraszon.Lehet fososnak tartani,de jelenleg még a kinti levegőben is annyi vírus és baktérium kering,hogy simán megfertőződhet bárki.Van covid,influenza,lepkehimlő,rota és calici felénk.Namost ezek közül gondolom egyik sem lenne szerencsés ekkora babának.Az én gyerekeim már nagyobbak,de mostanában mindent össze sikerült szedni,még úgy is,hogy nem voltak suliban,és nem mentünk emberek közé sem(mert épp kigyógyulóban voltak az egyik betegségből).Ezért kérdeztem rá a dokira,hogy ez hogy lehet,aki mondta,hogy a levegőben annyi a vírus,hogy elég az udvarra kimenni.Szóval....
márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
15 akkor ezzel azt akarod mondani, hogy zárkózzunk be a lakásba és az udvarra se menjünk ki?
márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
21%
Nyilván nem,de jelenleg 4 hetes babával,kizárólag az udvarra mennék ki,oda is csak kb 1 óra hosszára.Semmiképpen sem mennék se boltba,se kávézóba,még teraszra se,mert ott is emberek vannak,akik megfogják a kilincset,széket,asztalt,stb.Még pár hét,itt a rendes tavasz,lemegy a vírusok nagyrésze,addig a pici is erősödik.Én azt mondom,hogy közösségbe nem mennék most.Akkor sem,ha az a szabad levegőn van.Most van a vírus dömping.De nekem mindegy.
márc. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

17# Én megértem amit mondasz, mert hát mégiscsak 4 hetes, na... De a "vírusdömping" november óta tart. Az én kislányom is kétszer két hetet volt december és február között beteg, pedig még nem jár közösségbe, akik járnak, állandóan panaszkodnak, hogy szinte mindig otthon kell tartaniuk a gyereket. Szóval igazad van, nincs erre szüksége egy 4 hetes babának, ugyanakkor sajnos felmerül a kérdés, hogy nem ez lesz-e lassan a teljesen természetes ősztől tavaszig? Az meg nem igazán elvárható szerintem, hogy egy őszi babát max egy órára vigyenek ki a tavaszi jóidő berobbanásáig és azt is csak az udvarra. Egyrészt valakinek nincs, másrészt egy szociálisabb egyénnek ez egyenes út a depresszióhoz.

De ismétlem, szerintem is nagyon pici 4 hetesen ahhoz, hogy elkapjon bármit is, egy reggeli sem ér ennyit. Pláne ha első "bemutatkozó" alkalom, akkor úgyis mindenki behajol a kocsiba, megfogdossa a kezét, arcát, "jajj de cuki", akármi... Ígyhát döntsön mindenki belátása szerint.

márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
52%
Nézd!Egy ovis korú gyereknek klasszisokkal kisebb kockázat akár egy influenza is,mint egy 4 hetes csecsemőnek.Én biztos,hogy nem kockáztatnék.Utana lehet depressziózni a kórházban hetekig.Vannak időszakok,amikor fellángolnak bizonyos betegségek.Olyankor vigyázni kell.Felnőttként is egyébként,csak nekünk azért már könnyebb pl maszkot húzni, sűrűn kezet mosni,vagy legalábbis addig nem a szemünkbe,szánkba nyúlni,míg meg nem mostuk azt.Picibabánál ez nem ilyen.Neki ráadásul 0 az immunrendszere jelenleg.Semmiképpen nem vinném emberek közé.Az én barátnőm novemberben szült,sajnos koraszülés volt.Minden vágyam már meglátogatni őket,hogy minden rendben van,és otthon is vannak már.Nem merünk még elmenni.Miért?Mert az iskolából,munkahelyről úgy hozzuk haza a bacikat,hogy észre sem vesszük és már fertőzünk.Péntek este senkinek semmi baja,szombat reggel meg mindenki torokfájósan kel.Ez nem egyszer volt mostanában így Szóval mindenki csinálja ahogy akarja,de tuti,hogy én legalább április elejéig,közepéig várnék ezekkel a korzózásokkal.Amúgy meg csak az időjárás tavaszias, igazából még hidegnek kellene lennie.Semmiről nem maradnak le,ha picit várnak.Arra a felvetésre,hogy mi van,ha ez rendszeresen így lesz,hogy ősztől tavaszig folyamatosan vírusok lesznek,azttudom mondani,hogy ahoz alkalmazkkodnunk kell majd akkor.Vagy megszokjuk,vagy akkor valóban be kell zárkózni.Nem fog egy baba se erősebb immunrendszerrel születni attól,hogy az időjárás megbolondult,és szaporodnak a vírusok.Lehet választani hogy kibírok pár hetet/hónapot szűkebb körben,odafigyelve,vagy kockáztatok.Az rsv vírut nem is írtam,ami csecsemőknél gyakran halálos is,de nálunk a bölcsiből is sokan voltak most kórházba vele.És elég annyi,hogy a kávézóba előtte olyan ült az asztalnál,és tüsszentett egyet.Utána minimum annyira úgyis a babához ér,hogy megigazítja a sapkát pl.Saját véleményem,hogy most nemmennék babával sehova.
márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el kérdező :)
márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!